Προς το περιεχόμενο

XIAOMI Mi A2 Lite 3/32 ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ ΣΤΑ 129 ΕΥΡΩ....IPHONE XS MAX 64 699 EYΥΡΩ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ


kazampidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Mr V είπε

Άμα θέλει κάποιος τόσο πολύ iPhone καλές προσφορές είναι...αλλά σε γενικές γραμμές η Apple έιναι λίγο πίσω στα specs...οπότε πηγαίνοντας κ σε περσινό μοντέλο...πας πολύ πίσω...

Για μπαταρία και κάμερα μιλάω κυρίως στο συγκεκριμένο κινητό...

Όταν μιλάμε για iPhone πρώτον δεν κοιτάς τα specs και δεύτερον, με περσινό μοντέλο σίγουρα δεν πας πολύ πίσω.

Επεξ/σία από athanaso77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Mr V είπε

Άμα θέλει κάποιος τόσο πολύ iPhone καλές προσφορές είναι...αλλά σε γενικές γραμμές η Apple έιναι λίγο πίσω στα specs...οπότε πηγαίνοντας κ σε περσινό μοντέλο...πας πολύ πίσω...

Για μπαταρία και κάμερα μιλάω κυρίως στο συγκεκριμένο κινητό...

H κάμερα του xs max την ημέρα είναι πολύ καλή, παραμένει σε καλή θέση έναντι του ανταγωνισμού.

Tο βράδυ χάνει σε σχέση με τον ανταγωνισμό σε αυτή την κατηγορία. Το δε βίντεο είναι εξαιρετικό, ακόμα.

Για την μπαταρία θα συμφωνήσω εν μέρη. Δεν φημίζεται γενικά η σειρά xs για αυτονομία, ειδικά το xs έχει κακή αυτονομία.

Στο xs max όμως με την ~3200mah μπαταρία είναι καλύτερα τα πράγματα. Η μέρα γενικά βγαίνει άνετα. Δεν είναι iphone 11 που έχει την καλύτερη αυτονομία αλλά τρώγεται.

Προσωπικά το αναμένω αύριο να μου έρθει και ο λόγος που το επέλεξα είναι ότι πρόκειται για συσκευή με εξαιρετική ποιότητα κατασκευής, εκπληκτική οθόνη, wireless charging, καλή κάμερα ειδικά την ημέρα και γενικά πολύ καλά specs. Toν A12 φοράει, τι εννοείς είναι πίσω σε specs; Σε σχέση με τι; Ναι σε σχέση με την σειρά 11 και το νέο SE είναι πίσω σε cpu (γιατί στα υπόλοιπα δεν μπορούν να συγκριθούν) και με το 11 pro και pro max είναι πίσω αλλά είναι πολύ ακριβότερες συσκευές. 

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Α2 και lite πάει πολύ για 175. Άσε που αν έκανες κόπο να δεις το γράφημα πριν 6 μήνες θα δεις ότι ήταν κάτω από 120€

t3zCXKg.png

Mi a3 υπάρχει στα 199€ , αν κάποιος θέλει android one. Αν όχι το redmi note 8 έχει καλή τιμή ακόμη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manolis940 είπε

Και Α2 και lite πάει πολύ για 175. Άσε που αν έκανες κόπο να δεις το γράφημα πριν 6 μήνες θα δεις ότι ήταν κάτω από 120€

t3zCXKg.png

Mi a3 υπάρχει στα 199€ , αν κάποιος θέλει android one. Αν όχι το redmi note 8 έχει καλή τιμή ακόμη

   Φιλε μου εκανα τον κοπο να δω το γραφημα τιμής και ξερω που εφτασε η τιμη του τοτε, απλά και εσυ αν κανειςτον κοπο να σκεφτεις λίγο, οτι στην ίδια χαμηλότερη τιμή του γραφηματος, το παίρνεις απο Γερμανο με 2ετη εγγύηση infoquest και όχι από ενα ανώνυμο κατάστημα του Σκρουτζ, θα καταλαβεις οτι ειναι προσφορα. Δυστυχως με λύπη μου παρατηρω εδω στο φόρουμ, οτι καποιοι επι σκοπώ και δεν ειναι προσωπικο για εσένα, αλλά το παρατηρώ σε πολλούς, οταν ανεβαζει καποιος μια προσφορά, προσπαθουν να μειώσουν την  δημοσιευση του αυτή και πολλές φορές λοιδωρούν και ειρωνευονται. Αν για σενα δεν ειναι προσφορά, μπορεις να το προσπερασεις, ή να το σχολιασεις καλοπροαίρεται, ο διαλογος ειναι επιθυμητος Παντα...

  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kazampidis είπε

   Φιλε μου εκανα τον κοπο να δω το γραφημα τιμής και ξερω που εφτασε η τιμη του τοτε, απλά και εσυ αν κανειςτον κοπο να σκεφτεις λίγο, οτι στην ίδια χαμηλότερη τιμή του γραφηματος, το παίρνεις απο Γερμανο με 2ετη εγγύηση infoquest και όχι από ενα ανώνυμο κατάστημα του Σκρουτζ, θα καταλαβεις οτι ειναι προσφορα. Δυστυχως με λύπη μου παρατηρω εδω στο φόρουμ, οτι καποιοι επι σκοπώ και δεν ειναι προσωπικο για εσένα, αλλά το παρατηρώ σε πολλούς, οταν ανεβαζει καποιος μια προσφορά, προσπαθουν να μειώσουν την  δημοσιευση του αυτή και πολλές φορές λοιδωρούν και ειρωνευονται. Αν για σενα δεν ειναι προσφορά, μπορεις να το προσπερασεις, ή να το σχολιασεις καλοπροαίρεται, ο διαλογος ειναι επιθυμητος Παντα...

Δεν είναι όλα τα καταστήματα στο skroutz σαπιομάγαζα. Πολλά αν όχι τα περισσότερα έχουν 2 έτη εγγύηση. Όταν κάτι δεν είναι προσφορά, θα σχολιάσω διότι

  1. Κοροϊδεύεις τον κόσμο και πρέπει να το αναφέρω (έστω και άθελα σου)
  2. Τρως τον χρόνο μου μιας και παρακολουθώ το forum των προσφορών

Γι αυτά που είπα θα αναθεωρήσω ως το miA3 η αλήθεια είναι πως το έχει το mygad που εκτός που δεν το έχει άμεσα διαθέσιμο το έχει σε υψηλή τιμή και είναι και κακό κατάστημα κατ εμέ αλλά και βάση των κριτικών που έχει. Και αυτό όμως από καλά καταστήματα έπαιζε στα 180€ που τώρα προσπαθεί το plaisio να μας πλασάρει το Α2 lite.

Και στην τελική και η εγγύηση δεν είναι το παν για να την πληρώνεις 70% πάνω. Αν είναι να χαλάσει μετά τον χρόνο άλλαξε συσκευή. Στο σπίτι μου 4 Άτομα απ το 2001 αλλάζομε κινητά ανά 2   χρόνια ο καθένας περίπου. 40 συσκευές περίπου στα διάστημα των 2 ετών ένα LG X power παρουσίασε πρόβλημα στο μικρόφωνο και χρειάστηκε εγγύηση. Τα υπόλοιπα χάλασαν μετά τα 2 έτη ή απλά πάλιωσαν πλέον με σκοπό να μην καλύπτουν τις νέες μας ανάγκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, kazampidis είπε

   Φιλε μου εκανα τον κοπο να δω το γραφημα τιμής και ξερω που εφτασε η τιμη του τοτε, απλά και εσυ αν κανειςτον κοπο να σκεφτεις λίγο, οτι στην ίδια χαμηλότερη τιμή του γραφηματος, το παίρνεις απο Γερμανο με 2ετη εγγύηση infoquest και όχι από ενα ανώνυμο κατάστημα του Σκρουτζ, θα καταλαβεις οτι ειναι προσφορα. Δυστυχως με λύπη μου παρατηρω εδω στο φόρουμ, οτι καποιοι επι σκοπώ και δεν ειναι προσωπικο για εσένα, αλλά το παρατηρώ σε πολλούς, οταν ανεβαζει καποιος μια προσφορά, προσπαθουν να μειώσουν την  δημοσιευση του αυτή και πολλές φορές λοιδωρούν και ειρωνευονται. Αν για σενα δεν ειναι προσφορά, μπορεις να το προσπερασεις, ή να το σχολιασεις καλοπροαίρεται, ο διαλογος ειναι επιθυμητος Παντα...

https://www.amazon.it/Motorola-display-vision-Android-smartphone/dp/B07Z6X1C26/

δες εδω τι παιρνεις στην ιδια τιμη απο amazon με μερικα ευρω παραπανω για τα μεταφορικα,αν εξαιρεσεις την αναλυση της οθονης του lite σε ολα τα αλλα κατωτερο με διαφορα και ποσες τετοιες συσκευες υπαρχουν με λιγο ψαξιμο,για αυτο δεν αποτελει προσφορα το α2 lite με specs του 2017 και προσωπικα οποιος ανεβαζε τετοια προσφορα τα ιδια θα εγραφα...

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, greengr21 είπε

https://www.amazon.it/Motorola-display-vision-Android-smartphone/dp/B07Z6X1C26/

δες εδω τι παιρνεις στην ιδια τιμη απο amazon με μερικα ευρω παραπανω για τα μεταφορικα,αν εξαιρεσεις την αναλυση της οθονης του lite σε ολα τα αλλα κατωτερο με διαφορα και ποσες τετοιες συσκευες υπαρχουν με λιγο ψαξιμο,για αυτο δεν αποτελει προσφορα το α2 lite με specs του 2017 και προσωπικα οποιος ανεβαζε τετοια προσφορα τα ιδια θα εγραφα...

   Η ανάρτηση σου ειναι άτοπη εντελώς, μου έβαλες ενα κινητό που το βρηκες προσφορά στο Άμαζον,  ενω εγω σου έβαλα ενα κινητο από Ελληνικο μεγάλο κατάστημα, που πηγαίνεις αυριο, χωρίς να περιμένεις στον Γερμανο που βρισκεται πλησίον της οικίας σου και το παίρνεις άμεσα σε χαμηλότερη τιμή Σκρουτζ και αν σου πάθει κατι, πας στο ίδιο κατάστημα που το πήρες, το πετάς και φευγεις και έχεις το κεφάλι σου ησυχο. Τωρα αν  κάτσω και εγω να ψάξω, σε όλα τα ιντερνετικα σαιτ όλου του κόσμου, θα σου βρω ενδεχομένως και καλύτερες προσφορές, εσυ νομιζεις οτι όλος ο κόσμος θα ασχοληθεί να αγοράσει κινητό από το εξωτερικό, το οποίο αν σου πάθει κάτι, θα το ξεχάσεις για 2 μήνες,  πλανάσαι, αφού θεωρείς τον εαυτό σου ψαγμένο, την προσφορά δεν την ανέβασα για εσένα,  , αγόρασε οτι θέλεις από όπου θέλεις.

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Δεν είναι όλα τα καταστήματα στο skroutz σαπιομάγαζα. Πολλά αν όχι τα περισσότερα έχουν 2 έτη εγγύηση. Όταν κάτι δεν είναι προσφορά, θα σχολιάσω διότι

  1. Κοροϊδεύεις τον κόσμο και πρέπει να το αναφέρω (έστω και άθελα σου)
  2. Τρως τον χρόνο μου μιας και παρακολουθώ το forum των προσφορών

Γι αυτά που είπα θα αναθεωρήσω ως το miA3 η αλήθεια είναι πως το έχει το mygad που εκτός που δεν το έχει άμεσα διαθέσιμο το έχει σε υψηλή τιμή και είναι και κακό κατάστημα κατ εμέ αλλά και βάση των κριτικών που έχει. Και αυτό όμως από καλά καταστήματα έπαιζε στα 180€ που τώρα προσπαθεί το plaisio να μας πλασάρει το Α2 lite.

Και στην τελική και η εγγύηση δεν είναι το παν για να την πληρώνεις 70% πάνω. Αν είναι να χαλάσει μετά τον χρόνο άλλαξε συσκευή. Στο σπίτι μου 4 Άτομα απ το 2001 αλλάζομε κινητά ανά 2   χρόνια ο καθένας περίπου. 40 συσκευές περίπου στα διάστημα των 2 ετών ένα LG X power παρουσίασε πρόβλημα στο μικρόφωνο και χρειάστηκε εγγύηση. Τα υπόλοιπα χάλασαν μετά τα 2 έτη ή απλά πάλιωσαν πλέον με σκοπό να μην καλύπτουν τις νέες μας ανάγκες.

    Χαιρομαι λοιπόν και εγώ που ερχεσαι στα λόγια μου, γιατι και εγώ μόνο και μόνο για την εγγύηση, επουδενί δεν θα πλήρωνα 70% παραπάνω της τιμής για ένα κινητό και για αυτό τον λόγο το έγραψα και σαν προσφορά, γιατί εδώ, παίρνεις σε χαμηλή  τιμή σκρουτζ και 2ετή επίσημη εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, kazampidis είπε

   Η ανάρτηση σου ειναι άτοπη εντελώς, μου έβαλες ενα κινητό που το βρηκες προσφορά στο Άμαζον,  ενω εγω σου έβαλα ενα κινητο από Ελληνικο μεγάλο κατάστημα, που πηγαίνεις αυριο, χωρίς να περιμένεις στον Γερμανο που βρισκεται πλησίον της οικίας σου και το παίρνεις άμεσα σε χαμηλότερη τιμή Σκρουτζ και αν σου πάθει κατι, πας στο ίδιο κατάστημα που το πήρες, το πετάς και φευγεις και έχεις το κεφάλι σου ησυχο. Τωρα αν  κάτσω και εγω να ψάξω, σε όλα τα ιντερνετικα σαιτ όλου του κόσμου, θα σου βρω ενδεχομένως και καλύτερες προσφορές, εσυ νομιζεις οτι όλος ο κόσμος θα ασχοληθεί να αγοράσει κινητό από το εξωτερικό, το οποίο αν σου πάθει κάτι, θα το ξεχάσεις για 2 μήνες,  πλανάσαι, αφού θεωρείς τον εαυτό σου ψαγμένο, την προσφορά δεν την ανέβασα για εσένα,  , αγόρασε οτι θέλεις από όπου θέλεις.

    

Βασικα εγραψα το μηνυμα μου μη την πατησει κανενας ανυποψιαστος και νομιζει οτι ειναι προσφορα,απο κει και περα περι ορεξεως για το καθενα τι amazon,τι γερμανος,τι σκρουτζομαγαζο...

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greengr21 είπε

Βασικα εγραψα το μηνυμα μου μηπως τι πατησει κανενας ανυποψιαστος και νομιζει οτι ειναι προσφορα,απο κει και περα περι ορεξεως για το καθενα τι amazon,τι γερμανος,τι σκρουτζομαγαζο...

   Ωραια σε ευχαριστούμε..καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, kazampidis είπε

   Ωραια σε ευχαριστούμε..καλή συνέχεια

Καλη συνεχεια και χωρις "προσφορες" ξεστοκαρισματος κινητων απο Γερμανο απο εδω και περα.

Επεξ/σία από greengr21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Καλη συνεχεια και χωρις ξεστοκαρισματα κινητων απο Γερμανο απο εδω και περα.

   Εκ μέρους όλων των ανυποψίαστων του φόρουμ, που τους έσωσες από βέβαιη ''πατάτα'' , για άλλη μια φορά ''καλή συνέχεια....

Επεξ/σία από kazampidis
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kazampidis είπε

   Φιλε μου εκανα τον κοπο να δω το γραφημα τιμής και ξερω που εφτασε η τιμη του τοτε, απλά και εσυ αν κανειςτον κοπο να σκεφτεις λίγο, οτι στην ίδια χαμηλότερη τιμή του γραφηματος, το παίρνεις απο Γερμανο με 2ετη εγγύηση infoquest και όχι από ενα ανώνυμο κατάστημα του Σκρουτζ, θα καταλαβεις οτι ειναι προσφορα. Δυστυχως με λύπη μου παρατηρω εδω στο φόρουμ, οτι καποιοι επι σκοπώ και δεν ειναι προσωπικο για εσένα, αλλά το παρατηρώ σε πολλούς, οταν ανεβαζει καποιος μια προσφορά, προσπαθουν να μειώσουν την  δημοσιευση του αυτή και πολλές φορές λοιδωρούν και ειρωνευονται. Αν για σενα δεν ειναι προσφορά, μπορεις να το προσπερασεις, ή να το σχολιασεις καλοπροαίρεται, ο διαλογος ειναι επιθυμητος Παντα...

Εγώ απλά θα συμφωνήσω με όλα όσα είπες. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...