Προς το περιεχόμενο

Gaming pc


drelos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έφτιαξα μια σύνθεση για τον αδερφό μου, ήθελε pc για games κάτω απο 500 ευρώ , παίζει κυρίως cs go lineage2 στο λάπτοπ που έχει τώρα αλλά στο καινούργιο πιστεύω θα παίζει σίγουρα gta v και δεν ξέρω τι άλλα παιχνίδια μπορεί να του αρέσουν που δεν μπορούσε να παίξει στο λάπτοπ , το Pc θα το στήσω εγώ, η τιμή βγήκε στα 470 με τα μεταφορικά μιάς και βρήκα ότι ήθελε απο ένα κατάστημα μόνο, θα ήθελα να μου πείτε γνώμες και αν χρειάζεται να αλλάξουμε κάτι αλλά να μείνουμε στο ίδιο budget, στο μέλλον θα αγοράσει και κάρτα γραφικών πρός το παρών θα το τρέχει με τα γραφικά του επεξεργαστή, οθόνη λέμε για αυτήν , πληκτρολόγιο και ποντίκι έχει ήδη.

 

CPU:

MOBO:

PSU:

RAM:

SSD:

CASE:

Επεξ/σία από drelos2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, splanis είπε

ο επεξεργαστης δεν εχει gpu

τα γραφικά του επεξεργαστή εννοώ πιστεύω καταλαβαίνεις τι εννοώ... μόνο με τον επεξεργαστή για αρχή μέχρι να πάρει την κάρτα θα μπορεί να παίξει τα παιχνίδια που παίζει και τώρα αυτό είναι το point

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Screenshot_20200420_163246.png

 

Ο επεξεργαστής δεν έχει ενσωματωμένη κάρτα γραφικών και δεν θα εκκινήσει ο υπολογιστής ποτέ .

Αυτό εδώ έτοιμο στημμένο με λειτουργικό από  εδώ

https://www.digital-master.gr/el-gr/

 

Αν θες να ρίξεις κανένα 20€ το κόστος, βάλε για αρχή 240GB SSD.  Αυτον.

https://www.digital-master.gr/el-gr/Products/240GB|Gigabyte SSD 240 GB- Solid State Drive- black- SATA 6 GB - s

Η κάρτα είναι απολύτως επαρκής για να παίξεις όλα τα παιχνίδια της αγοράς σε 1080P .

 

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, drelos2 είπε

τα γραφικά του επεξεργαστή εννοώ πιστεύω καταλαβαίνεις τι εννοώ... μόνο με τον επεξεργαστή για αρχή μέχρι να πάρει την κάρτα θα μπορεί να παίξει τα παιχνίδια που παίζει και τώρα αυτό είναι το point

μα δεν εχει σου λεω πως να το κανουμε :P

 

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, splanis είπε

μα δεν εχει σου λεω πως να το κανουμε :P

κάτσε γιατί ίσως να έχω χάσει εγώ κάτι, εγώ πριν 4 χρόνια είχα φτιάξει ενα build είχα βάλει τον i3-6100 και για ένα μήνα μέχρι να έχω τα χρήματα για κάρτα έπαιζα games μόνο με τον επεξεργαστή επάνω, είναι χαρακτηριστικό τον ryzen δηλαδή αυτό? χωρίς κάρτα δεν ανοίγει κάν το pc όπως είπε ποιο πάνω adtakhs?

Επεξ/σία από drelos2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, drelos2 είπε

κάτσε γιατί ίσως να έχω χάσει εγώ κάτι, εγώ πριν 4 χρόνια είχα φτιάξει ενα build είχα βάλει τον i3-6100 και για ένα μήνα μέχρι να έχω τα χρήματα για κάρτα έπαιζα games μόνο με τον επεξεργαστή επάνω, είναι χαρακτηριστικό τον ryzen δηλαδή αυτό? χωρίς κάρτα δεν ανοίγει κάν το pc όπως είπε ποιο πάνω adtakhs?

Οι επεξεργαστές κανονικά δεν έχουν κάρτα γραφικών επάνω τους.

Αν θες με κάρτα γραφικων ενσωματωμένη κοίταξε τον AMD R3 2200G και τον AMD R5 3400G .

Αλλά είναι 4-πυρηνοι με και χωρίς Hyperthreading δεν είναι 6-πύρηνοι με Hyperthreading όπως ο 2600.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, adtakhs είπε

Οι επεξεργαστές κανονικά δεν έχουν κάρτα γραφικών επάνω τους.

Αν θες με κάρτα γραφικων ενσωματωμένη κοίταξε τον AMD R3 2200G και τον AMD R5 3400G .

Αλλά είναι 4-πυρηνοι με και χωρίς Hyperthreading δεν είναι 6-πύρηνοι με Hyperthreading όπως ο 2600.

 ναι το έψαξα και είδα πως μόνο οι ryzen g έχουν ενσωματωμένα γραφικά , απλά είχα την εντύπωση πως είχαν όλοι οι cpu ενσωματωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...