Προς το περιεχόμενο

Ενοικίαση κατοικίας με σκύλο


EFSTR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/5/2020 στις 1:09 ΜΜ, kostisger είπε

Απλα στην Ελληνική κοινωνία όπως υπάρχουν ακόμα πολλά στερεότυπα έτσι υπάρχει και αυτό του κόπρου που κανονικά είναι για έξω επειδη εμεις στο χωριό έτσι ξέραμε και μέσα στο σπίτι θα τα διαλύσει όλα  και θα χεζει και θα κατουράει στο πατωμα.

Αυτά είναι στερεότυπα δηλαδή, ο κόπρος είναι για μέσα στο σπίτι;

μου θύμισες και το τραγούδι που λέει.. γίνε λίγο κουνιστός, στην Ευρώπη είναι μόδα.

Αχ ρε να μην είμαστε κι εμείς Ευρωπαίοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως μετά από 3 σκυλιά έχω να πω ότι κάνουν ζημιές ειδικά τα κουτάβια 

μου είχε φάει τον τοίχο στην γωνία και ο κτηνίατρος είπε ότι η είχε έλλειψη ασβέστη το σκυλί η απλά ακόνιζε τα δόντια του 

επίσης γδαρμένες πόρτες ντουλάπες 

μην μιλήσω για ουρά και κόπρανα σε κάθε γωνία 

αν μου έρθει ενοικιαστής με σκύλο πλέον θα τον βάλω να υπογράψει ότι θα αντικαταστήσει ότι χαλάει 

φυσικα ο σωστός ιδιοκτήτης έχει δικαίωμα και από τον νόμο να κάνει έλεγχο μια φορά τον μήνα στην περιουσία του σε κοινα συμφωνημένη μέρα και ώρα πραγμα που πρέπει να αποτυπώνεται και στο συμβόλαιο  

κανονικα  σωστός φιλόζωος πρέπει να ψάχνει για σπιτι με αυλή πιλοτή η κήπο να έχει εκεί το σκυλάκι του μιας και είναι κρίμα να το κλείνεις σε ένα διαμέρισμα και να μην έχει χώρο το καημένο να κουνηθεί 

τωρα αν ψάχνεις ιδιοκτήτη που να μην τον νοιάζει η περιουσία του τι να πω καλή αναζήτησή 

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2020 στις 4:56 ΠΜ, Axelq είπε

Η μόνη περίπτωση είναι να βρει κάποιο ημιυπόγειο χώρο ή καλύτερα ένα οπίσθιο ισόγειο με δικιά του αυλή καθώς έχει και τον σκύλο.

Τώρα όσον αφορά το κατοικίδιο, πρόσφατη ιστορία:

Νοικιάζει ο κολλητός μου το διαμέρισμα του σε δυο φοιτητές, μετά από αρκετούς μήνες που έτυχε να περάσει βλέπει πως έχουν μια γάτα μέσα, προσπαθούν να τον ηρεμήσουν λέγοντας ότι είναι μεγάλης ηλικίας και ότι όλη μέρα κοιμάται ...

Φεύγουνε που λες μετά από 2 χρόνια και μαζί πετάξαμε καναπέδες, κρεβάτια και κουρτίνες, δεν είχε αφήσει ούτε κλωστή η γάτα πάνω τους.

Και μην μου πεις ότι τα σκυλιά δεν κάνουν ζημιές γιατί είχα όλη μου τη ζωή, όσο εκπαιδευμένος και να είναι δεν υπάρχει περίπτωση να μην κατουρήσει μέσα στο σπίτι καμιά φορά, καλά άμα είναι αρσενικός δεν το συζητάω καν.

Με λίγα λόγια άμα θες να είσαι σωστός απέναντι στον άνθρωπο που σου νοικιάζει το διαμέρισμα του, πρέπει να τον ενημερώσεις εξαρχής.

τι βλακειες ειναι αυτες ;  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λες οτι εχεις σκυλο. Μονο αν σε ρωτησουν που σημαίνει οτι θελουν να γνωριζουν. Λες ναι και αποφασιζουν ανάλογα. Οποιος αξιοποιεί ακινητο για χρηματικό όφελος έχει υποχρέωση να ακολουθεί τους νομους του κράτους. Αν δεν θέλει να μην το νοικιαζει. Το ίδιο και εσυ. Αν χαλάσει κάτι ο σκυλος σου εισαι νομικα υποχρεωμένος να το πληρώσεις. Αν περιμενεις να βρεις σπιτι λεγοντας "γεια σας εχω σκυλο"... Καλη τύχη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόλις το μάθει ο ιδιοκτήτης σε διώχνει εφόσον είσαι ψεύτης 

κανονικα και ο ιδιοκτήτης ενημερώνει ότι δεν επιθυμεί κατοικίδια , το γράφει και στο συμβόλαιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...