Προς το περιεχόμενο

Τελωνείο.. sos


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω κάτι ακόμη, υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο χωρίς να με ενημερώσουν / ρωτήσουν και να μου έρθει χρεωμένο με την courier στην πόρτα μου  και να μου πει ξαφνικά "Γεια σας, 200€";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kostas88KG είπε

Να ρωτήσω κάτι ακόμη, υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο χωρίς να με ενημερώσουν / ρωτήσουν και να μου έρθει χρεωμένο με την courier στην πόρτα μου  και να μου πει ξαφνικά "Γεια σας, 200€";

Ψιλο απιθανο αφου θα πρεπει να τους δωσεις εξουσιοδοτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ψιλο απιθανο αφου θα πρεπει να τους δωσεις εξουσιοδοτηση.

Δε θέλω να στεναχωρήσω όσους έχουν πληρώσει τελωνεία, εμένα πέρασαν και τα 2 πακέτα έτσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς καθόλου ενημέρωση, όχι, αλλά με έχουν πάρει τηλέφωνο, τους έχω πει το ok και τα πλήρωσα την μία στο courier της DHL και την άλλη στο κατάστημα των Ελτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Silverage είπε

Χωρίς καθόλου ενημέρωση, όχι, αλλά με έχουν πάρει τηλέφωνο, τους έχω πει το ok και τα πλήρωσα την μία στο courier της DHL και την άλλη στο κατάστημα των Ελτά.

Εγω δεν είχα ουτε τηλέφωνο ουτε email οπότε αφου έφυγε απο το τελωνείο έχει τελειώσει η υπόθεση. Το πρώτο πακέτο το έχω στα χέρια μου. 0€! Το επόμενο λογικά αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Kostas88KG είπε

Να ρωτήσω κάτι ακόμη, υπάρχει περίπτωση να περάσει τελωνείο χωρίς να με ενημερώσουν / ρωτήσουν και να μου έρθει χρεωμένο με την courier στην πόρτα μου  και να μου πει ξαφνικά "Γεια σας, 200€";

Δεν στεναχωρεις κανεναν, προφανως με οσα γινονται τωρα καποια πακετα ισως να περνανε αερα (λιγοτερος κοσμος, πιο ανετοι ελεγχοι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Δεν στεναχωρεις κανεναν, προφανως με οσα γινονται τωρα καποια πακετα ισως να περνανε αερα (λιγοτερος κοσμος, πιο ανετοι ελεγχοι).

Βρήκαμε BUG!!! Εκμεταλλευτείτε το! 🤩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Kostas88KG είπε

Βρήκαμε BUG!!! Εκμεταλλευτείτε το! 🤩

Δυστυχως αυτο ισως να εχει να κανει με κουριερ, στα ΕΛΤΑ δεν κουνιεται τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

καλησπέρα. θα είναι η πρώτη φορά που θα πάρω κάτι απο το εξωτερικό και δεν γνωρίζω πολλά πολλά.

είναι ενας οικιακός μύλος άλεσης καφέ που θα έρθει απο αγγλία. το θέμα ειναι οτι η παραγγελια θα εκτελεστει μετά το νέο έτος. επειδή ξέρω οτι αλλάζουν τα θέματα εκεί, γνωρίζει κανείς περίπου για τί ποσά μιλάμε οτι θα χρεωθω και γενικά τι θα πρέπει να γνωρίζω? η παραγγελία εννοειται οτι θα προπληρωθει απο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...