Προς το περιεχόμενο

To Outlook στα Windows σύντομα θα συγχρονίζει την υπογραφή σας σε όλες τις συσκευές


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft επιτέλους φέρνει υποστήριξη cloud για τις υπογραφές ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο Outlook για Windows.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα The Verge,  πρόκειται για ένα χαρακτηριστικό που οι χρήστες Outlook ζητούσαν για παραπάνω από μία δεκαετία, και τα τελευταία τρία χρόνια βρίσκεται στη κορυφή της λίστας με τα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες που ζητούν οι χρήστες του Outlook και των Windows από τη Microsoft. Η Microsoft έκανε γνωστό ότι σχεδίαζε κάποιο τύπο συγχρονισμού για τις υπογραφές στο Outlook τον περασμένο Σεπτέμβριο, και σήμερα λέει πως θα διαθέσει το χαρακτηριστικό μέσω μίας αναβάθμισης λογισμικού τον Ιούνιο. Οι συνδρομητές Office 365 και Microsoft 365 θα αποκτήσουν πρόσβαση σε υποστήριξη υπογραφής μέσω του cloud στο Outlook για Windows, επιτρέποντας τους να έχουν μία σταθερή υπογραφή σε όλες τις συσκευές που χρησιμοποιούν.

Δεν ήταν λίγες οι εταιρείες που έπρεπε να στραφούν σε custom λύσεις ώστε οι υπογραφές στο Outlook για Windows να είναι ίδιες σε διάφορες συσκευές, οπότε η συγκεκριμένη εξέλιξη και η επίσημη υποστήριξη από την Microsoft είναι αναμφισβήτητα ευπρόσδεκτη.

Η Microsoft επίσης σχεδιάζει να διαθέσει και μία νέα δυνατότητα πρόβλεψης κειμένου για το Outlook που είναι παρόμοια με το χαρακτηριστικό Smart Compose του Gmail. Οι προβλέψεις κειμένου θα επιτρέψουν στις εκδόσεις του Outlook στον Ιστό να γράφουν μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για τους χρήστες χρησιμοποιώντας μία τεχνολογία πρόβλεψης που κάνει προτάσεις την ώρα που πληκτρολογείτε.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν περάσαμε σε εταιρικό mail Microsoft ήταν από τα ελάχιστα πράγματα που μου έκαναν αρνητική εντύπωση.

Βέβαια η σουίτα 365 είναι ίσως το κορυφαίο προϊόν της εταιρίας , πραγματικά μας έχει λύσει τα χέρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όντως το είχαν αμελήσει. Υπάρχουν 2-3 σημεία που ακόμα θέλουν ανανέωση, πχ τα rules 

Κορυφαία εφαρμογή, κορυφαία σουίτα. Χρησιμοποιώ το Office από την έκδοση 97..., είναι εκπληκτική η ωριμότητα και η ολοκλήρωση του, προσωπικά με βοήθησε να γίνω καλύτερος επαγγελματίας. 

Επεξ/σία από nasos74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρος ηταν. 

Επιτελους δεν θα χρειαζεται να συγχρονιζω την υπογραφη μου 10 φορες.

3 minutes ago, orlox said:

html υπογραφές υποστηρίζουν  ή πρέπει να περάσει καμιά δεκαετία ακόμα;

Μια χαρα υποστηριζεται html υπογραφη χρονια τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ωχ Ωχ ωχ πάλι ανακαινίσεις.

Πέρυσι που έβαλα το Outlook 2019 για να συνδέσω και την gmail μου χρειάστηκε να πετάξω διαστημόπλοιο. Μου ζήταγε έξτρα κωδικούς για την gmail για να την συνδέση στο Outlook ενώ για την Hotmail  δεν χρειάζεται τίποτα και ψάχνοντας έφαγα κάνα δίωρο μέχρι να βρω άκρη. Φυσικά παλιότερα στις προηγούμενες εκδόσεις η gmail και οι άλλες email που είχα συνδέονταν σχετικά εύκολα χωρίς έξτρα κωδικούς. Φυσικά όλα για την ασφάλεια μας.

Αχ τι θα τραβήξουμε πάλι.

Microsoft ζεις εσύ μας οδηγείς. (Εμείς θα ψοφήσουμε αλλά εσύ τουλάχιστον θα ζεις ΜΕΓΑΛΟΚΥΡΙΑ ΜΟΥ)

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Καιρος ηταν. 

Επιτελους δεν θα χρειαζεται να συγχρονιζω την υπογραφη μου 10 φορες.

Μια χαρα υποστηριζεται html υπογραφη χρονια τωρα.

Αν εννοεις το απ' ευθείας edit αρχείων θαμένων σε φακέλους και χωρίς υποστήριξη σε σοβαρό html "μια χαρα", τότε οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, alexpap είπε

Ωχ ωχ Ωχ ωχ πάλι ανακαινίσεις.

Πέρυσι που έβαλα το Outlook 2019 για να συνδέσω και την gmail μου χρειάστηκε να πετάξω διαστημόπλοιο. Μου ζήταγε έξτρα κωδικούς για την gmail για να την συνδέση στο Outlook ενώ για την Hotmail  δεν χρειάζεται τίποτα και ψάχνοντας έφαγα κάνα δίωρο μέχρι να βρω άκρη. Φυσικά παλιότερα στις προηγούμενες εκδόσεις η gmail και οι άλλες email που είχα συνδέονταν σχετικά εύκολα χωρίς έξτρα κωδικούς. Φυσικά όλα για την ασφάλεια μας.

Αχ τι θα τραβήξουμε πάλι.

Microsoft ζεις εσύ μας οδηγείς. (Εμείς θα ψοφήσουμε αλλά εσύ τουλάχιστον θα ζεις ΜΕΓΑΛΟΚΥΡΙΑ ΜΟΥ)

Φταιει Microsoft και το Outlook που η Google ενεργοποιησε την αυξημενη ασφαλεια στο Gmail και δεν επιτρεπεται σε τριτες εφαρμογες η αμεση προσβαση;

Αντε να παιξουν οι υπογραφες full και στην mobile εκδοση, επειδη προς το παρον παιζουν text-only....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, asmilon είπε

Φταιει Microsoft και το Outlook που η Google ενεργοποιησε την αυξημενη ασφαλεια στο Gmail και δεν επιτρεπεται σε τριτες εφαρμογες η αμεση προσβαση;

Αντε να παιξουν οι υπογραφες full και στην mobile εκδοση, επειδη προς το παρον παιζουν text-only....

Και ποιος φταίει κατ’ αρχήν δεν σου βγάζει κανένα  μήνυμα απλά δεν σε συνδέει μετά έπρεπε να το έχει προβλέψει. Εδώ έχει φτιάξει ένα σκασμό οδηγούς βοήθειας που δεν δουλεύουν ούτε τα παλιά .hlp αρχεία της δεν δουλεύουν. Εντάξει θα φανώ ελαστικός και θα πω καλά κάνει αλλά πάλι εμείς την πληρώνουμε. Και μιας και είμαι Μικροσοφτάκιας για πες μου η Gmail τι έπρεπε να κάνει να πει στη Microsoft να δίνει οδηγίες πως θα συνδέουμε τις email της γιατί είχε πρόβλημα και αύξησε την ασφάλεια της.

Επεξ/σία από alexpap
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, alexpap είπε

Ωχ ωχ Ωχ ωχ πάλι ανακαινίσεις.

Πέρυσι που έβαλα το Outlook 2019 για να συνδέσω και την gmail μου χρειάστηκε να πετάξω διαστημόπλοιο. Μου ζήταγε έξτρα κωδικούς για την gmail για να την συνδέση στο Outlook ενώ για την Hotmail  δεν χρειάζεται τίποτα και ψάχνοντας έφαγα κάνα δίωρο μέχρι να βρω άκρη. Φυσικά παλιότερα στις προηγούμενες εκδόσεις η gmail και οι άλλες email που είχα συνδέονταν σχετικά εύκολα χωρίς έξτρα κωδικούς. Φυσικά όλα για την ασφάλεια μας.

Αχ τι θα τραβήξουμε πάλι.

Microsoft ζεις εσύ μας οδηγείς. (Εμείς θα ψοφήσουμε αλλά εσύ τουλάχιστον θα ζεις ΜΕΓΑΛΟΚΥΡΙΑ ΜΟΥ)

Δεν φταίει το Outlook αλλά το Gmail. Και προφανώς περνάει μια χαρά το Hotmail αφού είναι της ίδιας εταιρείας. 

Τώρα οι 2 τελευταίες σου προτάσεις για κανένα cosmopolitan και marie claire κάτι κάνουν.. για insomnia όχι. 

By the way: ΤΟ gmail, ΤΟ Hotmail, ΤΑ ΑΛΛΑ email.. Μας βγήκαν τα μάτια..

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...