Προς το περιεχόμενο

[smartphone]SONY Xperia 10 Dual 199€ @ germanos


Οράτιος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχουν καποιο κοινο αυτα τα κινητα? Περα καποιου που θα πει "Xperia μονο ρε!!11!!1!"? Γιατι υπαρχουν καμια 20αρια μοντελα (πολυ) καλυτερα απο αυτο σε τιμες 150-200...

ΥΓ: Καλα για το αρχικη 359 ευρω κλαιμε ολοι...

Επεξ/σία από sexymwro7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει προσφορά, όχι από άποψη μείωσης τιμής, αλλά από την οπτική τι πληρώνεις και τι παιρνεις.

Άσε που ο Κώτσος το είχε βγάλει 179,5 ευρώ (και ξεστοκαρε)... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eχει το you.gr το p smart 2019 με 3/64 στα 127 ευρω με παρομοια και λιγο καλυτερα specs(δεν ειναι παλι προσφορα αλλα σιγουρα καλυτερη προταση απο το sony).

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, majnun είπε

Έχει βέβαια WiFi Calling και οθόνη 21:9 που αν πριν δύο μήνες που έψαχνα Sony θα το είχα χτυπήσει, αν είχε αυτή την τιμή

Και την οθονη 21:9 τη λες για καλο?

Σα τηλεκοντρολ τα κανουν πλεον,δε φτανεις να κατεβασεις τη μπαρα απο πανω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για καλό το λέω γιατί έχω χειριστεί αντίστοιχο τηλέφωνο και μου άρεσε πάρα πολύ.

Για τη μπάρα, κατεβαίνει με κίνηση προς τα κάτω από όπου και να είσαι στην αρχική οθόνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, majnun είπε

Ναι για καλό το λέω γιατί έχω χειριστεί αντίστοιχο τηλέφωνο και μου άρεσε πάρα πολύ.

Για τη μπάρα, κατεβαίνει με κίνηση προς τα κάτω από όπου και να είσαι στην αρχική οθόνη.

Αν εισαι μεσα σε εφαρμογη ,πρεπει να δανειστεις το χερι του αντετοκουμπο ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το XZ1 που ενώ έχει αρκετά θετικά και λιγότερα αρνητικά, η Sony μας ξενέρωσε που δεν θα δώσει android 10 (Το κινητό βγήκε με Android 8 τον Σεπτέμβριο του 2017 και πήρε πολύ νωρίς την 9).Οι ενημερώσεις ασφαλείας σταμάτησαν μετά απο 2 χρόνια, η τελευταία ήταν του Σεπτεμβρίου που την έδωσαν στις 4/12/19.Εστω να έδινε ακόμα 1 χρόνο ενημερώσεις ασφαλείας.

Διάβασα την άποψη-δικαιολογία πως όταν το έβγαλε με Android 8, τα υπόλοιπα κινητά ήταν στην 7.

Τουλάχιστον εγώ το πήρα σε προσφορά τον Νοέμβριο του 2018 στα 230€, φαντάζομαι πόσο θα έχουν ξενερώσει άλλοι που το πήραν πχ στα 400-500€.

Απο την μια σκέφτομαι να μην ξαναπάρω Sony, απο την άλλη αν δω πχ καλή προσφορά στο XZ3 μπορεί να μην αντισταθώ.

Σε ταχύτητα συγκρίνεται με ακριβότερες συσκευές λόγω του UI που είναι "ελαφρύ" και της σωστής διαχείρισης της RAM, λογικά όπως όλα τα Sony.Επίσης δεν έχει κανένα bug.

Μειονέκτημα οτι δεν επιτρέπει την εγκατάσταση της Gcam.

Δυστυχώς, υπάρχουν κάποιες συσκευές XZ1 με πρόβλημα στην οθόνη και στο WiFi.Η Sony αντιμετωπίζει το πρόβλημα στην οθόνη (Γραμμές κλπ) ως φυσιολογικό λόγω στατικού ηλεκτρισμού, έχουν κάνει μ@@@@ία γιατί έφτιαξαν πολύ λεπτό σασί και η μπαταρία είναι κοντά στην οθόνη με αποτέλεσμα η θερμοκρασία να επηρεάζει την οθόνη, ειδικά αν η μπαταρία φουσκώσει.Διαβάζω απο από κάποιους που το πήγαν σε service 1,2,3 φορές και δεν έβγαλαν άκρη.Σημαντικός παράγοντας το service.

Είμαι τυχερός που δεν έχω αυτά τα 2 προβλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...