Προς το περιεχόμενο

OnePlus: Δύο εβδομάδες μετά το λανσάρισμα του OnePlus 8 ξεκίνησε τις απολύσεις στην Ευρώπη


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Giorgos20177 είπε

flagship killer τα βρηκαμε σκουρα μπρο , μηπως να παμε παλι στο 400αρι να βγαλουμε το ψωμακι μας ? 

Όσο κυκλοφορούνε εκεί εξω iPhone και Samsung φλαγκσιπ κιλλερ μαι ας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

.... περισσότερο αποτυχία παρά κίνηση στρατηγικής φαίνεται.

Απώλεσε τον χαρακτήρα της διότι πίστεψε ότι μπορεί να τα βάλει με ισχυρότερους κατασκευαστές (τόσο γρήγορα, τόσο εύκολα).

Ίσως κ να ήταν πείραμα, απο πλευράς μητρικής (bbk electronics).

Τα δυνατά χαρτιά της ήταν το CyanogenMod κ Oxygen/Hydrogen ύστερα κ οι τιμές που δεν είχαν ανταγωνισμό (σε σχέση με τα specs)...

Δυστυχώς τα απώλεσε κ τα δύο.

....κ οι hardcore fans (αλλά αρκετοί, την κραξαμε με ένα ωραίο σεντόνι... πήραμε κουβαδάκια κ σε άλλη παραλία).

Επεξ/σία από TechnoState
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι το πρόβλημα με αυτές τις εταιρίες είναι ότι λόγο του υπέρ-καταναλωτικού που υπήρχε μέχρι πρόσφατα στην Ευρώπη χρειάζονταν αυτά τα άτομα για να το στηρίξουν και να το προωθούν , αυτή την στιγμή θα έχει πέσει η ζήτηση  και το έχουν αντιληφθεί και θα αρχίσουν να επενδύουν σε δύο συσκευές αντί τεσσάρων που έβγαζαν το χρόνο αλλά με περισσότερο προσοχή σε αυτές, όλοι έχουμε δεί τι συμβαίνει με την OnePlus και το Oxygen .. πιστεύω στο τέλος εμείς θα είμαστε οι νικητές δεν ξέρω για τις τιμές αλλά σίγουρα για το λογισμικό που θα έχουν μέσα οι συσκευές ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

Όσο κυκλοφορούνε εκεί εξω iPhone και Samsung φλαγκσιπ κιλλερ μαι ας...

 

Το λες και ανέκδοτο της χρονιάς!!

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι όντως κίνηση αλλαγής στρατηγικής επιβεβαιώνουν οι σχετικά αναξιόπιστες πληροφορίες μου. Η OnePlus ανήκει στην ΒΒΚ η οποία θέλει να σπρώξει μοντέλα της Oppo στην Ευρωπαϊκή αγορά που επίσης της ανήκει. Υπήρξε και εδώ προσφατο άρθρο αν δεν κάνω λάθος για δύο Oppo μοντέλα που έρχονται.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, whoever81 είπε

Είναι όντως κίνηση αλλαγής στρατηγικής επιβεβαιώνουν οι σχετικά αναξιόπιστες πληροφορίες μου. Η OnePlus ανήκει στην ΒΒΚ η οποία θέλει να σπρώξει μοντέλα της Oppo στην Ευρωπαϊκή αγορά που επίσης της ανήκει. Υπήρξε και εδώ προσφατο άρθρο αν δεν κάνω λάθος για δύο Oppo μοντέλα που έρχονται.

 

Γιατί να θέλει να σπρώξει μία άγνωστη μάρκα από την αρχή με ό,τι αυτό συνεπάγεται, και να μη θέλει να επεκτείνει/εδραιώσει την ήδη υπάρχουσα εταιρία, που έχει έτοιμο το -όποιο- fanbase;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Καλά να πάθουν ,βρήκαν τώρα όλοι αφορμή το 5g και έχουν βάλει τιμές στο χιλιάρικο

Ξανά πες το αυτο κυριολεκτικά το βλέπω εδώ 2 3 μήνες στις νέες ναυαρχίδες όλοι μα όλοι έχουν ξεπεράσει το 1000αρικο λόγω 5G. Μέγα φούμαρα θα πω εγώ μιας και σιγά σιγά θα βλέπουμε 5G και σε κινητά των 200 ευρώ όταν γίνει mainstream. Η xiaomi φέτος ξέφυγε τελείως ακόμα και στα mid range η oneplus από πέρσι. Τι νομίζουν ότι υπάρχει κόσμος εκτος του 1% παγκοσμίως που έχουν χρήματα για πέταμα? Θα τους κοπεί το γελακι γρήγορα ετοιμαστείτε για μειώσεις πάνω από 50% σε πολλά κινητά. Εκτός αν τους αρέσει να τα βλέπουν στα ράφια. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Voodooman είπε

Γιατί να θέλει να σπρώξει μία άγνωστη μάρκα από την αρχή με ό,τι αυτό συνεπάγεται, και να μη θέλει να επεκτείνει/εδραιώσει την ήδη υπάρχουσα εταιρία, που έχει έτοιμο το -όποιο- fanbase;

Δεν γνωρίζω ομολογώ αλλά μία υπόθεση είναι ότι θέλει να μεταφέρει την OnePlus στην κατηγορία Premium Flagship που είναι γνωστό ότι δεν πουλάει πλέον όσο παλιότερα, σε όλες τις εταιρείες κινητών, και θέλει να εδραιώσει την Oppo στην κατηγορία που ήταν πριν η OnePlus. Midrange vfm. 🤷‍♂️

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, whoever81 είπε

.... θέλει να εδραιώσει την Oppo στην κατηγορία που ήταν πριν η OnePlus. Midrange vfm. 🤷‍♂️

.... έχει πετάξει ήδη έναν λαγό (Realme) σε αυτή την κατηγορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι power user και έχοντας στο παρελθόν κατά καιρούς στην κατοχή μου iPhone, Samsung, Xiaomi, κτλ, το OnePlus 7 pro που έχω εδώ και ένα χρόνο είναι σίγουρα μια από τις καλύτερες συσκευές που έχω πιάσει στα χέρια μου. Ελπίζω να συνεχίσει να βγάζει ποιοτικές συσκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτά παθαινουν αυτοί που από flagship killer γινονται flagship....ακολουθούν και αλλοι .κινέζικα έως μονο 300 ευρο νομος.mi9t έχω εξαιρετικο μέχρι εκεί ομως

Επεξ/σία από [email protected]
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stafaf είπε

Τί ανέκδοτο;

Πώς γίνεται το flagship killer να κοστίζει όσο... το flagship;

Flagship λέμε αυτό με τα 1400 ευρώ και τα bugs που η εταιρεία λέει οτι δε διορθώνονται; Γιατί εγώ το λέω κοροϊδία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...