Προς το περιεχόμενο

Πληρωμη με καρτα+μετρητα


LynnJames

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορω π.χ να παω στο περιπτερο και να αγορασω κατι που κανει 10ευρω,με 5ευρω απο την καρτα και 5 ευρω μετρητα;

Η θα εχει προβλημα με το εκκαθαριστικο του αν πληρωσω ετσι

Επεξ/σία από LynnJames
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LynnJames είπε

Μπορω π.χ να παω στο περιπτερο και να αγορασω κατι που κανει 10ευρω,με 5ευρω απο την καρτα και 5 ευρω μετρητα;

Η θα εχει προβλημα με το εκκαθαριστικο του αν πληρωσω ετσι

Ναι μπορείς.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω μαγαζί, ίσως χρειαστεί να σου κόψει 2 αποδείξεις. Η μία να αντιστοιχεί στο ποσό της κάρτας (για περίπτωση ελέγχου - εξακρίβωσης) και η άλλη στο υπόλοιπο ποσό. Οπότε καλό θα είναι να το διευκρινήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, LynnJames είπε

Μπορω π.χ να παω στο περιπτερο και να αγορασω κατι που κανει 10ευρω,με 5ευρω απο την καρτα και 5 ευρω μετρητα;

Η θα εχει προβλημα με το εκκαθαριστικο του αν πληρωσω ετσι

Nαι μπορείς, απλά θα ήταν καλύτερα να μη το έκανες για 10 Ευρώ :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LynnJames είπε

Ειναι θεμα επιβιωσης...

Δηλαδή έχεις 5 ευρώ σε μετρητά και 5 ευρώ στον τραπεζικό σου λογαριασμό, και δεν θα επιβιώσεις αν δεν αγοράσεις ένα συγκεκριμένο είδος που πωλείτε σε περίπτερο και κοστίζει 10€?

Μου έχεις εξάψει τη φαντασία....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Δηλαδή έχεις 5 ευρώ σε μετρητά και 5 ευρώ στον τραπεζικό σου λογαριασμό, και δεν θα επιβιώσεις αν δεν αγοράσεις ένα συγκεκριμένο είδος που πωλείτε σε περίπτερο και κοστίζει 10€?

Μου έχεις εξάψει τη φαντασία....

Κοιτα ,μου εχουν μπλοκαρει την βασικη μου καρτα λογω μη επικαιροποιησης των στοιχειων μου.Μεχρι να το διευθετησω εχω αυτα τα χρηματα που ανεφερα.Καπνο θελω να παρω γιατι χωρις τσιγαρα θα τρελαθω.

Τωρα που γραφω μου ηρθε μια ιδεα,μπορω παρ'ολο που ειναι μπλοκαρισμενη η καρτα ,να μπω ebanking και να μεταφερω τα χρηματα μου στην αλλη καρτα που εχω και λειτουργει;Σιγουρα η προμηθεια θα ειναι μεγαλη γιατι ειναι διαφορετικες τραπεζες αν και θυμαμαι ειχα προσπαθησει να κανω αγορες και παρ'ολο που ειχα χρηματα μεσα δεν ειχε γινει αποδεκτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, LynnJames είπε

Ειναι θεμα επιβιωσης...

 

1 λεπτό πριν, LynnJames είπε

Καπνο θελω να παρω γιατι χωρις τσιγαρα θα τρελαθω.

Ok, κατάλαβα.

3 λεπτά πριν, LynnJames είπε

Τωρα που γραφω μου ηρθε μια ιδεα,μπορω παρ'ολο που ειναι μπλοκαρισμενη η καρτα ,να μπω ebanking και να μεταφερω τα χρηματα μου στην αλλη καρτα που εχω και λειτουργει;Σιγουρα η προμηθεια θα ειναι μεγαλη γιατι ειναι διαφορετικες τραπεζες αν και θυμαμαι ειχα προσπαθησει να κανω αγορες και παρ'ολο που ειχα χρηματα μεσα δεν ειχε γινει αποδεκτο.

Δεν ξέρω, αλλά επικαιροποίηση στοιχείων μπορείς να κάνεις και μέσω internet, συνήθως μια εργάσιμη χρειάζεται για να ολοκληρωθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Ok, κατάλαβα.

Δεν ξέρω, αλλά επικαιροποίηση στοιχείων μπορείς να κάνεις και μέσω internet, συνήθως μια εργάσιμη χρειάζεται για να ολοκληρωθεί.

Ναι μεσω ιντερνετ θα το κανω απλα ειχαν πεσει οι γιορτες στο χειροτερο σημειο που μπορουσαν να πεσουν.Μεσα στην βδομαδα θα εχω τα χρηματα μου ευελπιστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LynnJames είπε

Ναι μεσω ιντερνετ θα το κανω απλα ειχαν πεσει οι γιορτες στο χειροτερο σημειο που μπορουσαν να πεσουν.Μεσα στην βδομαδα θα εχω τα χρηματα μου ευελπιστω.

Βασικά για να φτάσουν σε σημείο να σου μπλοκάρουν την κάρτα δεν μεσολάβησαν μόνο γιορτές (που δεν βλέπω το πως σε εμποδίζουν να το κάνεις μέσω ίντερνετ), μεσολάβησαν χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...