Προς το περιεχόμενο

Το Resident Evil 4 Remake φημολογείται πως έρχεται το 2022


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστευω οτι προσπερασανε ενα σημαντικο κεφαλαιο απο την σειρα του RE και αυτο δεν ειναι αλλο απο το Code Veronica που βασικα ειναι το πραγματικο RE 3 οπως ειχε αναφερει ο δημιουργος του. Τωρα για RE 4 ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου αλλα ρε Capcom το εχεις βγαλει παντου! Εδω ο αλλος λεει θα κανει reverse engine τον κωδικα απο την PS2 εκδοση για να το βγαλει στο Dreamcast. 

Επεξ/σία από Misokatsu64
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, zaratustra είπε

Αυτό δεν έχει κυκλοφορήσει 5-6 φορές; Remaster - definitive edition, ultimate hd edition κλπ;

Τώρα και remake;

Hyper Ultra Thunder Ultimate Revised Relaunched HD^3 4K Remake

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νίκο καλησπέρα σε βρήκα σε ένα φόρουμ για μια οθόνη λαπτοπ και ήθελα να σε ρωτήσω για την δικιά μου αν μπορείς να με βοηθήσεις 

εχω ένα λαπτοπ ενός φίλου ο οποίος με είπε ότι το έπαθε στα καλά καθούμενα και η οθόνη δεν ανάβει καθόλου εγώ το δοκίμασα με οθόνη υπολογιστή και το λαπτοπ δουλεύει  κανονικά κοίταξα και τα καλώδια του και μου φάνηκαν καλά και η οθόνη την πρόσεξα ανά κάποια δευτερόλεπτα σαν να φωτίζει πολύ ελάχιστα σε όλη την οθόνη χωρίς να είναι πολύ ορατή Που αυτό σημαίνει ότι τα καλώδια είναι ένταξη περναει ρεύμα χωρίς να ξέρω πόλλα έτσι σκέφτηκα οτι θέλει οθόνη και θέλω την γνώμη σου και ευχαριστώ 

Επεξ/σία από Ronaldox
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι πως το εννοούν εδώ το remake.

Το 1 και το  0 έγιναν remastered ενώ το 2 & 3 έγιναν remake με το 3 να έχει αλλάξει σχεδόν όλο το story κτλ. σε αντίθεση με το 2 που κράτησαν πολλά περισσότερα από το αρχικό παιχνίδι. Επίσης άλλαξε και το gameplay όσο αναφορά την κάμερα, κίνηση κτλ.

Οπότε το ερώτημα εδώ είναι, κατα πόσο αξίζει να αλλάξουν ένα μεγάλο μέρος του παιχνιδιού στο RE4 έχοντας υπόψιν ότι ως παιχνίδι εισήγαγε το μετέπειτα gameplay της σειράς. Οπότε αυτό που θα κάνυον υποθέτω είναι να δημιουργήσουν το ίδιο gameplay με τα προηγούμενα remake, εννοείται να βελτιώσουν τα γραφικά.

Όμως θεωρώ ότι αν αλλάξουν βασικά στοιχεία του RE4 όπως ο merchant ή πολλές cutscenes που πια είναι κλασικές τότε νομίζω ότι μπορεί να βγάλουν κάτι κακό σαν αποτέλεσμα...

Υ.Σ. 1:  Το να αλλάξεις το invetory menu του RE4 θα είναι μεγάλο σφάλμα, πιστεύω ότι ήταν από τα πιο ωραία της σειράς.
Υ.Σ. 2:  Αν επίσης κάνουν το λάθος να αφαιρέσουν τα επιπλέον που έβγαζες στο original μετά το τερματισμό του παιχνιδιού τότε θα τους κυνηγήσω με δάδες και τσουγκράνες σαν τους χωρικούς στο παιχνίδι :P

Επεξ/σία από godfather0991
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτιμω να κατσουν να δουλεψουν στο 8 με τα μπουνια που λεμε παρα να ασχολουνται με τα  remakes

 στο τελος θα περιμενοουμε νεα παιχνιδια με το σταγονομετρο οκ νεα γραφικα εμπλουτιμσμοι, επανεκδοσεις, νοσταλγια, να δει η νεα γενια τι παιζαμε μπλα μπλα μπλα 

ομως ειναι παιχνιδια που υπηρχαν και παιξαμε, νεες ιδεες θελουμε κυριως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι πολυ που βγαζουν παλια παιχνιδια με εξαιρετικα remake γραφικα. Οπως τα crash τα spyro τα yakuza και τα RE η δουλεια που ειναι γινει ειναι υποδειγματικη. Ελπιζω σε περισσοτερα παιχνιδια της δεκαετιας του 90 να ερθουν στο μελλον σε remake κρατοντας το αυθεντικο τους gameplay. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμήσω στους insomniacs που αναρωτιούνται γιατί να γίνει Remake το 4 ενώ είναι 3D κτλπ, πως το 4 είχε tank controls

Επίσης το 4 προφανώς και θα πάρει σειρά προτεραιότητας σε σχέση με το CVX αφού το 4 έχει πουλήσει τα άντερα του όλα αυτά τα χρόνια σε σχέση με το CVX. Δεν θα φύγει το CVX από εκεί λογικά θα γίνει και αυτό Remake αλλά θέλει και παραπάνω δουλειά αφού είχε πρόβλημα με το pacing σαν παιχνίδι κτλπ, το 4 θα είναι και πιο εύκολο Remake. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...