Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
5 minutes ago, SPYRER_007 said:

Στο σπιτι μου βγαζει κουπονι για οπτικη μεχρι το ρουτερ απο το οτε με 29 ευρο και ολα πληρωμενα.Εγω ειμαι στη ΝΟΒΑ χωρίς συμβόλαιο ελευθερος.Η οπτικη για να μπει θα κανει κανα 2 μηνο.Στο διαστημα αυτο η ΝΟΒΑ θα μου παρέχει υπηρεσίες η θα μεινω ξεκρεμαστος??

Έτσι κι αλλιώς με Nova δεν μπορείς να βάλεις FTTH. Λογικά ναι θα έχεις Internet μέχρι να ολοκληρωθεί η φορητότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον οτε που εκανα την ερωτηση μου τα μασαγαν και μου ειπαν να κανω μια συνδεση ADSL σε αυτους πρωτα και μετα να κανω αιτηση για οπτικη.Αλλα γιατι να μπλεκω τα συμβολαια αν μπορει να γινει με την μια.Απλα ολο και καποιος θα πηγε απο αλλο παροχο και θα εχει εμπειρία στην μεταβιβαση...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
32 minutes ago, SPYRER_007 said:

Στον οτε που εκανα την ερωτηση μου τα μασαγαν και μου ειπαν να κανω μια συνδεση ADSL σε αυτους πρωτα και μετα να κανω αιτηση για οπτικη.Αλλα γιατι να μπλεκω τα συμβολαια αν μπορει να γινει με την μια.Απλα ολο και καποιος θα πηγε απο αλλο παροχο και θα εχει εμπειρία στην μεταβιβαση...................

Τώρα που το λες παίζει να χρειάζεται, κάπου είχε πάρει το μάτι μου αυτή την διαδικασία στο adslgr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Για να ενεργοποιοηθει θελει τουλαχιστον 2 μηνες .Ειναι μεγαλο το διαστημα για να μεινω ξεκερεμαστος.Στον αδερφο μου που ειναι στη WIND με 10 ευρουδακια επιπλέον του το προχωρήσανε αμεσως.Τελος παντων θα περιμένω μηπως κάποιος ξερει κατι περισσότερο.Το θεμα ειναι οτι απο οταν αλλάξαμε το ασανσερ με ινβερτερ καθε φορα που δουλευει ριχνει το snr σε 1 απο 6 και κανει αποσυνδέσεις. Για να το αποφυγω εχω γυρισει το ρουτερ σε σκετο ADSL  αλλα ετσι απο 18 κλεδωνει στα 10 .Για αυτο θελω να ξεφυγω απο τον χαλκο.ΑΝ βαλω VDSL  λογο διαφορετικων συχνοτήτων λειτουργειας θα γινει τιποτα η λογο του οτι παραμένει ο χακλκος θα εχω τα ιδια.

50 λεπτά πριν, Thresh είπε

Τώρα που το λες παίζει να χρειάζεται, κάπου είχε πάρει το μάτι μου αυτή την διαδικασία στο adslgr

 

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2020 στις 12:00 ΠΜ, SPYRER_007 είπε

Αν καποιος γνωρίζει ας απαντησει.

Στο σπιτι μου βγαζει κουπονι για οπτικη μεχρι το ρουτερ απο το οτε με 29 ευρο και ολα πληρωμενα.Εγω ειμαι στη ΝΟΒΑ χωρίς συμβόλαιο ελευθερος.Η οπτικη για να μπει θα κανει κανα 2 μηνο.Στο διαστημα αυτο η ΝΟΒΑ θα μου παρέχει υπηρεσίες η θα μεινω ξεκρεμαστος??

Η παραθεση ειναι τυπικη.......

Νομίζω κάνεις απευθείας φορητότητα στον ΟΤΕ και έχεις ADSL μέχρι να εγκατασταθεί η οπτική ίνα. Μετά σε γυρίζουν σε FTTH. Αν θες πας σε ένα κατάστημα και ρωτάς ή παίρνεις τηλέφωνο για να είσαι 100% σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, InternetMaster είπε

Νομίζω κάνεις απευθείας φορητότητα στον ΟΤΕ και έχεις ADSL μέχρι να εγκατασταθεί η οπτική ίνα. Μετά σε γυρίζουν σε FTTH. Αν θες πας σε ένα κατάστημα και ρωτάς ή παίρνεις τηλέφωνο για να είσαι 100% σίγουρος.

Πηρα και μου ειπαν αυτο ακριβως .Μαλλον αυτο θα κανω τελικα.Το θεμα ειναι οτι ολη η ιστορια γινεται λογο του θεματος με το ασανσερ αλλιως ο χαλκος φτανε1 μεχρι 19 με την ΝΟΒΑ χωρίς κανενα προβλημα.Για να ξεφυγω απο τον χαλκο προσπαθώ αλλιως και με 50 VDSL μια χαρα ειμαι αν μου έλυνε το θεμα με το ασανσερ.......

Αν ο poulinos δει το θεμα και ξερει κατι ασ βοηθήσει.

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...