Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ! στις αγοραπωλησιες σας μέσω Internet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Dr_73 είπε

Δεν αναφέρει ότι τα χρήματα τα έστειλε σε ασία/αφρική. 

 

1 λεπτό πριν, Dr_73 είπε

Δεν αναφέρει ότι τα χρήματα τα έστειλε σε ασία/αφρική. 

Αλλάζει κάτι;Αν είναι στην Ολλανδία ή στην Αμερική θα τον βρει;

Πιστεύεις ότι οι απατεώνες χρησιμοποιούν το πραγματικό  ονομα τους ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Αλλάζει κάτι;Αν είναι στην Ολλανδία ή στην Αμερική θα τον βρει;

Πιστεύεις ότι οι απατεώνες χρησιμοποιούν το πραγματικό  ονομα τους ;

πιστευω οτι αν προσπαθησει καποιος απο μας να ανοιξει ενα λογαριασμο με πλαστα στοιχεια δεν ειναι ευκολο

παντου ζητανε χαρτια επι χαρτιων..... .αν ειναι ΕΕ μπορει να ειναι χρονοβορο αλλα μπορει κατι να βρει μπορει και οχι...δεν ειναι και λιγα τα χρηματα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μιλάμε για απατεώνες,λες να ανοίγουν λογαριασμούς στο ονομα τους;Και ναι τρόποι υπάρχουν,κλεμμενα διαβατήρια και revolut style λογαριασμοί.

https://www.buguroo.com/en/blog/how-criminals-use-mule-accounts-to-launder-their-money

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/5/2020 στις 11:34 ΠΜ, babisskg είπε

    Ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την ενημέρωση , ευχόμαστε σε κάθε περίπτωση να εξελιχθούν όλα χωρίς ζημία για εσάς , όσο για τα αυτονόητα όπως να μην γίνονται τέτοιες συναλλαγές παρά μόνον μέσω PayPal και με πολύ μα πολύ μεγάλη προσοχή ότι και να πούμε είναι λίγο .

  Κάποιες από τις αγγελίες μου , κυρίως στο xe.gr τους βάζω εδώ και καιρό σαν υποσημείωση το " the item is not available for shipping outside Greece " απλά και μόνο για να αποφύγω τυχόν παράξενους ενδιαφερόμενους , όπως συνέβη πολλές φορές , όπου ζητούν εναγωνίως τον αριθμό τραπεζικού λογαριασμού ώστε να μου καταθέσουν χρήματα , κάτι που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ φυσικά . Συνήθως προτιμώ συγκεκριμένα σημεία πώλησης στο eBay , κάποιους επαγγελματίες , πάντα με έλεγχο των κριτικών στο όνομα τους , ακόμη και με υψηλότερο κόστος αγοράς και φυσικά δια παν ενδεχόμενο η συναλλαγή μέσω PayPal . Για αριθμό τραπεζικού λογαριασμού να δοθεί έτσι out in the wild , ότι και να πω θα είναι λίγο διότι ισοδυναμεί με αυτοκτονία .

  Καλή ευκολία !

  PS θεωρώ πως πρέπει άμεσα να προχωρήσετε και σε αλλαγή των αριθμών τραπεζικού λογαριασμού !!!

ρε φιλε τι κακο ειναι αυτο με την χρυση ευκαιρια?? Εβαλα ενα laptop και μου εχει στειλει η μιση αμερικη...

αφου ποια εχω γραψει οτι δεχομαι να το στειλω μονο με προπληρωμή σε bitcoin 😄

Επεξ/σία από dimos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, dimos15 είπε

ρε φιλε τι κακο ειναι αυτο με την χρυση ευκαιρια.. Εβαλα ενα laptop και μου εχει στειλει η μιση αμερικη...

αφου ποια εχω γραψει οτι δεχομαι να το στειλω μονο με προπληρωμή σε bitcoin 😄

     Δυστυχώς υπάρχει πιθανότητα μέσα σε αυτό το συρφετό να υπάρχει και κάποιος πραγματικά ενδιαφερόμενος , τον οποίο θα πάρει η μπάλα . Πάντως έχει αρχίσει να γίνεται κουραστικό το συγκεκριμένο ζήτημα στην παραπάνω σελίδα . Ίσως πρέπει να απασχολήσει και τους ίδιους πλέον , πέρα από τις τυπικές οδηγίες και συμβουλές που δίνουν . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...