Προς το περιεχόμενο

Ενσωματωμένο μικρόφωνο λαπτοπ


Realakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω ένα πρόβλημα με το ενσωματωμένο μικρόφωνο του λαπτοπ (Windows 10. Συγκεκριμένα ενώ οι ρυθμίσεις δείχνουν ότι δουλεύει (ανεβοκατεβαινει η πράσινη γραμμή ανάλογα την ένταση της φωνής μου), στις εφαρμογές (Chrome, Opera, Edge, Facebook, zoom) δεν έχω καθόλου ήχο. Δοκίμασα επανεκκίνηση (κλασικά), ενημέρωση windows (σε έκδοση 1903), ενημέρωση drivers, να μιλήσω με ακουστικά (δούλεψε το εξωτερικό μικρόφωνο) και όχι το ενσωματωμένο μικρόφωνο, είδα ότι υπάρχουν κανονικά άδειες χρήσης μικροφώνου στις εφαρμογές (μεσεντζερ, zoom, κτλ), είδα ότι ο ήχος του μικροφώνου είναι 100% (το ίδιο και το boost), απενεργοποιήσα και ενεργοποίησα το μικρόφωνο από τον διαχειριστή συσκευών, και τέλος πάντων αρκετά άλλα αλλά ακόμα τίποτα. Ακούγεται σπάνια μόνο ήχος σε πολύ κακή ποιότητα πολύ χαμηλά (ψιθυριστά). Καμία ιδέα?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να αφαιρεσεις εντελως τους drivers ηχου και κανε μια επανεκκινηση στο συστημα να ξαναπεραστουν γιατι απο την στιγμη που σου αναγνωριζει η μπαρα την ενταση της φωνης κατι δεν εχει κατσει καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/4/2020 στις 3:58 ΜΜ, Realakias είπε

ενημέρωση windows (σε έκδοση 1903)

οχι ρε αδελφε...το παρακανες..γυρνα μερικες εκδοσεις πισω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/5/2020 στις 11:40 ΠΜ, czarjuly είπε

Δοκιμασε να αφαιρεσεις εντελως τους drivers ηχου και κανε μια επανεκκινηση στο συστημα να ξαναπεραστουν γιατι απο την στιγμη που σου αναγνωριζει η μπαρα την ενταση της φωνης κατι δεν εχει κατσει καλα

Το έκανα. Τίποτα

 

3 ώρες πριν, Sakeyz είπε

Θα γελασεις αλλα ειναι Communication Permission. Απο καπου πρεπει να δωσεις αδεια σε αυτες τις εφαρμογες για να το χρησιμοποιουν

"είδα ότι υπάρχουν κανονικά άδειες χρήσης μικροφώνου στις εφαρμογές". Το είπα στο original μήνυμα. 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...