Προς το περιεχόμενο

Intel η ryzen


Evgenios38

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 9/5/2020 στις 9:25 ΜΜ, elpenor είπε

Έχουν όλοι πολύ αρνητικά συναισθήματα απέναντι στην AMD αυτή τη στιγμή γιατί καθαρά για λόγους αισχροκέρδειας δεν έδωσε υποστήριξη του επόμενου επεξεργαστή της στα φτηνά motherboard.

Η αλήθεια είναι ότι οι επιδόσεις στα περισσότερα παιχνίδια θα είναι παρόμοιες αν παίζεις με τα settings στο high οπότε από αυτή την οπτική και οι δύο επεξεργαστές θα σε εξυπηρετήσουν το ίδιο. Αν πάλι θα παίζεις σε 1080p με low settings για να έχεις max fps και όχι eye candy τότε οριακά είναι καλύτερος ο i5. Εγώ σε κάθε περίπτωση δεν θεωρώ αυτή την ασήμαντη διαφορά κριτήριο επιλογής επεξεργαστή.

Στη θέση σου θα έψαχνα να βρω πρώτα πόσο καλά υποστηρίζει ο κάθε επεξεργαστής τις μνήμες. Αν τις υποστηρίζουν το ίδιο καλά θα σκεφτόμουν μήπως δώσω κάτι παραπάνω να πάρω 8c/16t επεξεργαστή να είμαι πιο future proof με τα παιχνίδια που τα επόμενα χρόνια θα γίνουν port από τις 8c/16t κονσόλες. Αν αποφάσιζα ότι αυτό δεν με ενδιαφέρει θα έπαιρνα την πιο φτηνή λύση (cpu + mb) από τις δύο.

Που μπορώ να δω ποιος επεξεργαστής δουλεύει καλύτερα της ραμ μου.;

πιστευω πάνω κάτω το ίδιο είναι η επεξεργαστές μετάξι τους αλλά μου έχουν πει κάτι φιλαράκια ότι η κάρτα γραφικών που έχω δουλεύει καλύτερα με intel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, narta είπε

Καταρα θα ηταν αν ευχομασταν να τους βγει μισοψημένο το τσουρεκι και το γαλα να εχει τριχα, οχι οτι τους αποκαλουμε κοσμητικά επιθετα 😅

Spoiler

Άμα ακολουθήσεις βήμα-βήμα την συνταγή του Άκη το τσουρεκί πάντως θα σου βγει κομπλέ! 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Evgenios38 είπε

Που μπορώ να δω ποιος επεξεργαστής δουλεύει καλύτερα της ραμ μου.;

πιστευω πάνω κάτω το ίδιο είναι η επεξεργαστές μετάξι τους αλλά μου έχουν πει κάτι φιλαράκια ότι η κάρτα γραφικών που έχω δουλεύει καλύτερα με intel

Αχαχαχαχα πάρε έναν 9100φτου ξελευθερία τότε μιας και δουλεύει καλύτερα με intel. Τι άλλο θα διαβάσουμε.

Δεν είναι όλοι οι intel ίδιοι, όπως και δεν είναι οι όλοι οι amd ίδιοι.

Τουλάχιστον αν κάνεις λάθος επιλογή είναι πιο εύκολο να αλλάξεις cpu, παρά φίλους.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Evgenios38 είπε

Που μπορώ να δω ποιος επεξεργαστής δουλεύει καλύτερα της ραμ μου.;

πιστευω πάνω κάτω το ίδιο είναι η επεξεργαστές μετάξι τους αλλά μου έχουν πει κάτι φιλαράκια ότι η κάρτα γραφικών που έχω δουλεύει καλύτερα με intel

Ποια κάρτα γραφικών έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Ποια κάρτα γραφικών έχεις?

Τι ρωτάς βρε πάλι κι εσύ, αφού είπαμε, intel ftw

RTX 2070 λέει πως έχει (το γράφει στο 1o post)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσωπικη αποψη... Για gaming δεδομενου πως οι καινουργιες κονσολες θα εχουν 8 cores και θα παρασυρουν σταδιακα τα games προς τα εκει νομιζω πως για να εχει κανεις το κεφαλι του ησυχο, αν στηνει pc καθε 5-6 χρονια,θα πρεπει να παει σε οχταπυρηνο επεξεργαστη ακομα κ σημερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...