Προς το περιεχόμενο

Κλήση για παράνομο παρκάρισμα και αίτηση ακύρωσης αυτής


kostask91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, agnostos13 είπε

Για να βάλει μυαλό αυτό το ένα μέλος ίσως;

Τα λεφτά μπορεί να περισσεύουν...

Για να βάλει μυαλό του παίρνεις το δίπλωμα. Το αμάξι από αυτούς που δεν φταίνε γιατί τους το παίρνεις, για να βάλουν μυαλό αυτοί;

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Δηλαδη έρχεσαι παρκαρεις μπροστα στο γκαραζ μου, φωναζω το 100 σου κοβουν 20 ευρω πρόστιμο και την επομενη μερα παρκαρει στο ιδιο σημείο η γυναικα σου.

Οχι 10 μερες αλλα 110 επρεπε να παίρνουν τις πινακίδες.

Βλέπεις υπαρχουν πολλές ερμηνείες, ανάλογα σε ποια πλευρά είσαι και πόσο σε βολεύει

Είπα και εγώ πριν ότι έπρεπε το πρόστιμο να είναι πιο μεγάλο.

Το ότι θα έρθει μετά η γυναίκα μου και θα παρκάρει στο ίδιο σημείο είναι τουλάχιστον σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

Που ακόμα και να ίσχυε, θα έπρεπε να πάρεις το δίπλωμα και όχι τις πινακίδες, δεν έχει καμία λογική το ανάποδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Για να βάλει μυαλό του παίρνεις το δίπλωμα. Το αμάξι από αυτούς που δεν φταίνε γιατί τους το παίρνεις, για να βάλουν μυαλό αυτοί;

Είπα και εγώ πριν ότι έπρεπε το πρόστιμο να είναι πιο μεγάλο.

Το ότι θα έρθει μετά η γυναίκα μου και θα παρκάρει στο ίδιο σημείο είναι τουλάχιστον σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

Που ακόμα και να ίσχυε, θα έπρεπε να πάρεις το δίπλωμα και όχι τις πινακίδες, δεν έχει καμία λογική το ανάποδο

Αφου δεν εχει λογικη αυτό γιατι εχει λογικη η αφαίρεση πινακιδων για κόκκινο, υπέρβαση ταχυτητας, μέθη κλπ.

Αφου για ολα τα παραπάνω ευθύνεται ο οδηγος.

Αυτο είναι που ποναει για αυτο εχει νομοθετηθεί και πυολυ σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, cthulhucarbide είπε

Για να βάλει μυαλό του παίρνεις το δίπλωμα. Το αμάξι από αυτούς που δεν φταίνε γιατί τους το παίρνεις, για να βάλουν μυαλό αυτοί;

Είπα και εγώ πριν ότι έπρεπε το πρόστιμο να είναι πιο μεγάλο.

Το ότι θα έρθει μετά η γυναίκα μου και θα παρκάρει στο ίδιο σημείο είναι τουλάχιστον σενάριο επιστημονικής φαντασίας.

Που ακόμα και να ίσχυε, θα έπρεπε να πάρεις το δίπλωμα και όχι τις πινακίδες, δεν έχει καμία λογική το ανάποδο

Γιατί χωρίς δίπλωμα μπορεί εύκολα να κυκλοφορήσει, χωρίς αμάξι όχι...

Επίσης όταν με την παράβαση δημιουργεί πρόβληματα στους άλλους που δεν τα καταλαβαίνει ή δεν τον απασχολούν έτσι με την αφαίρεση πινακίδων δημιουργεί πλέον προβλήματα που θα τον απασχολήσουν και θα τα καταλάβει...

Επεξ/σία από agnostos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια την εχω πατησει και εγω με σημανση που δεν φαινοταν .Πηφαινα σε ξενοδοχειο που ειχε δωρεαν παρκινγκ αλλα 100 μετρα πριν βρηκα θεση και λεω αστο εδω .Το πρωι ειχαν φαει κληση μονο τα αυτοκινητα μα αθηναικες πινακιδες.Ευτυχως ο ξενοδοχος ειχε τα μεσα και σβηστηκε και βεβαια το εβαλα στο parking 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 ώρες πριν, agnostos13 είπε

Γιατί χωρίς δίπλωμα μπορεί εύκολα να κυκλοφορήσει, χωρίς αμάξι όχι...

Επίσης όταν με την παράβαση δημιουργεί πρόβληματα στους άλλους που δεν τα καταλαβαίνει ή δεν τον απασχολούν έτσι με την αφαίρεση πινακίδων δημιουργεί πλέον προβλήματα που θα τον απασχολήσουν και θα τα καταλάβει...

εγω παντως πυκνα συχνα βλεπω αμαξια χωρις πινακιδα και δε κουνιεται βλεφαρο

υγ. η μονη κληση που εχω φαει ειναι επειδη δε προσεξα αυτη τη μαλακια με τα μονα ζυγα (ποσο γαματη ιδεα..) και επειδη ειναι ελλαδισταν ολοι παρκαραν και στις δυο μεριες του δρομου οποτε δε το πηρα χαμπαρι :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...