Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου


Johnny_B

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Johnny_B είπε

Λοιπόν παιδιά δεν χρειάζεται να μαλώνετε .Ολοι έχετε δίκιο για τα συν και τα πλην του κάθε συστήματος,ο φίλος Eloy είπε αυτό που σκεφτόμουν και γώ.Εχει κάποια πράγματα που αξίζουν τα λεφτά του και για την χρήση που τον θέλω όλα οκ.Τον πήρα τελικά και μου έδωσε και μια οθόνη dell 27" συν ένα πληκτρολόγιο μηχανικό turbox.Η μόνη διαφορά που εκανα λάθος για τροφοδοτικό έχει ένα evga 750w το είχε αλλάξει πριν 2 χρόνια αλλά το είχε ξεχάσει Και έχει εγγύηση για αλλά τρία χρονια.

Διάφορες γνώμες υπάρχουν παντού, δεν μάλωσε κανείς.

Όπως λένε και τα παιδιά πολύ καλό deal!

Καλορίζικος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

👍... Φοβαμαι μολις βγουν οι κονσολες με 8 cores τα games θα πανε εκει.. Προσωπικα πιστευω πως και ο 2600 δεν θα ειναι σχετικος σε 2/3 χρονια γι οποιον θα θελει Aaa games....αλλα ειμαι κ φυση απαισιοδοξος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, niko13 είπε

👍... Φοβαμαι μολις βγουν οι κονσολες με 8 cores τα games θα πανε εκει.. Προσωπικα πιστευω πως και ο 2600 δεν θα ειναι σχετικος σε 2/3 χρονια γι οποιον θα θελει Aaa games....αλλα ειμαι κ φυση απαισιοδοξος

Πόσο γρήγορα θα εξελιχθούν τα games πολύ πιθανό και οι ίδιες οι εταιρίες που τα βγάζουν να μην το ξέρουν. Μπορεί σε 2-3 χρόνια που λες μπορεί και σε 5 ή παραπάνω.

Για το μόνο που είμαι σίγουρος είναι ότι όταν τα games  αρχίσουν να ζητάνε υψηλό core count, ακόμα και αν ο 2600 βγάζει λίγα παραπάνω fps  από τον 4790k, θα σέρνονται και οι 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Johnny_B είπε

Αυτά μου τα έδωσε δώρο για να διευκρινίσω και σήμερα πήρα και ένα ssd με 30 ευρώ αργότερα σε κανένα χρόνο θα του κάνω αναβάθμιση του πιτσιρικά σε επεξεργαστή μητρική μνήμες και κάρτα και θα βάλω αυτά στον δικό μου που είναι 10ετιας+ και είναι ακόμα αξιοπρεπής.

Δεν το χειρίστηκες καλά... Αν εκανες λίγο  οτι το σκεφτόσουν, θα σου χάριζε και το αυτοκίνητο για να τον κουβαλήσεις στο σπίτι σου... :)

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ το εργαλείο ετοιμάζεται για στήσιμο με drivers και προγράμματα.Και έχει και πάνελ με έλεγχο θερμοκρασιας και οπτικό Blu-ray.Αν το λύσω όλο μπορεί να βρω και καμία επιταγή μέσα η κανένα σεντούκι με λίρες.710F9B20-12A9-4B12-B978-640F0284CFE7.jpeg.8ebbc33d24d7041a7b6c2f4f95beff09.jpegE7046F5B-24B3-412E-9114-23AF98050A8B.jpeg.1a4ea4ef44751ede6daba79ea4163a05.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην το πεις ούτε του παπά. Επεσες σε κορυφαία ευκαιρία (λόγω φίλου βέβαια - δεν υπήρχε περίπτωση να τα βρεις όλα αυτά σ'αυτά τα λεφτά).

btw, το evga το τροφοδοτικό, πιό μοντέλο είναι ?

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω ίδιες είναι. Asus και οι 2  και ίδιο chip.

Θα μπορούσες να πεις ότι η pro είναι καλύτερη γιατί έχει πιο πολλά ports. Αλλά εκτός από αυτό αν δεν τα χρειάζεσαι, όχι ότι θα δεις κάποια διαφορά λειτουργικά. 

Στις 25/5/2020 στις 3:32 ΜΜ, Johnny_B είπε

Παιδιά άλλη μια ερώτηση.Σαν μητρική ποια ήταν καλύτερη η z97 pro gamer η z97 pro? Αυτή δηλαδή 

https://www.asus.com/Motherboards/Z97PRO/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το λέω γιατί τελικά αυτή τη μητρική είχε και το ειδα όταν μου έδωσε το κουτί προχθές.Ειχα ξεχάσει όταν το στήσαμε ότι είχε αυτή και όταν τον ρώτησα μου είπε την gamer.Φαντασου ουτε αυτός θυμόταν αφου δεν τον άνοιγε καν.

Επεξ/σία από Johnny_B
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/5/2020 στις 10:30 ΠΜ, Johnny_B είπε

Το λέω γιατί τελικά αυτή τη μητρική είχε και το ειδα όταν μου έδωσε το κουτί προχθές.Ειχα ξεχάσει όταν το στήσαμε ότι είχε αυτή και όταν τον ρώτησα μου είπε την gamer.Φαντασου ουτε αυτός θυμόταν αφου δεν τον άνοιγε καν.

Μια χαρά είναι η pro, καλύτερα κιόλας, εκτός και αν προτιμάς τα χρώματα της gamer  στο μάτι. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...