Προς το περιεχόμενο

VPN Client (windows 10 ). Mε τίποτα...


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιοι συνάδελφοι δουλεύουν απομακρυσμένα στην εταιρία με anydesk. Τις τελευταίες μέρες αποφάσισα να γυρίσω την σύνδεση σε VPN με rdp

Ξεκίνησα από το pc μου στο σπίτι με windows 7 για να ελέγχω το δικό μου Pc και ενός συναδέλφου που έχει windows 10.

Ενώ όλες οι ρυθμισεις είναι σωστές βάζοντας τα credentials δεν του κανει σύνδεση στο vpn. Δοκίμασα στο άλλο pc Που έχω σπίτι με windows 10 και με τα στοιχεία του συναδέλφου κάνει κανονικά σύνδεση

Δοκιμάσαμε στο pc του στο σπίτι τα πάντα (firewall , κλεισιμο antivirus αλλά μάταια). Σημερα του ειπα να κανει αναβάθμιση στην 1909 αλλά πάλι τα ίδια

ΌΛα τα παραπάνω εγιναν με το vpn των windows 10 (και σε εμένα και στον συνάδελφο). 

Ο vpn server ειναι στημένος σε ενα meraki mx64 με  L2TP και Preshared key

Τα credentials δεν εχουν θέμα (μιας και μπήκα και εγώ με τα δικά του από το σπίτι)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Talepwros είπε

και εγω ειχα θεμα με τον VPN client των Windows 10 ενω με Ubuntu συνδεοομουν αμεσως. Δεν το ελυσα. 

Εχω συνδεθει με vpn Με ενα σωρό συσκευές επιτυχώς (Windows 7 στο σπιτι, από το Κινητο μου με 4G, windows10 στο σπιτι, windows 10 απο άλλο δικτυο στην εταιρία).

Μόνο ο υπολογιστής του συναδέλφου δεν λέει να συνδεθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...