Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Media Markt και ACS Courier


stefanos186

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλο το forum, θα ήθελα τα φώτα σας για ένα πρόβλημα  : Την Παρασκευή 20 Μαρτίου παραγγέλνω κάτι από το site της Media Markt που έχει την ένδειξη άμεσα διαθέσιμο. Την επόμενη Παρασκευή 27 Μαρτίου αφού μετά από 5 εργάσιμες η παραγγελία μου δεν είχε κάποια εξέλιξη στο tracking αποφασίζω να πάρω τηλέφωνο την Media Markt, μετά από αναμονή 10 λεπτών το σηκώνουν και μου λένε να μην ανυσηχώ και οτι έχει φύγει από αυτους και έχει παραδωθεί στην ACS Courier και μέχρι την Τετάρτη θα έχω παραλάβει. Αφού πέρασε και η Τετάρτη ξαναπαίρνω και μου δίνουν έναν tracking number μπαίνω στο site της ACS και βλέπω αυτό : 

Κατάστημα Παραλαβής: ΑΘΗΝΑ

Ημερομηνία Παραλαβής: 23/03/2020

Κατάστημα Παράδοσης: ΚΟΥΚΑΚΙ

Σημειώσεις: Η αποστολή βρίσκεται στην διαδρομή προς το κατάστημα παράδοσης

 

23/03/2020 18:30:54
ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΕΤΙΚΕΤΑΣ ACS CONNECT
Π. ΡΑΛΛΗ
23/03/2020 18:35:06
ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ
Π. ΡΑΛΛΗ
27/03/2020 02:49:30
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ
HUB Π.ΡΑΛΛΗ

 

Τους παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν ποτέ έστειλα και email ότι θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ αλλά δεν μου απάντησαν μάλλον την Δευτέρα θα πάω απο κεί. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

Επεξ/σία από stefanos186
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefanos186 είπε

27/03/2020 02:49:30
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ
HUB Π.ΡΑΛΛΗ

Φίλε, για να σου δώσω μια εικόνα τι εστί χαμπ πι τέλεια Ράλλη, φαντάσου το σαν το τρίγωνο των Βερμούδων. Μπαίνει το πακέτο εκεί, μεταφέρεται 50 χρόνια μπροστά, μετά άλλα 150 χρόνια πίσω και αν είσαι τυχερός και βρει το δρόμο του για το σήμερα, ίσως και να το παραλάβεις.

Δεν ξέρω τι ηλικίας είσαι, αλλά φαντάσου το χαμπ σαν τον τηλεφωνικό θάλαμο που έμπαινε ο ντοκτορ Χου (Dr. Who).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, stefanos186 said:

Καλησπέρα σε όλο το forum, θα ήθελα τα φώτα σας για ένα πρόβλημα  : Την Παρασκευή 20 Μαρτίου παραγγέλνω κάτι από το site της Media Markt που έχει την ένδειξη άμεσα διαθέσιμο. Την επόμενη Παρασκευή 27 Μαρτίου αφού μετά από 5 εργάσιμες η παραγγελία μου δεν είχε κάποια εξέλιξη στο tracking αποφασίζω να πάρω τηλέφωνο την Media Markt, μετά από αναμονή 10 λεπτών το σηκώνουν και μου λένε να μην ανυσηχώ και οτι έχει φύγει από αυτους και έχει παραδωθεί στην ACS Courier και μέχρι την Τετάρτη θα έχω παραλάβει. Αφού πέρασε και η Τετάρτη ξαναπαίρνω και μου δίνουν έναν tracking number μπαίνω στο site της ACS και βλέπω αυτό : 

Κατάστημα Παραλαβής: ΑΘΗΝΑ

Ημερομηνία Παραλαβής: 23/03/2020

Κατάστημα Παράδοσης: ΚΟΥΚΑΚΙ

Σημειώσεις: Η αποστολή βρίσκεται στην διαδρομή προς το κατάστημα παράδοσης

23/03/2020 18:30:54
ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΕΤΙΚΕΤΑΣ ACS CONNECT
Π. ΡΑΛΛΗ
23/03/2020 18:35:06
ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ
Π. ΡΑΛΛΗ
27/03/2020 02:49:30
ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ
HUB Π.ΡΑΛΛΗ

Τους παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνουν ποτέ έστειλα και email ότι θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ αλλά δεν μου απάντησαν μάλλον την Δευτέρα θα πάω απο κεί. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

ακριβως ιδια μερα και εγω απο public παραγελλια.ακριβως στο ιδιο σημειο κολλημενο.πηρα τηλ εστειλα email καμια απαντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σας είπα για το τρίγωνο των Βερμούδων και το περάσατε στο ντουκου άπιστοι! Πλείστες οι αναφορές στο forum για το συγκεκριμένο hub και τα προβλήματά του.

(Παρεμπιπτόντως, ίδια κατάσταση και εδώ, Πέτρου Ράλλη κολλημένο σε καραμπόλα, εδώ και κάποιες μέρες)

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο στην Πέτρου Ράλλη παίζει να έχει τόνους δέματα προς παράδοση όπως είδα που πέρασα. 

Εφόσον δεν μπορούν να τα παραδώσουν, και έχουν έλλειψη προσωπικού, τι δέχονται νέα δέματα; για να μπουκώνουν χειρότερα να βρίζει περισσότερο ο κόσμος; 

Τραγικη η κατάσταση τους. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ACS είναι γενικότερα τραγική, πολύ πριν την πανδημία. Έχει πάρα πολλή δουλειά, τις τιμές στο θεό και ανεπάρκεια προσωπικού. Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προσλαμβάνουν κόσμο, υπάρχει καιρό πρόβλημα δεν είναι καινούριο. Απλά τώρα με την καραντίνα το πρόβλημα γιγαντώθηκε.

Επεξ/σία από vdanasto
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, sexymwro7 είπε

Το εχεις προπληρωσει? Τη MM σωστη τη βλεπω. Παρασκευη εκανες παραγγελια, Δευτερα την εδωσε. Απο την πλευρα της δε βλεπω να φταιει καπου...

Το έχω πληρώσει με κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Εμενα 5 μερες το εδειχνε στην π.ραλλη την 6η ειχε παει στο καταστημα και παρελαβα.

Σε καμία περίπτωση δεν θα το άφηνα έτσι στην περίπτωσή σου. Τζόκερ ; Προπό ; Στοίχημα ; Κάτι θα έπαιζα τέλος πάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιο πιθανό είναι το μαγαζί της περιοχής να μην τα έχει βγάλει  από τα καλαθια... Για ιδιώτες μπορεί να είναι ακριβά  τα τιμολόγια αλλά για μαγαζιά με τζίρο ειναι κάτω από 2ε

Οι άλλες εταιρίες και σίγουρα οι dhl ups δουλεύουν όπως πριν

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...