Προς το περιεχόμενο

Αγορα Flagship


Skavenger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα insomnia, 

Ηθελα να ρωτησω για το Samsung 20+ αν υπαρχει και μπορω να το βρω σε ελληνικο καταστημα με snapdragon version ; 

αν οχι υπαρχει καποιο μαγαζι που το εχει παρει καποιος απο εξωτερικο να μου πει πανω κατω μεταφορικα τελωνεια κλπ.. ; 

και αν προτείνατε κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα Android εννοειτε τι θα ηταν ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To S20+ στην Ελλάδα δεν πρόκειται να το βρεις με τον Snapdragon 865 αλλά ούτε και Ευρώπη. Μόνο ΗΠΑ - Νότια Κορέα. Εάν το πάρεις από ΗΠΑ θα πληρώσεις τελωνειακά έξοδα κατά 90% και θα είναι πολλά λεφτά. Εκτός και αν στο φέρει κάποιος από ΗΠΑ μαζί του. Περίμενε να βγει το Note 20 μήπως και λόγο της πατάτας που πάθανε με τον Exynos το κυκλοφορήσουν παντού με τον Snapdragon αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο.

Στα ίδια λεφτά και ποιότητα τώρα σε Android οι απόψεις διίστανται και εξαρτάτε σε τι δίνει ο καθένας περισσότερη σημασία.  Εγώ καλοβλέπω το καινούριο Sony Xperia 1 II που φοράει τον 865, έχει OLED 6,5 οθόνη, δεν έχει τρύπα στην οθόνη (πολύ βασικό για μένα, απορρίπτω άμεσα οποιαδήποτε συσκευή έχει τρύπα στην οθόνη), είναι 5G και έχει και 3,5 jack. Επιπλέον στις κάμερες έχει πολλές βελτιώσεις. Η Sony δίνει πάντοτε πολλές αναβαθμίσεις, στις ναυαρχίδες της δίνει ενημερώσεις σε βάθος 2,5 ακόμα και 3 ετών,  και το Xperia 1 ΙΙ είναι δίκαρτο χωρίς esim. Στα αρνητικά ότι δεν έχει αισθητήρα αποτυπωμάτων στην οθόνη αλλά μόνο στο πλάγιο κουμπί. Αλλά θα περιμένω πρώτα το Note 20 μπας και μας βάλουν Snapdragon καθώς και το νέο FOLD. 

Επεξ/σία από anax111
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2020 στις 1:54 ΜΜ, anax111 είπε

To S20+ στην Ελλάδα δεν πρόκειται να το βρεις με τον Snapdragon 865 αλλά ούτε και Ευρώπη. Μόνο ΗΠΑ - Νότια Κορέα. Εάν το πάρεις από ΗΠΑ θα πληρώσεις τελωνειακά έξοδα κατά 90% και θα είναι πολλά λεφτά. Εκτός και αν στο φέρει κάποιος από ΗΠΑ μαζί του. Περίμενε να βγει το Note 20 μήπως και λόγο της πατάτας που πάθανε με τον Exynos το κυκλοφορήσουν παντού με τον Snapdragon αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο.

Στα ίδια λεφτά και ποιότητα τώρα σε Android οι απόψεις διίστανται και εξαρτάτε σε τι δίνει ο καθένας περισσότερη σημασία.  Εγώ καλοβλέπω το καινούριο Sony Xperia 1 II που φοράει τον 865, έχει OLED 6,5 οθόνη, δεν έχει τρύπα στην οθόνη (πολύ βασικό για μένα, απορρίπτω άμεσα οποιαδήποτε συσκευή έχει τρύπα στην οθόνη), είναι 5G και έχει και 3,5 jack. Επιπλέον στις κάμερες έχει πολλές βελτιώσεις. Η Sony δίνει πάντοτε πολλές αναβαθμίσεις, στις ναυαρχίδες της δίνει ενημερώσεις σε βάθος 2,5 ακόμα και 3 ετών,  και το Xperia 1 ΙΙ είναι δίκαρτο χωρίς esim. Στα αρνητικά ότι δεν έχει αισθητήρα αποτυπωμάτων στην οθόνη αλλά μόνο στο πλάγιο κουμπί. Αλλά θα περιμένω πρώτα το Note 20 μπας και μας βάλουν Snapdragon καθώς και το νέο FOLD. 

καλα ουτε εγω περιμενω γενικα να βγαλει με snapdragon αλλα κοιταζα και το one plus 8 pro δεν ξερω ακομα ομως αν αξιζει.. 

ευχαριστω παντως για την απαντηση αν μπορεσω και περιμενω να βγει note καλως αλλιως δεν θα δω ισως και το one plus :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ίσως το βρεις στο eglobalcentral, συνήθως φαίρνει τις snapdragon εκδόσεις και αποστέλλει χωρίς τελωνείο.

Ρίξε βέβαια μια ματιά γενικότερα για την αξιοπιστία του καταστήματος.

 

Επεξ/σία από zaccki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, zaccki είπε

Ίσως το βρεις στο eglobalcentral, συνήθως φαίρνει τις snapdragon εκδόσεις και αποστέλλει χωρίς τελωνείο.

Ρίξε βέβαια μια ματιά γενικότερα για την αξιοπιστία του καταστήματος.

Δεν το διευκρινίζει ομως  απλα γραφει πως εχει Octa-core Processor...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έψαξα να έχει το συγκεκριμένο αλλά ξέρω ότι συνήθως πουλάει τις snapdragon εκδόσεις.

Πχ.

https://www.eglobalcentral.eu/samsung-galaxy-s10-g9730-qualcomm-snapdragon-855-8gb-128gb-dual-sim-black-1.html

Ίσως να μην έχει για S20 - μπορείς να ρωτήσεις φαντάζομαι με ενα email.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

α μαλιστα, οκ ευχαριστω παντως φιλε αν και μαλλον εχω καταλήξει μου φενεται για one plus 8 pro 

για αλλαγη μιας και ειμαι κατοχος s7 και για τιμωρια προς την Samsung :P  που δεν βαζει snapdragon..

Επεξ/σία από Skavenger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...