Προς το περιεχόμενο

Κατεβασμα βιντεο απο streaming υπηρεσια


thelos257

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, micos000 είπε

Και να τη βρεις, δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις καθώς θα είναι κρυπτογραφημένη.

Θέλω να βεβαιωθώ μήπως αυτή δεν θα είναι 😄. Πρέπει να βρω αυτό το ριμαδοαρχείο (μα που το έχουν κρύψει και με τι όνομα; 😅). Κάνε πλάκα να χρειάζεται να κάνω root το tablet για να έχω πρόσβαση! Ακόμα και τα ελεύθερα κανάλια παίζουν με DRM. Στη Nova όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Κάνε πλάκα να χρειάζεται να κάνω root το tablet για να έχω πρόσβαση!

Κατέβασε το ES File explorer, κάντο εγκατάσταση ΣΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΧΩΡΟ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ SD και τρέξτο.

Πάτα στις τρεις γραμμούλες πάνω αριστερά

spacer.png

και ενεργοποίησε το root explorer.

spacer.png

Δοκίμασε τώρα να περιηγηθείς στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο και να βρεις τον φάκελο της cosmote.

 

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απλώς να σημειώσουμε ότι το αρχείο ακόμη και να το βρεις δεν θα μπορείς να το ανοίξεις από αλλού εκτός από την εφαρμογή της cosmote με τον δικό τους player.

Γενικά η εφαρμογή της Cosmote είναι φτιαγμένη από την Comcast https://www.comcasttechnologysolutions.com/video-on-demand-suite/ott-digital-distribution

 

https://www.comcasttechnologysolutions.com/system/files/2021-07/OTE Cosmote TV Case Study.pdf

Επεξ/σία από user2163
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το obs αν το σεταρεις καλα κάνει δουλειά καλή και εχεις και ενα αρχείο στο μέγεθος και ανάλυση που θες το μονο αρνητικό ειναι real time 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Aris_ είπε

το obs αν το σεταρεις καλα κάνει δουλειά καλή και εχεις και ενα αρχείο στο μέγεθος και ανάλυση που θες το μονο αρνητικό ειναι real time 

Αυτή είναι η έσχατη λύση. Υπάρχουν προγράμματα και tools που παρακάμπτουν το drm, απλά για κάποιες μέρες μπορεί να μη δουλέψουν μέχρι να βγει η αναβάθμιση.

image.png.70018243955afc9181cb052313f8d5a9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/2/2024 στις 3:52 ΜΜ, NiKoSmile είπε

Αυτή είναι η έσχατη λύση. Υπάρχουν προγράμματα και tools που παρακάμπτουν το drm, απλά για κάποιες μέρες μπορεί να μη δουλέψουν μέχρι να βγει η αναβάθμιση.

image.png.70018243955afc9181cb052313f8d5a9.png

ποιο app ειναι αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/2/2024 στις 3:52 ΜΜ, NiKoSmile είπε

Αυτή είναι η έσχατη λύση. Υπάρχουν προγράμματα και tools που παρακάμπτουν το drm, απλά για κάποιες μέρες μπορεί να μη δουλέψουν μέχρι να βγει η αναβάθμιση.

image.png.70018243955afc9181cb052313f8d5a9.png

Καλημέρα. Ομολογώ ότι δεν το ήξερα το συγκεκριμένο πρόγραμμα και φαίνεται πολύ καλό για τέτοια δουλειά. Αλλά όταν πάει να κατεβάσει από τη συγκεκριμένη υπηρεσία, ξεκινάει και όλα καλά, αλλά στο τέλος πάντα κάνει failed. Θέλει κάποιο κόλπο; Ψάχνω να βρω τι δεν κάνω καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dj_takis είπε

Καλημέρα. Ομολογώ ότι δεν το ήξερα το συγκεκριμένο πρόγραμμα και φαίνεται πολύ καλό για τέτοια δουλειά. Αλλά όταν πάει να κατεβάσει από τη συγκεκριμένη υπηρεσία, ξεκινάει και όλα καλά, αλλά στο τέλος πάντα κάνει failed. Θέλει κάποιο κόλπο; Ψάχνω να βρω τι δεν κάνω καλά. 

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο, απλά περιμένεις την επόμενη αναβάθμιση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο, απλά περιμένεις την επόμενη αναβάθμιση.

Α μάλιστα. Άρα φαντάζομαι ούτε σε σένα δουλεύει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dj_takis είπε

Καλημέρα. Ομολογώ ότι δεν το ήξερα το συγκεκριμένο πρόγραμμα και φαίνεται πολύ καλό για τέτοια δουλειά. Αλλά όταν πάει να κατεβάσει από τη συγκεκριμένη υπηρεσία, ξεκινάει και όλα καλά, αλλά στο τέλος πάντα κάνει failed. Θέλει κάποιο κόλπο; Ψάχνω να βρω τι δεν κάνω καλά. 

Τα ίδια κάνει και στην ΕΡΤ. Συμπλήρωσα μια φόρμα εκεί στο σάιτ και τους το είπα. Να δούμε αν θα το φτιάξουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, dj_takis είπε

Α μάλιστα. Άρα φαντάζομαι ούτε σε σένα δουλεύει... 

Πρόλαβα κατέβασα κάποια 😅. Πλέον ούτε για 2€ το μήνα που μου το έδωσαν δεν αξίζει. Έχω ζητήσει υπαναχώρηση ενώ παράλληλα το έχω δώσει και σε άλλο σπίτι. Η πλατφόρμα τους είναι αργή και απάλευτη. Τα περισσότερα streaming κανάλια που έχουν μέσα παίζουν ελεύθερα στις ιστοσελίδες τους και χωρίς DRM protection. Ταινίες γενικά δεν βλέπω. Στην πραγματικότητα πληρώνεις για κάτι που είναι δωρεάν! Είναι καλύτερα να πληρώσει κάποιος συνδρομή στο youtube παρά στην ψοσμοτέ TV.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, BudWhite είπε

Τα ίδια κάνει και στην ΕΡΤ. Συμπλήρωσα μια φόρμα εκεί στο σάιτ και τους το είπα. Να δούμε αν θα το φτιάξουν

Το trial κατέβασα αλλά... Όπως λες κι εσύ να δούμε τι θα κάνουν. 

 

10 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Πρόλαβα κατέβασα κάποια 😅. Πλέον ούτε για 2€ το μήνα που μου το έδωσαν δεν αξίζει. Έχω ζητήσει υπαναχώρηση ενώ παράλληλα το έχω δώσει και σε άλλο σπίτι. Η πλατφόρμα τους είναι αργή και απάλευτη. Τα περισσότερα streaming κανάλια που έχουν μέσα παίζουν ελεύθερα στις ιστοσελίδες τους και χωρίς DRM protection. Ταινίες γενικά δεν βλέπω. Στην πραγματικότητα πληρώνεις για κάτι που είναι δωρεάν! Είναι καλύτερα να πληρώσει κάποιος συνδρομή στο youtube παρά στην ψοσμοτέ TV.

Ο μόνος λόγος που το ήθελα είναι να κατεβάσω ελληνικές ταινίες που θέλω να έχω στη συλλογή μου αλλά... 

 

Προσπάθησα και real time με obs αλλά δεν μου δίνει εικόνα με την 7800xt που αγόρασα. Με την 1060 που είχα, έκλεινα το hardware acceleration και γινόταν η δουλειά. Ψιλοκαρεδιαζε βέβαια. Αλλά και πάλι το OBS δεν είναι και η απόλυτη λύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, BudWhite είπε

Τα ίδια κάνει και στην ΕΡΤ. Συμπλήρωσα μια φόρμα εκεί στο σάιτ και τους το είπα. Να δούμε αν θα το φτιάξουν

Πες μας τι θέλεις να κατεβάσεις μήπως σε βοηθήσω με άλλη μέθοδο.

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...