Προς το περιεχόμενο

S10+ vs S10 Lite


giveway

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Κάτοχος Mate 10 Pro εδώ και σχεδόν 2,5 χρόνια και ήρθε η ώρα για το επόμενο. Επειδή μου αρέσει το One UI, σκέφτομαι να πάω σε Samsung και έχω καταλήξει στα δυο κινητά του τίτλου. Μεγάλα υπέρ του Lite η μπαταρία και ο snapdragon αντί για Exynos,  αλλά φοβάμαι λίγο την ποιότητα φωτογραφίας σε σχέση με το Plus. Τι λέτε; 

Ή αν υπάρχει κάτι άλλο πέρα από τα προφανή specs, πχ ποιότητα οθόνης, κλήσεων, σήματος, WiFi που να υπερτερεί κάποιο;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, andreas-d είπε

είναι όμως λιγο πλαστικουρα σημερα το ειδα και τελικα πηρα το s20 τα σπαει ποιοτητα μέγεθος και το ποιο σημαντικο 169gr.

Ισχύει, αλλά αν είναι να βάλει θήκη κάποιος, δεν έχει και πολύ σημασία το ότι είναι πλαστικό από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το lite είναι ότι λέει ο τίτλος: lite!!! Εκτός του επεξεργαστή υστερεί σε όλα τα υπόλοιπα από το plus. Σωστή η επιλογή σου!!! 

16 ώρες πριν, andreas-d είπε

είναι όμως λιγο πλαστικουρα σημερα το ειδα και τελικα πηρα το s20 τα σπαει ποιοτητα μέγεθος και το ποιο σημαντικο 169gr.

edit: τώρα είδα ότι τελικά πήρες το s20... ακόμα καλύτερα... 

Επεξ/σία από samsunglife
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2020 στις 7:01 ΜΜ, chios είπε

Στο s10 lite θα πήγαινα καθαρά λόγω snapdragon, δε θα πετούσα λεφτά σε exynos με τίποτα.

χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση αλλα το ακουω συχνα για τον exynos.

μηδαμινες διαφορες εχουν. ειμουν με το galaxy s6 μεχρι και εχθες που πηγα στο s20  και εκτος μπαταριας που πλεον δεν κραταγε καθολου δεν ειχα κανενα παραπονο.

νομιζω μας εχουν βαλει σε ένα χορο καταναλωτισμου και εμεις απλα χορευουμε.  

μου αρεσει η φερραρι αλλα ταξιδευω υπεροχα με την μπεμπα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, andreas-d είπε

χωρις να θελω να ερθω σε αντιπαραθεση αλλα το ακουω συχνα για τον exynos.

μηδαμινες διαφορες εχουν. ειμουν με το galaxy s6 μεχρι και εχθες που πηγα στο s20  και εκτος μπαταριας που πλεον δεν κραταγε καθολου δεν ειχα κανενα παραπονο.

νομιζω μας εχουν βαλει σε ένα χορο καταναλωτισμου και εμεις απλα χορευουμε.  

μου αρεσει η φερραρι αλλα ταξιδευω υπεροχα με την μπεμπα μου.

Η αληθεια ειναι καπου στη μεση. 

Καταρχας, στην εποχη του S6 δεν νομιζω οτι υπηρχε χασμα αλλά ειδικα στις τελευταιες εκδοσεις, εχει ανοιξει η ψαλιδα υπερ του snap.

O exynos δεν ειναι για πεταμα. Ομως απο τη στιγμη που υπαρχει αλλος επεξεργαστης, εστω και 1% καλυτερος, γιατι μια περιοχη να παιρνει χειροτερο προιον και μαλιστα σε παραπλησια τιμη με τις υπολοιπες που παιρνουν την καλυτερη εκδοση ;

Αυτο ειναι το παραπονο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Natha είπε

Χωρίς να είμαι βέβαιος, μήπως με s10 lite έχεις θέμα με εγγύηση;

Εφόσον έρχεται επίσημα Ελλάδα από τον (επίσημο) αντιπρόσωπο, και διαφημίζεται στο ελληνικό site της Samsung, χλωμό να μην έχει εγγύηση.
https://www.samsung.com/gr/smartphones/galaxy-s10-lite-g770/SM-G770FZBDEUR/
Παρόλα αυτά, εγώ πριν το αγοράσω, για 100% σιγουριά, θα εκανα ένα τηλέφωνο στη Smartec πρώτα.
https://smartec.gr/gr.php

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, paris_chav είπε

Παιδια ερχεται Ελλαδα επισημα, εννοειται οτι εχει 2 χρονια εγγυηση.

Ο snapdragon σας μπερδεψε ; Που δεν τον δινει Ευρωπη η Samsung ;

ναι, γι' αυτο το είπα, θυμαμαι όταν ρωτούσα εγώ για κινητό κι ήθελα το s10e συζητιόταν ότι στην Ευρώπη έρχονται τα samsung με exynos και χώμα μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...