Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το νέο iPhone SE με τιμές από $399


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Sn4il είπε

Άστοχο, το μεγεθος της οθόνης μετράει... σε iphone x/xs/11 pro, δεν μπορώ να δουλέψω με το ενα χέρι και έχω σχετικά μεγαλο χερι. Στο μέγεθος του se μπορώ οριακά.

Στο μέγεθος ποιου se? Tου παλιου που ειχε 4" οθονη ή αυτου που μολις ανακοινωθηκε και εχει 4.7" σε σασι 5.8" ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολύ ευχάριστη ειδηση. θα τραβήξει και κατασκευαστές android να φτιάξουν κανένα μικρο τηλέφωνο για εμάς που δεν παιζουμε ρακέτες το καλοκαίρι. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ 16:9 και κάτω απο 150 γραμμάρια. Αν στην ελλάδα ερχότανε στα 400 ευρω θα πούλαγε απιστευτα. Απατο δεν θα παει για κανένα λογο. ειναι iphone, ειναι μικρο, δεν ειναι πολύ ακριβο.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

εκτος του 10e για πες μου αλλη μια αξιολογη - οχι σαπακι, επιλογη εν ετη 2020 με παρομοιο μεγεθος... 

Το iphone 11 pro ή iphone XS με 36% μεγαλυτερη οθόνη σε σχεδον ίδιο μέγεθος σασι.

 

new.png

 

Ναι, ειναι λίγο μεγαλύτερο(πχ 4% μεγαλύτερο μήκος), αλλά για αυτην την μικρή αύξηση παίρνεις 36% μεγαλύτερη οθόνη.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Sn4il είπε

Θα παει άπατο, η apple ειναι στα τελευταία της, 399 για σχεδιασμό 5ετίας ενω με 100€ βρίσκεις κινηταρες που το πατανε στα πάντα, η ανάλυση ειναι για γέλια... ξέχασα κατι;

Nαι ξεχασες , στο ποιους απευθυνεται , με κριτηρια αγορας το μηλαρακι στην πλατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

650 euro* φπα,  πιστευω θα ειναι  για αρχη με τα θα ειναι πιο χαμηλα σιγουρα σκρουτζ  κτλ , .  iphone 11 με κλειστα τα ματια πλεον εχει φτασει στα 620.-630..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, tiniakos είπε

Ετοιμάζω ποπκορν και παίρνω θέση. 

Μεγάλη Εβδομάδα έχουμε να είμαστε συγκρατημένοι αδέλφια. 

Βεβαιως αδελφε χριστιανε.

Τωρα ας μαζευτουν οι θαυμαστές αμνοί να εκθιασουν μοντελακι του 2017, εν ετει 2020, με το σουπερ ντουπερ τσιπ, για την οθονιτσα των 4,7. Και ας καμαρωσουν που θα πουληθεί 499€ σ' εναν πλανήτη που θα βυθιστεί αυριο σε καθολικη υφεση, στα παιδια εκεινα που θα θελησουν, δικαιολογημένα και μελετημενα, το "φθηνο" iPhone.

Ενα μικρο iPhone, ενα μεγαλο αλμα για την τεχνολογία. Πέντε βαττ. Πέντε.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, leolipop είπε

Nαι ξεχασες , στο ποιους απευθυνεται , με κριτηρια αγορας το μηλαρακι στην πλατη.

Α ναι σωστά, και το βαλανε στο κεντρο κιολας! Σα δε ντρεπονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φάση είναι η εξής : εδώ και μήνες έχω φάει κόλλημα να πάρω iWatch και φυσικά όταν βγήκε η προσοφρά για το 3 είπα εδώ είμαστε ... αλλά με το android δεν παίζει (ενημέρωσεις, κλήσεις και πολλά ακόμη) οπότε δεν έλεγε. Βλέπωντας την τιμή του νέου iPhone και τα χαρακτηριστικά το ξανασκέφτηκα ... και βλέπω το κινητό ... τι bezels είναι αυτά? Απαράδεκτο! δηλαδή η συσκεύη δεν είναι μόνο να την δουλέυεις είναι να σου αρέσει να την βλέπεις κιόλας και απο μπροστά το 2020 τέτοιες συσκευές ... απλά δεν βλέπονται.

Εμένα το γενικότερο design της συσκευής μου αρέσει η τιμή πολύ καλή, αλλά τα δύο βασικά μειονεκτήματα είναι οι λίγες "καθαρές" ίντσες και όχι η μικρή οθόνη γιατί η οθόνη θα πλησίαζε τις 5,5" αν δεν είχε ...τόσο μεγάλα bezels.

'Ασχετα αν δεν το πάρω εγώ, νομίζω ότι θα πουλήσει και πολύ μάλιστα.

Γιατί τέτοια  bezels?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ektorme είπε

Συμφωνώ, αν και προσωπικά πιστεύω το τέλειο θα ήταν να έκαναν full screen, εστω και με notch, το τωρινο σασί του SE, το μικρό.

Θα χαλούσε η αναλογία 16:9, δηλαδη βιντεο δεν θα μπορούσες να δεις... κάπως έτσι ομως, θα ειναι μαλλον το iphone 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...