Προς το περιεχόμενο

Αμορτισέρ Seat Ιbiza 2003


Geocheats2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Geocheats2 είπε

 

btw για το αποπανο πακέτο ο μάστορας μου είπε 550 όλα μαζί με ευθυγράμμιση, ποσό που θεωρώ εξωπραγματικό.

Πολλά μου φαίνονται. 600€ ζητάει η αντιπροσωπία για αμορτισέρ.

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας επανέλθουμε στο σημερα...Πάρε ότι φτηνότερο βρεις αφού δεν το αποχαιρετας .δεν γίνετε να βγάλεις κ άλλη 10ετια σε αυτό το αμάξι...ήδη δίνεις το 1/4 της αξίας του..κρατήματα σ λέει ο ένας,Μακφέρσον γόνατα ο άλλος,φρένα θα βάζα εγώ.. λες κ συζητατε γ κάνα φτιαγμένο κούπρα 

 γενικότερα και όχι στην περίπτωση σου όταν αλλάζεις αμορτισέρ αλλάζεις κ ελατήρια αλλιώς κουράζεις τα νέα αμορτισέρ...

Ξέρω κάποιος θα πει εγώ αυτό έχω αυτα μπορώ κτλ...όταν περάσουν τα χρόνια θα καταλάβει αν είχε νόημα ή οχι

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kage είπε

Ας επανέλθουμε στο σημερα...Πάρε ότι φτηνότερο βρεις αφού δεν το αποχαιρετας .δεν γίνετε να βγάλεις κ άλλη 10ετια σε αυτό το αμάξι...ήδη δίνεις το 1/4 της αξίας του..κρατήματα σ λέει ο ένας,Μακφέρσον γόνατα ο άλλος,φρένα θα βάζα εγώ.. λες κ συζητατε γ κάνα φτιαγμένο κούπρα 

 γενικότερα και όχι στην περίπτωση σου όταν αλλάζεις αμορτισέρ αλλάζεις κ ελατήρια αλλιώς κουράζεις τα νέα αμορτισέρ...

Ξέρω κάποιος θα πει εγώ αυτό έχω αυτα μπορώ κτλ...όταν περάσουν τα χρόνια θα καταλάβει αν είχε νόημα ή οχι

Αυτο.

Το αμάξι το πήρα 1,5κ και έχω ρίξει ήδη 550 για το μεγάλο σερβις και λάστιχα, να δώσω άλλα τόσα για αναρτήσεις είναι too much.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχήν να ευχαριστήσω όσους βοήθησαν.

Το σκ άλλαξα αμορτισέρ σινεμπλοκ και τοπ μαουντ χωρίς να έχω ξαναβάλει χερι σε αμάξι, σύνολο μου πήρε περίπου 7 ώρες και αν εξαιρέσω την βίδα του ψαλιδιού που μου έβγαλε την πίστη να βγει πήγε αρκετά καλά.

Κατάφερα κάπως να χαλάσω τον αισθητήρα ταχύτητας του αριστερού τροχού με αποτέλεσμα να μη λειτουργεί το abs αλλά η επισκευή είναι πταίσμα μπροστά στα υπόλοιπα, αύριο έχω ραντεβού για ευθυγράμμιση και φυσικά να το ρίξει μια ματιά και κάποιος ποιο έμπειρος από εμένα.

Το αμάξι συμπεριφέρεται αισθητά καλύτερα ιδικά σε μεγαλύτερες ταχύτητες 140+ και αν εξαιρέσουμε το ποσό που γλύτωσα σχεδόν 200€ μπορώ να πω ότι το υπερευχαριστήθηκα

Τα σινεμπλόκ ήταν διαλυμένα, τα αμορτισέρ μπροστά επανέρχονταν με αργό ρυθμό ενώ τα πίσω ήθελαν αισθητό χρόνο να επανέλθουν

Γιώργος

Επεξ/σία από Geocheats2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...