Προς το περιεχόμενο

Νέο Pc Build 2000 EURO Γνώμες/Παραλλαγές


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, mpanatas είπε

Σας βλέπω όλους να προτείνετε καλύτερο επεξεργαστή (για ποιο λόγο ακριβώς )? Ο 3600 ryzen 5 δεν μπορεί να διαχειριστεί μια 2080 super ??? Η μήπως τα περισσότερα cores θα "δώσουν " στο gaming ?. Τουλάχιστον διαβάσατε την ηλικία μου και δεν μου προτείνατε rgb , κάτι είναι κι αυτό .Έχω κουραστεί να βλέπω το combo tomahawk max crucial ram , αυτά υπάρχουν και σε gaming builds των 600 ευρώ , επίσης δώστε έμφαση στο airflow και στην τούμπανη ψυκτρα που θέλω και προτείνετε μου ram που να είναι συμβατές με την dark rock pro 4 ( ξέρω οι crucial είναι  low profie , αλλά γιατί να μην πάμε σε κάτι με 3200hz και cas 14 ) όπως προτεινα εξ αρχής ???

Ερχεσαι να ζητησεις γνωμη και το παίζεις γνώστης. Γιατί θες τη γνώμη μας τότε; Αφου τα ξέρεις όλα από πριν. Δε θα σου δώσει η RAM τα FPS, η κάρτα γραφικών θα στα δώσει και ο επεξεργαστής. Στα 2.000€ βάζεις RTX 2080 TI και Ryzen 7 3700X. Αυτό είναι το combo, όλα τα αλλα τα προσαρμόζεις αντίστοιχα για να κάνεις τα πάντα να χωρέσουν αυτά τα 2 στο build. 

Η Tomahawk B450 MAX ειναι η καλύτερη μητρική για gaming σύστημα. Γιατί μπορεις να κλοκάρεις μονος σου τις Crucial που φοράνε E-Die και να τις παίξεις στα 3200 C 14 ή και σε νούμερα ακόμη μεγαλύτερα από αυτά. 

Ο συνδιασμός Crucial RAM και Tomahawk B450 ειναι ο ιδανικος για οποιοδήποτε gaming σύστημα ανεξαρτήτου budget. Δώσε 2.500 ευρώ και βάλε τις TridentZ Neo 3600 CL 14 αμα θες να βάλεις "τερματισμένες" RAM χωρίς να παίξεις μόνος με τα ρολόγια. 

Για ψύκτρα: https://www.skroutz.gr/s/20848927/Arctic-Liquid-Freezer-II-240.html Εύκολα αυτή για Ryzen CPU. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Ερχεσαι να ζητησεις γνωμη και το παίζεις γνώστης. Γιατί θες τη γνώμη μας τότε; Αφου τα ξέρεις όλα από πριν. Δε θα σου δώσει η RAM τα FPS, η κάρτα γραφικών θα στα δώσει και ο επεξεργαστής. Στα 2.000€ βάζεις RTX 2080 TI και Ryzen 7 3700X. Αυτό είναι το combo, όλα τα αλλα τα προσαρμόζεις αντίστοιχα για να κάνεις τα πάντα να χωρέσουν αυτά τα 2 στο build. 

Η Tomahawk B450 MAX ειναι η καλύτερη μητρική για gaming σύστημα. Γιατί μπορεις να κλοκάρεις μονος σου τις Crucial που φοράνε E-Die και να τις παίξεις στα 3200 C 14 ή και σε νούμερα ακόμη μεγαλύτερα από αυτά. 

Ο συνδιασμός Crucial RAM και Tomahawk B450 ειναι ο ιδανικος για οποιοδήποτε gaming σύστημα ανεξαρτήτου budget. Δώσε 2.500 ευρώ και βάλε τις TridentZ Neo 3600 CL 14 αμα θες να βάλεις "τερματισμένες" RAM χωρίς να παίξεις μόνος με τα ρολόγια. 

Για ψύκτρα: https://www.skroutz.gr/s/20848927/Arctic-Liquid-Freezer-II-240.html Εύκολα αυτή για Ryzen CPU. 

Πρώτα απ' όλα δεν το παίζω τίποτα , δεύτερον μην θιγεσαι και τρίτον άλλαξε λίγο ύφος . Δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να εκφράζω απορίες και να παίρνω δεδομένο ότι μου προτείνουν . Το τι είναι καλύτερο για σένα , με το τι είναι για μένα μπορεί να έχει διαφορά και θα πρέπει να το αποδέχεσαι . Αν δεν θες να βοηθήσεις περαιτέρω θα το δεχτώ και είναι δικαίωμα σου , αλλά στα πλαίσια της γνώμης της συμβουλής θα το ήθελα , αν όμως είσαι με επιθετικό ύφος καλή συνέχεια 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

https://www.skroutz.gr/s/19600276/MSI-B450-Tomahawk-Max.html - 116€

https://www.skroutz.gr/s/18826013/CoolerMaster-Masterbox-NR600.html - 80€

https://www.skroutz.gr/s/20295290/Seasonic-Focus-GX-750W.html - 115€

https://www.skroutz.gr/s/19344938/AMD-Ryzen-7-3700X-Box.html - 290€

https://www.skroutz.gr/s/22162116/Crucial-Ballistix-16GB-DDR4-3200MHz-BL2K8G32C16U4B.html - 84€

https://www.skroutz.gr/s/16378274/Zotac-GeForce-RTX-2080-Ti-11GB-AMP-ZT-T20810D-10P.html - 992€ 

https://www.skroutz.gr/s/16260979/Crucial-P1-1TB.html - 111€

https://www.skroutz.gr/s/17304504/Arctic-P14-PWM-PST-Value-Pack.html - 30€

Σύνολο: 1818€

Οθόνη: https://www.skroutz.gr/s/20192961/LG-27GL850-B.html - 540€ 

Εγώ προτείνω να πάρεις και UPS με τα 100€ που βάζεις επιπλέον. Μπορείς να βάλεις άλλο 1ΤΒ σε SSD επίσης αλλά πιστεύω σου φτάνει αυτός ο χώρος, ή 32GB RAM ή και τα 2. Βέβαια ραμ και χώρο βάζεις όποτε θελήσεις σε βάθος 10ετιας.

Προσωπικά θα έπαιρνα τα 200-300€ που σου περισσεύουν και θα τα έβαζα στην οθόνη που σου προτείνω από πάνω. 

Δώσε και 20-25€ σε κάποιον στην Κοζάνη να στο στήσει και έτοιμος. Αξίζει τον κόπο

Πολυ ωριαο build και συμφωνω σχεδον με ολα. Την 2080ti την βγαζει γυρω στα 1200 δεν ξερω που την βρηκες αυτη την τιμη.

Μην παρεις τον συγκεκριμενο ssd ειναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτα και να παρεις ssd με qlc.Δωσε ενα 50αρι παρα πανω να παρεις ενα απτους καλυτερους και πιο vfm στην αγορα .https://www.skroutz.gr/s/16815858/Adata-XPG-SX8200-Pro-1TB.html

Κατα τα αλλα το build ειναι πολυ δυνατο.Και αν δεις οτι δεν χωραει η 2080ti και δεν γινεται να την βαλεις με τιποτα βαλε μια καλη υλοποιηση της 2080super.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mpanatas είπε

Πρώτα απ' όλα δεν το παίζω τίποτα , δεύτερον μην θιγεσαι και τρίτον άλλαξε λίγο ύφος . Δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να εκφράζω απορίες και να παίρνω δεδομένο ότι μου προτείνουν . Το τι είναι καλύτερο για σένα , με το τι είναι για μένα μπορεί να έχει διαφορά και θα πρέπει να το αποδέχεσαι . Αν δεν θες να βοηθήσεις περαιτέρω θα το δεχτώ και είναι δικαίωμα σου , αλλά στα πλαίσια της γνώμης της συμβουλής θα το ήθελα , αν όμως είσαι με επιθετικό ύφος καλή συνέχεια 

Μας δίνεις ένα μπάτζετ και ζητάς τη συμβουλή μας, επιστρέφεις γεμάτος ειρωνία με γνώμονα μόνο τα λεφτά και λες γιατι να βαλω ενα set που το συναντώ στα 600 ευρώ σε ενα build των 2.000 ευρώ πράγμα που δείχνει ότι ή τρολλάρεις (έχεις μόνο 7 μηνυματα στο φόρουμ) ή απλά βασίζεις τις επιλογές σου σε λάθος πράγματα. Δεν είναι δουλειά κανένος να κάτσει να σου εξηγήσει γιατί να βάλεις αυτό και όχι αυτό, δεν είμαστε πωλητές σε κατάστημα. Όλοι σου απαντάμε με βάση το τι θα πέρναμε για τους εαυτούς μας αν είχαμε το Χ μπάτζετ. Υπάρχουν βίντεο στο YouTube για τα υπόλοιπα.

"Το τι είναι καλύτερο για σενα, με το τι είναι καλύτερο για μενα" ΔΕΝ μπορεί να έχει διαφορά στην τεχνολογία γιατί ζητάς συγκεκριμένα πράγματα. "Χρήση υπολογιστή : All around κυρίως gaming (racing/ fps και κάτι ψιλοstrategy γενικά τα πάντα και όχι competitive )".

Gaming PC = FPS. Τι μας δίνει FPS? Η κάρτα γραφικών και ο επεξεργαστής ανάλογα την ανάλυση. Τι ανάλυση θες; 2Κ @ 144 Ηz. Πόσα δίνεις 2.100€ + 350€ για οθόνη, άρα 2500€ πες στρόγγυλα. Ξεκινάς με RTX 2080 Ti και Ryzen 7 3700X και κάνεις τα πάντα για να χωρέσει στο μπάτζετ που μας δίνεις αυτό το combo + ικανή οθόνη 2Κ @ 144Hz. 

Καλά για την ειρωνία προς όλους μας για το RGB τι να πω ; . Φαινεται ποιος μίλησε ειρωνικά πρώτος και αφού ειρωνεύτηκες 3-4 ατομα που σου δώσαμε build, πήρες και τον τόνο που έπρεπε να πάρεις. 

Δε σε ξερω, δεν εχω προβλημα μαζι σου, μου δινεις 2.5Κ € και μου λες κανε το καλυτερο που μπορεις. Αυτο ειναι το καλυτερο σε αυτά τα χρήματα. 

2 λεπτά πριν, xristakos95 είπε

Πολυ ωριαο build και συμφωνω σχεδον με ολα. Την 2080ti την βγαζει γυρω στα 1200 δεν ξερω που την βρηκες αυτη την τιμη.

Μην παρεις τον συγκεκριμενο ssd ειναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτα και να παρεις ssd με qlc.Δωσε ενα 50αρι παρα πανω να παρεις ενα απτους καλυτερους και πιο vfm στην αγορα .https://www.skroutz.gr/s/16815858/Adata-XPG-SX8200-Pro-1TB.html

Κατα τα αλλα το build ειναι πολυ δυνατο.Και αν δεις οτι δεν χωραει η 2080ti και δεν γινεται να την βαλεις με τιποτα βαλε μια καλη υλοποιηση της 2080super.

Χθες το βράδυ έλεγε την τιμή που έχω σημειώσει (QuickShop). Όπως και να έχει, πάλι χωράει η 2080 Ti γιατί είχαμε "ρέστα" 200 ευρώ. Οκ, δεν τρέχει κάτι αλλάζει η υλοποίηση ;) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xristakos95 είπε

Πολυ ωριαο build και συμφωνω σχεδον με ολα. Την 2080ti την βγαζει γυρω στα 1200 δεν ξερω που την βρηκες αυτη την τιμη.

Μην παρεις τον συγκεκριμενο ssd ειναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτα και να παρεις ssd με qlc.Δωσε ενα 50αρι παρα πανω να παρεις ενα απτους καλυτερους και πιο vfm στην αγορα .https://www.skroutz.gr/s/16815858/Adata-XPG-SX8200-Pro-1TB.html

Κατα τα αλλα το build ειναι πολυ δυνατο.Και αν δεις οτι δεν χωραει η 2080ti και δεν γινεται να την βαλεις με τιποτα βαλε μια καλη υλοποιηση της 2080super.

Φυσικά και είναι πολύ ωραίο build αυτό που μου πρότεινε το παιδί , και γω θα ήθελα έναν καλύτερο ssd , και γω είδα ότι η 2080ti δεν παίζει σε αυτή την τιμή εύκολα και γενικά στοχευα προς 2080 super ταβάνι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, xristakos95 είπε

Πολυ ωριαο build και συμφωνω σχεδον με ολα. Την 2080ti την βγαζει γυρω στα 1200 δεν ξερω που την βρηκες αυτη την τιμη.

Μην παρεις τον συγκεκριμενο ssd ειναι κριμα να δωσεις τοσα λεφτα και να παρεις ssd με qlc.Δωσε ενα 50αρι παρα πανω να παρεις ενα απτους καλυτερους και πιο vfm στην αγορα .https://www.skroutz.gr/s/16815858/Adata-XPG-SX8200-Pro-1TB.html

Κατα τα αλλα το build ειναι πολυ δυνατο.Και αν δεις οτι δεν χωραει η 2080ti και δεν γινεται να την βαλεις με τιποτα βαλε μια καλη υλοποιηση της 2080super.

Καλύτερα να μη μπει καθόλου NVMe και να μπει M2 SATA SSD, δε θα δει διαφορά και να πάει το 50άρικο στην οθόνη / κάρτα γραφικών. Δεν ηξερα οτι φοράει QLC ο Crucial, λάθος μου.

 

5 λεπτά πριν, mpanatas είπε

Φυσικά και είναι πολύ ωραίο build αυτό που μου πρότεινε το παιδί , και γω θα ήθελα έναν καλύτερο ssd , και γω είδα ότι η 2080ti δεν παίζει σε αυτή την τιμή εύκολα και γενικά στοχευα προς 2080 super ταβάνι 

Ταβάνι για τα λεφτά σου ειναι η 2080 Ti ξανα λέω

Κάνεις PC για 8-10 χρόνια, όχι για 3-4 χρόνια που θα αλλάξεις πάλι κάρτα γραφικών κοκ . \

ΕDIT: Ο SSD να μεινει για το VFM/bang for the buck, έχει 5 χρόνια εγγύηση οπότε είναι ότι πρέπει για τα 110 ευρώ που κοστίζει. Όπως είπα, στόχος να χωρέσει η 2080Ti. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

Καλύτερα να μη μπει καθόλου NVMe και να μπει M2 SATA SSD, δε θα δει διαφορά και να πάει το 50άρικο στην οθόνη / κάρτα γραφικών. Δεν ηξερα οτι φοράει QLC ο Crucial, λάθος μου.

Ταβάνι για τα λεφτά σου ειναι η 2080 Ti ξανα λέω

Κάνεις PC για 8-10 χρόνια, όχι για 3-4 χρόνια που θα αλλάξεις πάλι κάρτα γραφικών κοκ . 

Δεν μου πάει καρδιά να δώσω 1200 ευρώ για κάρτα γραφικών και να κόψω από πολλά άλλα parts, και επίσης δεν ειρωνεύτηκα κάνεναν και δεν είχα σκοπό να το κάνω πόσο μάλλον εσένα που ενδιαφέρθηκες να κάνεις μια πρόταση. Όπως είπες αν είχες τα λεφτά θα έστηνες αυτό και σεβαστό, εμένα δεν μου άρεσε στο θέμα κάρτας και εξέφρασα κάποιες απορίες για την μητρική. 

Υ.Γ ειμαι μελος απο το 2015 , ναι δεν είμαι ενεργός γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα και δεν θέλω να σχολιάζω σε πράγματα που δεν ξέρω (αν δεν διαβάσω πρώτα)

Υ.Γ. 2  εάν δεν θες να εξηγείς γιατί και πως, και χρησιμοποιείς το δόγμα "αυτό είναι το καλύτερο τέλος" "δεν υπάρχει άλλο combo " , δεν θα βγάλουμε άκρη 

Υ.Γ.3 Ας μην συνεχιστεί αυτο δεν έχουμε τιποτα να χωρισουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, mpanatas είπε

Δεν μου πάει καρδιά να δώσω 1200 ευρώ για κάρτα γραφικών και να κόψω από πολλά άλλα parts, και επίσης δεν ειρωνεύτηκα κάνεναν και δεν είχα σκοπό να το κάνω πόσο μάλλον εσένα που ενδιαφέρθηκες να κάνεις μια πρόταση. Όπως είπες αν είχες τα λεφτά θα έστηνες αυτό και σεβαστό, εμένα δεν μου άρεσε στο θέμα κάρτας και εξέφρασα κάποιες απορίες για την μητρική. 

Υ.Γ ειμαι μελος απο το 2015 , ναι δεν είμαι ενεργός γιατί έχω χρόνια να ασχοληθώ με το άθλημα και δεν θέλω να σχολιάζω σε πράγματα που δεν ξέρω (αν δεν διαβάσω πρώτα)

Υ.Γ. 2  εάν δεν θες να εξηγείς γιατί και πως, και χρησιμοποιείς το δόγμα "αυτό είναι το καλύτερο τέλος" "δεν υπάρχει άλλο combo " , δεν θα βγάλουμε άκρη 

Υ.Γ.3 Ας μην συνεχιστεί αυτο δεν έχουμε τιποτα να χωρισουμε 

Κάθε build πρέπει να έχει ισορροπία. Η μητρική δε θα σου δώσει FPS, δε θα σου δώσει τίποτα για την ακρίβεια. Η βάση του build, πόσο μάλλον ενός build που θα κοστίσει αρκετά είναι κουτί, τροφοδοτικο, gpu και cpu. Εκεί πρέπει να μοιραστούν τα λεφτά. Μητρική και RAM περνάνε σε δεύτερη μοίρα όπως και δίσκος. Όταν έρχεσαι και θέτεις ορίζοντα 10ετίας και ότι θες να τα παίζεις όλα τερματισμένα τα πρώτα χρόνια σε γραφικά, η επιλογή σου ειναι η RTX 2080 Ti και αυτό γιατι το σηκώνει η τσέπη σου. Ειναι η καλυτερη κάρτα γραφικων της αγοράς, δεν έχει νοημα ενω θες το καλυτερο να πας σε κάτι χαμηλότερο για να πάρεις μια πιο ακριβή μητρική που δε θα σου προσφέρει τίποτα. 

Θέλεις την καλύτερη δυνατή εμπειρία και η συγκεκριμένη κάρτα γραφικών θα στη δώσει. Σε συνδιασμό με το LG μόνιτορ που σου προτείνω δε θα ξεκολλάς από το PC στα κενά από τις υποχρεώσεις σου την υπόλοιπη ημέρα :P

Θες κατι για τα επομενα 8-10 χρόνια, βάλε το καλυτερο που μπορείς τώρα. Οι RAM αυτές είναι για ακομη 2-3 χρόνια, μετά περνάμε σε εποχη DDR5 οπου εκει αλλάζουν τα πάντα και δε σε ενδιαφέρει καθόλου. 

Οι Crucial ειναι τρομερές μνήμες, από τις καλύτερες στην αγορά και έχουν εξαιρετική συμβατότητα με την Tomahawk B450 με αποτέλεσμα να σηκώνουν υψηλά ρολογια αν θελησεις να ασχοληθεις καποια στιγμη και να τις ανεβάσεις. Μη πετάξεις λεφτά σε άσκοπα πράγματα. Έχεις τη δυνατότητα να βάλεις την 2080 Ti, μη το σκέφτεσαι καν. Από ψύξη μπορείς να βάλεις την Artic που σου έβαλα πιο πανω, ειναι λουκουμι για τα Ryzen συστήματα και εχει μονο 75€ και δε σε νοιάζει ύψος απο RAM και τα σχετικά ενω θα εισαι και αθόρυβος. 

Οπότε θα επιμείνω να βάλεις την 2080 Ti και να πάρεις και ένα UPS στο άμεσο μέλλον για να είσαι κομπλέ από όλες τις μεριές.

RAM, δίσκους κλπ αλλάζεις στο μέλλον οπότε θελήσεις αν και δεν υπάρχει λόγος. Μονο αποθηκευτικο χωρο ΑΝ θελήσεις αργότερα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mpanatas είπε

Δεν μου πάει καρδιά να δώσω 1200 ευρώ για κάρτα γραφικών και να κόψω από πολλά άλλα parts,

Εννοείται αυτό, να πετάξεις λεφτά σε κάρτα γραφικών και οθόνη ενώ θέλεις το pc  για gaming, είναι ανήκουστο.... 

Πάρε αγόρι μου μια τούμπανη μητρική με τριπλά giga lan και 700 vrm's για να ψύξεις το φουρνάκι 3600 και να εκμεταλευτείς πλήρως το PCIe 4.0...  

Εντάξει τρολ είσαι το καταλάβαμε day1 , αλλά κουβέντα να γίνεται, να ανεβαίνει και η δημοτικότητα του insomnia, άλλωστε Δευτέρα με lockdown είναι  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, thetiesthatbind είπε

ΕDIT: Ο SSD να μεινει για το VFM/bang for the buck, έχει 5 χρόνια εγγύηση οπότε είναι ότι πρέπει για τα 110 ευρώ που κοστίζει.

Μεχρι να παει να μεταφερει κανενα μεγαλο αρχειο και να πεσει το speed σε επιπεδο hdd. Οπως ειπες δεν θα δει διαφορα με καποιον sata ssd στα περισσοτερα πραγματα οποτε καλυτερα να παει σε κατι πιο αξιοπιστο με σταθερες ταχυτητες καισ τα ιδια λεφτα για να χωρεσει η 2080ti. 

Οσον αφορα τον TS φιλε μου εχει δικιο ο thetiesthatbind. Καποια πραγματα ειναι ασπρο μαυρο.Εφοσον θες gaming pc με αυτα τα λεφτα θα χωρεσεις μεσα 2080ti δεν χρειαζεται να λυπασαι καθολου. Εφοσον και τα υπολοιπα κομματια ειναι αξιοπρεπεστατα( tomahawk mobo κτλπ.)δεν υπαρχει λογος να χαλασεις αλλου τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα troll δεν είμαι , ότι postαρα το ενοούσα, μπορεί να είναι λάθος το σκεπτικό μου (δεκτό), μπορεί να έχω ελλειπής γνώσεις στο pc build εν έτει 2020 (δεκτό). Αλλά ξεκινάς με μηνύματα ειρωνικά απο την πρώτη στιγμή και σου απαντάω σαν κύριος 

3 λεπτά πριν, xristakos95 είπε

Μεχρι να παει να μεταφερει κανενα μεγαλο αρχειο και να πεσει το speed σε επιπεδο hdd. Οπως ειπες δεν θα δει διαφορα με καποιον sata ssd στα περισσοτερα πραγματα οποτε καλυτερα να παει σε κατι πιο αξιοπιστο με σταθερες ταχυτητες καισ τα ιδια λεφτα για να χωρεσει η 2080ti. 

Οσον αφορα τον TS φιλε μου εχει δικιο ο thetiesthatbind. Καποια πραγματα ειναι ασπρο μαυρο.Εφοσον θες gaming pc με αυτα τα λεφτα θα χωρεσεις μεσα 2080ti δεν χρειαζεται να λυπασαι καθολου. Εφοσον και τα υπολοιπα κομματια ειναι αξιοπρεπεστατα( tomahawk mobo κτλπ.)δεν υπαρχει λογος να χαλασεις αλλου τα λεφτα.

ο thetiesthatbind έχει απόλυτο δίκιο σε πάρα πολλά δεν το αρνήθηκα , με την επιθετικοτητα του ειχα διαφωνία , γνωμονάς του ειναι το pure gaming 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια αφου δεχεσαι οτι εχει δικιο δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε με τα υπολοιπα.Πηρες την απαντηση σου τι ειναι το καλυτερο που μπορεις να παρεις με τα λεφτα σου. Εχεις καποια αλλη απορια που μπορουμε να σε βοηθησουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mpanatas είπε

 Αλλά ξεκινάς με μηνύματα ειρωνικά απο την πρώτη στιγμή

Ε προφανώς , αφού από τη 1η στιγμή μας κοροϊδεύεις...... 

Δεν χρειάζεται πάνω από 30 λεπτά έρευνας για να ενημερωθείς τι πρέπει να πάρεις..Ακόμα και εδώ μέσα να είχες περιορίσει την έρευνα σου, πάλι κάτι σωστό θα μάθαινες.

Θες να δώσεις 2500€ για PC (λέμε τώρα...), μελετάς 2 εβδομάδες τι πρέπει να πάρεις (λέμε τώρα...), αλλά δηλώνεις ότι έχεις ελλιπής γνώσεις....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, xristakos95 είπε

Ωραια αφου δεχεσαι οτι εχει δικιο δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε με τα υπολοιπα.Πηρες την απαντηση σου τι ειναι το καλυτερο που μπορεις να παρεις με τα λεφτα σου. Εχεις καποια αλλη απορια που μπορουμε να σε βοηθησουμε ?

Για αεροψυξη κοιτάω dark rock pro 4 γιατί με ενδιαφέρει να είναι απόλυτα ήσυχη , αλλά τα κουτιά στα οποία χωράει είναι λίγα , για υδρόψυξη το έχω από φόβο ακόμα και με τά καινούργια aio

7 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Ε προφανώς , αφού από τη 1η στιγμή μας κοροϊδεύεις...... 

Δεν χρειάζεται πάνω από 30 λεπτά έρευνας για να ενημερωθείς τι πρέπει να πάρεις..Ακόμα και εδώ μέσα να είχες περιορίσει την έρευνα σου, πάλι κάτι σωστό θα μάθαινες.

Θες να δώσεις 2500€ για PC (λέμε τώρα...), μελετάς 2 εβδομάδες τι πρέπει να πάρεις (λέμε τώρα...), αλλά δηλώνεις ότι έχεις ελλιπής γνώσεις....

Άρα χωρίς να ρωτήσεις καν τι είναι ο άλλος και γιατί τα ρωτάει αυτά ,και γιατί επειδή το ποσό που θα ξοδέψει είναι τόσο μεγάλο που ξεψειριζει τα πάντα , ξεκινάς ως δεδομένο ότι τρολλαρει ( εσύ που στο Αβατάρ έχεις το troll), και πρώτο μήνυμα ειρωνεία ...οκ

Υ.Γ το ποσο χρόνο χρειάζεται ο καθένας για να μελετήσει ειναι υποκειμενικό και αναλογικό της επικείμενης επένδυσης , και φυσικά λόγω υποχρεώσεων δεν γίνεται να ψάχνω όσο θα ήθελα η θα προλάβαινα , και γι αυτό μπήκα εδω

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, εάν έστηνα gaming pc με προοπτική 8ετίας, θα προσπαθούσα να επενδύσω πρωτίστως στον καλύτερο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών που θα μπορούσα να αγοράσω, και, πάνω σε αυτά θα "έχτιζα".

Ο 3600 είναι ένας ικανότατος επεξεργαστής αλλά σε δύο-τρία χρόνια θα δυσκολεύεται να ακολουθήσει τις σύγχρονες απαιτήσεις. Εφόσον η AMD θα αλλάξει πλατφόρμα την επόμενη διετία, μην θεωρείς δεδομένο ότι θα βρίσκεις στην αγορά Ryzen 9 σε λογική τιμή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...