Προς το περιεχόμενο

Star Trek: Strange New Worlds. (Discovery Spin-off, CBS)


anax111

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το CBS All Access ανακοίνωσε την νέα σειρά "Star Trek: Strange New Worlds." όπου θα είναι spin of του Star Trek Discovery.

Οι Anson Mount, Ethan Peck και Rebecca Romijn θα επαναλάβουν τους ρόλους τους που είχαν στο Star Trek: Discovery

ως Κυβερνήτης Πάικ, Σποκ και υποπλοίαρχος στην νέα σειρά που θα διηγείται τις περιπέτειες του διαστημοπλοίου Enterprise

πριν την ανάληψή του από τον Κυβερνήτη Κερκ.

Περισσότερα εδώ:

https://www.space.com/star-trek-captain-pike-spock-spinoff-series.html

Προσωπικά μου άρεσαν οι συγκεκριμένη ηθοποιοί και ας ελπίσουμε ότι αυτή την φορά θα βγει κάτι καλό μιας και το Discovery και Picard με απογοήτευσαν.

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βγει καλό το προηγούμενο είχε απογοητεύσει πολλούς,όμως είχε και κάποια καλά στοιχεία και το είδα όλο καθότι έχω δει όλες τις σειρές (εκτός του Enterprise) και τις ταινίες Star Trek 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ELMastas είπε

Μακάρι να βγει καλό το προηγούμενο είχε απογοητεύσει πολλούς,όμως είχε και κάποια καλά στοιχεία και το είδα όλο καθότι έχω δει όλες τις σειρές (εκτός του Enterprise) και τις ταινίες Star Trek 

Το Enterprise πάντως δεν είναι τόσο κακό κατ' εμέ. Όχι ότι δεν έχει τα μειονέκτηματά του, αλλά νομίζω ότι αυτό που κυρίως το χαντάκωσε είναι το διαβόητο και ανεκδιήγητο τέλος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ELMastas είπε

Μακάρι να βγει καλό το προηγούμενο είχε απογοητεύσει πολλούς,όμως είχε και κάποια καλά στοιχεία και το είδα όλο καθότι έχω δει όλες τις σειρές (εκτός του Enterprise) και τις ταινίες Star Trek 

Οι ίδιοι που γράφουν και παράγουν το Discovery ανακοινώθηκε ότι φτιάχνουν την σειρά αυτή επίσης.... Τα λέει όλα.... 

 

11 ώρες πριν, anax111 είπε

Το CBS All Access ανακοίνωσε την νέα σειρά "Star Trek: Strange New Worlds." όπου θα είναι spin of του Star Trek Discovery.

Οι Anson Mount, Ethan Peck και Rebecca Romijn θα επαναλάβουν τους ρόλους τους που είχαν στο Star Trek: Discovery

ως Κυβερνήτης Πάικ, Σποκ και υποπλοίαρχος στην νέα σειρά που θα διηγείται τις περιπέτειες του διαστημοπλοίου Enterprise

πριν την ανάληψή του από τον Κυβερνήτη Κερκ.

Περισσότερα εδώ:

https://www.space.com/star-trek-captain-pike-spock-spinoff-series.html

Προσωπικά μου άρεσαν οι συγκεκριμένη ηθοποιοί και ας ελπίσουμε ότι αυτή την φορά θα βγει κάτι καλό μιας και το Discovery και Picard με απογοήτευσαν.

Καλά, άμα ποτέ γίνει η σειρά....... Μαζί με τις άλλες που έχουν ανακοινωθεί θα πάει... 

Γιατί; Η CBS All Access δεν έχει μία και κλείνει τον επόμενο μήνα. (περνάνε το back catalog σε νέα υπηρεσία). Netflix και Amazon δεν θέλουν να ακουμπήσουν άλλη παραγωγή του Kurtzman, ενώ η ViacomCBS χρωστάει περισσότερα πλέον από όσο αξίζει ως εταιρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, ELMastas είπε

Μακάρι να βγει καλό το προηγούμενο είχε απογοητεύσει πολλούς,όμως είχε και κάποια καλά στοιχεία και το είδα όλο καθότι έχω δει όλες τις σειρές (εκτός του Enterprise) και τις ταινίες Star Trek 

 

Το Enterprise ήταν αρκετά καλό. Δες το, δεν πρόκειται να σε απογοητεύσει αν και το τέλος του δεν είναι ότι καλύτερο όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω. Και είχε και πολύ καλό cast.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, FCastor είπε

Το Enterprise πάντως δεν είναι τόσο κακό κατ' εμέ. Όχι ότι δεν έχει τα μειονέκτηματά του, αλλά νομίζω ότι αυτό που κυρίως το χαντάκωσε είναι το διαβόητο και ανεκδιήγητο τέλος του.

Είδα κάποια επεισόδια παρότι άκουγα διάφορα γιατί πάντα δίνω κάποια ευκαιρία,είδα απο τον πρώτο κύκλο μερικά που ήταν μέτρια ως οκ στήν αρχή, μου άρεσε η η Elf(Vulkan) κοπελιά,όμως μετά απο λίγο έχασα το ενδιαφέρων αφού κάποια επεισόδια δεν με κράταγαν καθόλου το ενδιαφέρων και έτσι δεν την συνέχισα,αν οι επόμενες σαιζόν ήταν καλύτερες μπορεί να το επισκεφτώ ξανά κάποια στιγμή.

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Apoll είπε

Οι ίδιοι που γράφουν και παράγουν το Discovery ανακοινώθηκε ότι φτιάχνουν την σειρά αυτή επίσης.... Τα λέει όλα.... 

Καλά, άμα ποτέ γίνει η σειρά....... Μαζί με τις άλλες που έχουν ανακοινωθεί θα πάει... 

Γιατί; Η CBS All Access δεν έχει μία και κλείνει τον επόμενο μήνα. (περνάνε το back catalog σε νέα υπηρεσία). Netflix και Amazon δεν θέλουν να ακουμπήσουν άλλη παραγωγή του Kurtzman, ενώ η ViacomCBS χρωστάει περισσότερα πλέον από όσο αξίζει ως εταιρία. 

 

Πράγματι, τα έχω διαβάσει κι εγώ αυτά, αλλά μην ξεχνάς ότι στις ΗΠΑ για να ανακοινώσεις πρωταγωνιστές πρέπει να έχεις υπογράψει συμβόλαια. Και για να υπογράψεις συμβόλαια πρέπει πρώτα να περάσεις από τους ατζέντηδες των ηθοποιών που η δουλειά τους είναι ακριβώς αυτή, να προστατεύουν τα οικονομικά συμφέροντα των ηθοποιών. Για να ανακοινωθεί λοιπόν η σειρά και να πέσουν οι υπογραφές των ηθοποιών σημαίνει ότι πέσαν και κάποια φράγκα και ότι η σειρά έχει τις οικονομικές προοπτικές να πραγματοποιηθεί. Αν ήταν τόσο άσχημα τα πράγματα όσο ακούγεται για το CBS πολύ απλά κανένας ατζέντης στις ΗΠΑ δεν θα επέτρεπε στους ηθοποιούς του να υπογράψει. Οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, οτι ανακοινωθηκαν οι ηθοποιοι δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχουν υπογραψει συμβολαια, αλλα και να το εχουν κανει, το στουντιο μπορει ανα πασα στιγμη να το ακυρωσει με καποια αποζημιωση. και ο McFarlan ειχε ανακοινωσει την ταινια Spawn με τον Jamie Foxx, αλλα τελικα το προτζεκ παγωσε.

τωρα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει με το ΣΤ τελικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, anax111 είπε

Πράγματι, τα έχω διαβάσει κι εγώ αυτά, αλλά μην ξεχνάς ότι στις ΗΠΑ για να ανακοινώσεις πρωταγωνιστές πρέπει να έχεις υπογράψει συμβόλαια. Και για να υπογράψεις συμβόλαια πρέπει πρώτα να περάσεις από τους ατζέντηδες των ηθοποιών που η δουλειά τους είναι ακριβώς αυτή, να προστατεύουν τα οικονομικά συμφέροντα των ηθοποιών. Για να ανακοινωθεί λοιπόν η σειρά και να πέσουν οι υπογραφές των ηθοποιών σημαίνει ότι πέσαν και κάποια φράγκα και ότι η σειρά έχει τις οικονομικές προοπτικές να πραγματοποιηθεί. Αν ήταν τόσο άσχημα τα πράγματα όσο ακούγεται για το CBS πολύ απλά κανένας ατζέντης στις ΗΠΑ δεν θα επέτρεπε στους ηθοποιούς του να υπογράψει. Οπότε...

Όχι δεν είναι έτσι μιας και ανακοίνωση της σειράς δεν σημαίνει και παραγωγή που θα αρχίσει σε 3-4 χρόνια. 

Αν δεν υπάρχουν λεφτά, δεν υπάρχουν συμβόλαια. Και το έχουμε δει με την Secret Hideout που έχει ανακοινώσει 4 διαφορετικές σειρές μέχρι τώρα αλλά καμία δεν έχει γίνει γιατί ViacomCBS δεν έχει δώσει λεφτά. 

Επεξ/σία από Apoll
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...