Προς το περιεχόμενο

Vodafone TV (GR-1280)


kentavros75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους, χρονια πολλά και καλη Ανασταση.

Εχω ενα tvbox Vodafone TV (GR-1280), χωρις συνδρομη πλεον στην vodafone. Αρα ο εξοπλισμος καθεται.

Sagemcom DIW387-UHD

Υπαρχει καμια περιπτωση να μπορεσω να τον χρησιμοποιησω αυτονομα με το wifi του (για Youtube etc) στην τηλεοραση μου, μιας και δεν ειναι smart tv ;

Το μηνυμα που μου δειχνει αυτην την στιγμη η οθονη ειναι ενα error "Επικοινωνια SA005..... μπλα μπλα, που αναφερει κατι για ενεργοποιηση της υπηρεσιας Vod Tv.

Ουτε στο menu του δεν με αφηνει να μπω.

Καθε αποψη δεκτη :)

Ευχαριστω

sa0065.jpg

Επεξ/σία από kentavros75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kentavros75 είπε

Καλησπερα σε ολους, χρονια πολλά και καλη Ανασταση.

Εχω ενα tvbox Vodafone TV (GR-1280), χωρις συνδρομη πλεον στην vodafone. Αρα ο εξοπλισμος καθεται.

Sagemcom DIW387-UHD

Υπαρχει καμια περιπτωση να μπορεσω να τον χρησιμοποιησω αυτονομα με το wifi του (για Youtube etc) στην τηλεοραση μου, μιας και δεν ειναι smart tv ;

Το μηνυμα που μου δειχνει αυτην την στιγμη η οθονη ειναι ενα error "Επικοινωνια SA005..... μπλα μπλα, που αναφερει κατι για ενεργοποιηση της υπηρεσιας Vod Tv.

Ουτε στο menu του δεν με αφηνει να μπω.

Καθε αποψη δεκτη :)

Ευχαριστω

sa0065.jpg

Δεν μπορείς να κανεις πχ erase all content κατά τη διάρκεια της επανεκκίνησης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tilaverboy είπε

Δεν μπορείς να κανεις πχ erase all content κατά τη διάρκεια της επανεκκίνησης ;

εκανα ενα reset, ζηταει αναγκαστικα να το συνδεσεις στο δικτυο και μετα μολις παρει ip, λοκαρει στο μηνυμα SA005, ουτε μενου δινει μετα ουτε τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kentavros75 είπε

εκανα ενα reset, ζηταει αναγκαστικα να το συνδεσεις στο δικτυο και μετα μολις παρει ip, λοκαρει στο μηνυμα SA005, ουτε μενου δινει μετα ουτε τιποτα

Custom firmware δεν παίρνει ή μέσω adb εάν μπορούσες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tilaverboy είπε

Custom firmware δεν παίρνει ή μέσω adb εάν μπορούσες;

Δεν γνωριζω τιποτα περισσοτερο, για αυτο εκανα και την ερωτηση εδω.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 18/4/2020 στις 5:51 ΜΜ, tilaverboy είπε

Στις ρυθμίσεις μπαίνει;

Καλησπέρα 

Εμένα μπαίνει στις ρυθμίσεις αλλά η επαναφορά που κάνει είναι η γνωστή στο firmware της Vodafone δηλαδή. Πως μπορούμε να πάμε πιο πίσω σε σκέτο Android; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...
  • 5 μήνες μετά...

Να υποθέσω κανείς δεν βρήκε σχετικό firmware. Αυτή την περίοδο υποθέτω θα υπάρξει μεγάλη κινητικότητα στο νήμα γιατί πολλοί θα κόψουν την Vodafone tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Sorry που ξεθάβω το θέμα μετά από τόσο καιρό, αλλά θα το κυνηγήσω από Vodafone μπας και μπορέσουν να μας δώσουν τον τρόπο/διαδικασία για να ξεκλειδώσουμε τον δέκτη. Κρίμα είναι να πάει στην ανακύκλωση μια συσκευή που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί. Πάντως σε διάφορα άλλα fora που διάβασα (Αυστραλία/Νεα Ζηλανδία), η Vodafone δεν τους έδωσε την δυνατότητα να ξεκλειδώσουν τις συσκευές, παρόλο που σταμάτησε εντελώς την υπηρεσία.

Δύσκολο το βλέπω να γίνει κάτι, αλλά ποτέ δεν βλάπτει να προσπαθήσουμε με κανένα καλογραμμένο email :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα, εχω ένα δεύτερο TV Vodafone Box GR-1280 το έβαλα σε δεύτερη τηλεόραση, αρχικά δεν την αναγνωρίζει.
Κάνω Reset του Box και μετά εχω Menu ( Φυσικά χωρίς σύνδεση Vodafone TV ) και μπορώ να εχω Disney+ και Youtube και

φυσικα τα Καναλια απο την κεραια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 23/11/2023 στις 9:11 ΜΜ, fasolasi2 είπε

Καλησπέρα, εχω ένα δεύτερο TV Vodafone Box GR-1280 το έβαλα σε δεύτερη τηλεόραση, αρχικά δεν την αναγνωρίζει.
Κάνω Reset του Box και μετά εχω Menu ( Φυσικά χωρίς σύνδεση Vodafone TV ) και μπορώ να εχω Disney+ και Youtube και

φυσικα τα Καναλια απο την κεραια.

 

Φίλε αν μπορείς μία βοήθεια, σου έχω στείλει κ pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...