Προς το περιεχόμενο

να αγορασω iphone απο το insomnia ?ειναι ΕΓΚΥΡΟΙ οι πωλητες;


Jpetropoulos76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα . ηθελα ν αμε βοηθησει καποιος αν γνωριζει ;

1) πως ειναι δυνατον να υπαρχουν εδω μεσα ατομα που εχουν πχ 60 αξιολογησεις απο πωλησεις iphone και να ειναι ολες θετικες

2) που βρισκουν ολα αυτα τα κινητα ;

3) πως γινεται να λενε οτι προκειται για καινουργιο κινητο αθικτο πχ με μπαταρια 100% αγορασμενο απο γνωστο καταστημα και εκεινοι τελικα να το πουλανε στην τιμη που κοστιζει στο πιο φθηνο καταστημα στο skroutz?

ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ? που ειναι η πλειοψηφια των πωλητων εδω μεσα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι περισσότεροι το κάνουμε από hobby και με τόσες συσκευές που έχουμε αλλάξει γνωρίζουμε και εμείς όταν αγοράζουμε μεταχειρισμένα να τα ελέγχουμε . Προσωπικά κάθε 3 μήνες αλλάζω κινητό γιατί το βαριέμαι . Επίσης με ενδιαφέρει να δοκιμάζω όλα τα νέα μοντέλα καθώς έχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ τους , όπως π.χ. το iPhone 11 με το p40 pro διαφοροποιούνται σε οθόνη κάμερες μπαταρίες 

Επεξ/σία από angelwithyou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτί , απόδειξη,  να μην έχει  χτυπήματα , να μην έχει iCloud του προηγούμενου , υγεία μπαταρίας . Όλα αυτά γίνονται σε λιγότερο απο 3 λεπτά . Να κοιτάξει επίσης το άτομο , τι χαρακτήρας είναι . Επίσης να μην αγοράζεις ότι σου φαίνεται πολύ φτηνό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κοιτάς της αξιολογήσεις των χρηστών να έχουν πολλές θετικές!! Πρώτα απο όλα αν έχει  εγγύηση απόδειξη δεύτερο αν λειτουργεί το Face ID να κοιτάξεις την κάμερα ακουστικό μεγάφωνο αν φορτίζει σωστά και μπαταρία  αλλιώς πας σε κατάστημα( ired) ( irepair) να σου κάνουν έλεγχο με 10€ 

Επεξ/σία από Manthos 1908
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω αγοράσει iphone από εδώ αλλά  ο πωλητής ήταν από την περιοχή μου και βρεθήκαμε από κοντά για να κάνω τον απαραίτητο έλεγχο της συσκευής. όλα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχει και μούφα πωλητές που ευτυχώς τους τσιμπάει το  insomnia αργά η γρήγορα

Προσοχή με τα κινητά Φρανκεστάιν

Εξυπακούεται έλεγχος από τεχνικό πριν την αγορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Jpetropoulos76 είπε

Τι είναι τα κινητά φρανκενσταιν ;

Λογικα εννοει κινητα που εχουν ανοιχτει κ εχουν αλλαξει κομματια είτε με αμφιβολης ποιότητας ανταλλακτικά είτε απο αλλες συσκευες (π.χ. μια μητρική απο ενα κινητό μπηκε σε πλαισιο απο αλλο και εχει οθονη απο τριτο, αυτό ειναι φρανκενσταιν)... Κατα τα αλλα αν ο πωλητης εχει καλες αξιολογήσεις και δέχεται έλεγχο (5 λεπτα διαδικασία οσο πινεις ενα εσπρεσσακι) δε βρισκω λόγο να μην αγοράσεις κινητό απο το Insomnia... Εχω πουλήσει και εχω αγοράσει αρκετα Iphone εδω μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, paylidis είπε

Λογικα εννοει κινητα που εχουν ανοιχτει κ εχουν αλλαξει κομματια είτε με αμφιβολης ποιότητας ανταλλακτικά είτε απο αλλες συσκευες (π.χ. μια μητρική απο ενα κινητό μπηκε σε πλαισιο απο αλλο και εχει οθονη απο τριτο, αυτό ειναι φρανκενσταιν)... Κατα τα αλλα αν ο πωλητης εχει καλες αξιολογήσεις και δέχεται έλεγχο (5 λεπτα διαδικασία οσο πινεις ενα εσπρεσσακι) δε βρισκω λόγο να μην αγοράσεις κινητό απο το Insomnia... Εχω πουλήσει και εχω αγοράσει αρκετα Iphone εδω μεσα...

Αυτό! 👍

Να υπήρχε και τρόπος να βρίσκει κάποιος με αναζήτηση τους χρήστες με τις περισσότερες αξιολογήσεις βάση δημοτικότητας 

θα ήταν πολλών ευχών έργον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, userino είπε

Αυτό! 👍

Να υπήρχε και τρόπος να βρίσκει κάποιος με αναζήτηση τους χρήστες με τις περισσότερες αξιολογήσεις βάση δημοτικότητας 

θα ήταν πολλών ευχών έργον

Δε θα ήταν απαραίτητα λύση γιατί κάποιοι εδώ μέσα το έχουν κάνει κατάστημα και πουλάνε σωρηδον. Σίγουρα παντως ένα φιλτράρισμα στις αγγελίες για χρήστες πχ με περισσοτερες από Χ αξιολογήσεις Ή με 100% positive profile θα βοηθούσε για να μη κανείς το ντέντεκτιβ σε κάθε πιθανή αγορά 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δε θα ήταν απαραίτητα λύση γιατί κάποιοι εδώ μέσα το έχουν κάνει κατάστημα και πουλάνε σωρηδον. Σίγουρα παντως ένα φιλτράρισμα στις αγγελίες για χρήστες πχ με περισσοτερες από Χ αξιολογήσεις Ή με 100% positive profile θα βοηθούσε για να μη κανείς το ντέντεκτιβ σε κάθε πιθανή αγορά 

Ω yes yes!  👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει πολλάκις από εδώ (και ipads και iphone και το macbook air που έχω). Σίγουρα κοιτάμε αξιολογήσεις, και επίσης όσα έχω αγοράσει πήγαμε σε καφετέρια και έκατσα όση ώρα ήθελα να ελέγξω τα πάντα στο μηχάνημα (από διαχυση φωτός μέχρι πίξελ μέχρι ότι άλλο). Και δεν είχα κανένα θέμα δόξα το θεό ποτέ (το παιδί με το macbook air 11άρι, το οποίο μηχάνημα πραγματικά ήταν άψογο και ενός χρόνου με απόδειξη από Apple Store) με υπέστη για 2.5 ώρες στην καφετέρια για να σιγουρευτώ ότι δεν είχε κλείδωμα που ούτε ο ίδιος γνώριζε ότι μπορεί να υπάρχει :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν εχει καποιες θετικες αξιολογησεις μη το φοβασαι κανε και τον καταλληλο ελεγχο οταν το δεις απο κοντα, απο σελιδες πωλησεων στο fb μην αγορασεις πολυ ανωμαλια εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/5/2020 στις 12:10 ΜΜ, iMarilina είπε

Έχω αγοράσει πολλάκις από εδώ (και ipads και iphone και το macbook air που έχω). Σίγουρα κοιτάμε αξιολογήσεις, και επίσης όσα έχω αγοράσει πήγαμε σε καφετέρια και έκατσα όση ώρα ήθελα να ελέγξω τα πάντα στο μηχάνημα (από διαχυση φωτός μέχρι πίξελ μέχρι ότι άλλο). Και δεν είχα κανένα θέμα δόξα το θεό ποτέ (το παιδί με το macbook air 11άρι, το οποίο μηχάνημα πραγματικά ήταν άψογο και ενός χρόνου με απόδειξη από Apple Store) με υπέστη για 2.5 ώρες στην καφετέρια για να σιγουρευτώ ότι δεν είχε κλείδωμα που ούτε ο ίδιος γνώριζε ότι μπορεί να υπάρχει :) 

απλα ξερετε ποια ειναι η απορια μου ;πως γινεται τοσα ατομα να εχουν πουλησει γυρω στις 60 συσκευες κυριως iphone ο καθενας και ολα σχεδον να ειναι οπως λενε γνησια και χωρις προβληματα κλπ;

59 λεπτά πριν, Klempr είπε

Ναι αν εχει καποιες θετικες αξιολογησεις μη το φοβασαι κανε και τον καταλληλο ελεγχο οταν το δεις απο κοντα, απο σελιδες πωλησεων στο fb μην αγορασεις πολυ ανωμαλια εκει.

απλα ξερετε ποια ειναι η απορια μου ;πως γινεται τοσα ατομα να εχουν πουλησει γυρω στις 60 συσκευες κυριως iphone ο καθενας και ολα σχεδον να ειναι οπως λενε γνησια και χωρις προβληματα κλπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...