Προς το περιεχόμενο

Codemasters F1 2020 [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από πέρσι φαινόταν ότι είναι στο σωστό δρόμο μόνο και μόνο από την θέση κατασκευαστών την οποία και κράτησαν χαλαρά, παρά τις όλες ατυχίες που είχαν με κινητήρες/επαφές/πιτ στοπς.

Και ναι, πέτυχα κι εγώ τα κρασαρισματα στο time trial όποτε βελτιώνω τον χρόνο μου, oh well, θα μάθω το zandoort από το Grand Prix mode

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Zandvoort το σκεφτόμουν χθες το βράδυ για τη δοκιμή του 50% race ώστε να δοκιμάσω κάτι κλασικό μεν (μακριά από Μπαχρέιν, Ντουμπάι, Σιγκαπούρες, Κίνες, Ρωσίες και το κακό συναπάντημα!), αλλά όχι τόσο κλασικό όσο η Μόντσα ή το Silverstone. Τελικά κατέληξα στη Βραζιλία, καθώς δίστασα να βάλω Zandvoort επειδή ξέρω την πίστα μέσω του Assetto Corsa με αμάξια τύπου Mazda MX5 ή Tatuus FA01 που δεν συγκρίνονται ιδιαίτερα με μια F1 1000 ίππων. Θα το δοκιμάσω σήμερα.

Κι αυτό το πράγμα να μην έχουν ένα ρημάδι free practice mode και να πρέπει ντε και σώνει να το πας μέσω grand prix weekend ή time trial...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι πολύ σπαστικό, στην τελική ας μας άφηνε να αλλάξουμε λάστιχα στο time trial για να δούμε το setup πώς πάει σε άλλες συνθήκες χωρίς να έχουμε αλλά αυτοκίνητα τριγύρω να επηρεάζουν τα lap times

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nzeppos είπε

Ωραία θα το τιμήσουμε το insomnia league. 

Έβλεπα το πρωί το παρακάτω βίντεο, τι ωραία να μπουν κάποτε στο παιχνίδι αυτά τα πράγματα σε κάποιου είδους hardcore mode... 

 

Μόνο εγώ νόμιζα ότι ήταν από βιντεοπαιχνίδι και χρειάστηκε να το δω 2-3 φορές το βίντεο για να καταλάβω ότι είναι από κανονικό αγώνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Merdock είπε

Μόνο εγώ νόμιζα ότι ήταν από βιντεοπαιχνίδι και χρειάστηκε να το δω 2-3 φορές το βίντεο για να καταλάβω ότι είναι από κανονικό αγώνα;

Μακάρι να ήταν αυτό που λες, το παιχνίδι θα ήταν ακόμα πιο ενδιαφέρον και φυσικά πιο κοντά στη (σημερινή) πραγματικότητα. Τώρα το πόση ώρα θα άντεχες να ακούς εντολές από τα pits χωρίς να βράζει ο εγκέφαλος είναι άλλη ιστορία. Άλλο ένα ενδεικτικό βίντεο με τον όγκο των εντολών που επικοινωνούνται στον οδηγό κατά τη διάρκεια ενός αγώνα είναι αυτό εδώ:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ετοίμασα και φέτος (όπως και πέρσι) αυτά τα τίμια γρήγορα setups από f1carsetup.com

 

F1 2020 setups (all tracks by f1carsetup.com)

 

καλά προσπεράσματα

 

F1-2020-logo.png

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Patch 1.06 - OUT NOW (with black Mercedes livery!)
 

Αναφορά σε κείμενο

 

The black livery isn't everything in this patch, here's what else is in here:

Mercedes car and driver suits updated to the black livery.

Fixed an issue in unranked multiplayer where a host disconnection resulted in AI having unrealistic lap times.

Sergio Perez and Lance Stroll now wear the correct gloves.

Fixed a progression issue in My Team career which could occur after an Invitational event.

Fixed a progression issue in My Team career which could occur at the end of a season.

The Savant sponsor will now correctly pay out.

Various other stability and bug fixes.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το patch λέω, όχι το παιχνίδι! Έπαιξα τις προάλλες full race σε Μπαχρέιν και για λόγους ρεαλισμού είχα κλειστά τα κλιματιστικά. Έβρασα, έχασα τρία κιλά ιδρώτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν έχω υπομονή να παίξω 100% διάρκεια αγώνα.

Ήδη προς το τέλος του 50% αρχίζω να κάνω λάθη και νευριάζω. Ειδικά όταν κυνηγάς/σε κυνηγάνε.

Αν βάλεις και προκριματικά τρία session, θέλεις ένα τρίωρο συνεχόμενης συγκέντρωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nzeppos είπε

Το patch λέω, όχι το παιχνίδι! Έπαιξα τις προάλλες full race σε Μπαχρέιν και για λόγους ρεαλισμού είχα κλειστά τα κλιματιστικά. Έβρασα, έχασα τρία κιλά ιδρώτα. 

μηπως φορουσες και κρανος? γαντια  φορμα κτλπ ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ισχύει ότι είναι πάρα πολύ κουραστικό αλλά το κάνω αρκετά χρόνια και πλέον έχω συνηθίσει (η αρχή είχε γίνει από το Formula One της Microprose σε Amiga πριν σχεδόν 30 χρόνια). Συνήθως παίζω τα τρία practice τη μία μέρα για να μάθω/θυμηθώ την πίστα και να πάρω όσα περισσότερα research points μπορώ. Προφανώς δεν εξαντλώ τη διάρκεια του practice period, κάνω μόνο όσους γύρους χρειάζεται για τα challenges που έχει, συνεπώς αν έχω πάει καλά μπορεί πχ. στο δεύτερο ή τρίτο practice session να κατέβω μόνο για 1-2 γύρους στο ρελαντί ίσα ίσα να μη χάσω τα experience points και πιθανώς να ασχοληθώ μόνο με την είσοδο/έξοδο στα pits κλπ. Σπάνια να φάω πάνω από μιάμιση ώρα για όλη τη διαδικασία των δοκιμαστικών.

Αφήνω qualifying και 100% αγώνα για την επόμενη μέρα, οπότε θέλω άλλη μιάμιση ώρα αν φυσικά καταφέρω να τερματίσω και δεν το ρίξω σε κανα τοίχο ή χαντάκι. Σπανίως το πάω σερί δοκιμαστικά και αγώνα, μπορεί να το τολμήσω μόνο αν είμαι ξεκούραστος ή/και σε διακοπές, ξέρω ότι με παίρνει επειδή είναι αργά το βράδυ και τα γυναικόπαιδα κοιμούνται και γενικά έχω όρεξη γιατί βλέπω ότι ο συνδυασμός setup/πίστας μου δίνει ελπίδες για κάτι καλό. Αν τύχει να σπάσω το αμάξι στους πρώτους 2-3 γύρους συχνά κάνω restart, ειδικά αν δεν έφταιγα εγώ (ευτυχώς με το φετινό ΑΙ κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει συχνά). Αν το σπάσω μετά τους πρώτους γύρους, τότε απλώς τελειώνω τον αγώνα μια ώρα αρχύτερα.

Φυσικά όλα αυτά σημαίνουν ότι δύσκολα να καταφέρω να τελειώσω ολόκληρη σεζόν, ειδικά τώρα πια που το καλεντάρι έχει περίπου 65 αγώνες το χρόνο. Αν έχω πάει σε αξιοπρεπή ομάδα (βλ. μέχρι Renault αλλά όχι παραπάνω), μαζεύω βαθμούς και βελτιώνω το μονοθέσιο, τότε μπορεί να το γυρίσω στο 50% διάρκεια αγώνα για να παίξω όσες περισσότερες πίστες μπορώ. Με παρόμοιο τρόπο στο F1 2016 είχα βγάλει κοντά τρεις σεζόν σε ένα μήνα. Τώρα όμως με το My Team που το εργαλείο δεν πάει μία (με το ζόρι 14ος στο Μπαχρέιν κυρίως λόγω εγκαταλείψεων), δύσκολα να τελειώσω όλη τη σεζόν. Όταν κινείσαι συνέχεια στη μέση ή στο τέλος της κατάταξης και βλέπεις ότι δεν πάει παραπάνω, όσο κουρασμένος ή εκνευρισμένος να είσαι, μετά από ένα σημείο απλώς μπαίνεις στον αυτόματο γυρίζοντας γύρω-γύρω χωρίς να το καταλαβαίνεις και απλώς προσπαθείς να κάνεις σταθερούς χρόνους.

Γενικά πάντως θα συμφωνήσω πως οτιδήποτε πάνω από μισή ώρα αγώνα είναι αρκετά κουραστικό είτε παίζεις με τιμόνι/πετάλια είτε με χειριστήριο. Είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις τη συγκέντρωσή σου για ώρες.

10 λεπτά πριν, giorgoskav είπε

μηπως φορουσες και κρανος? γαντια  φορμα κτλπ ... 

Χαχα, κράνος όχι αλλά φορούσα γάντια και "κάλτσες" νεοπρενίου για τα πετάλια. Δεν έφταιγαν αυτά όμως, είχε απίστευτη ζέστη και για κάποιο λόγο βαριόμουν να ανάψω το κλιματιστικό.

gG-jez0BJs77e642M3ne_dlajY-zf1K2iNXEhV1ZT6ll_LUXXRAd5e-PQWd9KbCng__aIuSYu-Cl-lNjwr7YTr5niGWQTvFeDQAaYUlrspChENLdrGpJuuycjOUnDnNzwOWAhRNvb3QzcYehhSSjNcTC5yiHByUGv07ouOdvDXSGY7zFgQWJNLYJYp_ppBcWv7KAKtyXQOGDtQdq4XtlqINhOmfGUWWn-OcpuhpJ2m--JDGDKWLC2BstzaCvyraN3sM6jr0U18098U7SHP1J1D5js7nhykH4xLXK2_oRCiakRcCymV4fI_la9KoKUUJMa52fZa3t-DqpTytwcIO-do9vVmkESJBE4kBhRu_Yuo-hmNKVF7eLRvyUITQ8ZwswPTJKa71Rg7cC3_8ungGLi_SJs4ikkqqNAF9uQTg3mAqMd1PiQR5eU7lPUqq2-jCyWp3-v0miel6t68G8SnLHW4bRJkmXI3zl6A5T8kXDpGp3Qb5HZIRi7ZF3t6Eg1n-V_ZJkNktcsef8mp1W3ytW5RNUiwro_YY6voplUmvVhtV4XLRCb5PEZG6vK7vQX-66Cnu07OJwYvLa7xhyYLdcYD6TmEGsVGGLWd3gbGWmD7CCXnpiKUZFIqXJC9TXLHBXMjBtdfqe_dNlRgv2NctPFrvwCoBftm3rtCia8_RZmGKnvx8kfRug7SXcrvNNkA=w476-h952-no?authuser=1

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Ανακάλυψα αυτούς -όχι το οτομοτο προφανώς-(γέλασα πολύ με τον εκφωνητή, δε γινόταν να μην)  το πρωτάθλημα τους

καλή φάση έχουν φτιάξει θαρρώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...