Προς το περιεχόμενο

Το Facebook «κατεβάζει» 200 λογαριασμούς χρηστών που σχετίζονταν με ομάδες μίσους


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, aypnia είπε

Μπαρδόν; Ούτε εγώ καταλαβαίνω τι γράφεις, καμία σχέση με αυτό που έγραψα.

Ποιο point μου; Έγραψα εγώ κάτι για ψεύτικα ονόματα, δικαστήρια και αυτά που μου απαντάς για να τα εξηγήσω κιόλας;;;;

Πρώτα από όλα δεν αναφέρομαι καν στο Facebook.

Σχολιάζω το συμπέρασμα του Yoshi ότι το Facebook είναι υποχρεωτικό γιατί κάποιοι μπακάληδες δεν έχουν support της προκοπής.

Αναφέρομαι σε μια άλλη εταιρεία που σου λέει ότι το support προς τους πελάτες της το κάνει μόνο μέσω Facebook.

Αυτή δεν είναι σοβαρή εταιρεία. Εξυπηρέτηση πελατών μόνο μέσω ενός κοινωνικού δικτύου = μπακάληδες.

Όχι δεν είναι υποχρεωτική η χρήση του επειδή υπάρχουν μπακαλοεταιρείες.

Απλά δεν ασχολείσαι μαζί τους και "ψωνίζεις" από εταιρείες με σοβαρό support.

Εγώ πάντως έχω ανοίξει tickets σε support πολλές φορές και έστειλα μήνυμα σε ιστοσελίδες εταιρειών στο facebook και μου ρθε γρηγορότερα η απάντηση τους στο facebook. Τουλάχιστον εταρείες παιχνιδιών το κάνουν αυτό κατά κόρον. Και είναι τεράστιες, όχι μπακαλοεταιρείες. Δεν ισχύει αυτό που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, kostasgpa είπε

Εγώ πάντως έχω ανοίξει tickets σε support πολλές φορές και έστειλα μήνυμα σε ιστοσελίδες εταιρειών στο facebook και μου ρθε γρηγορότερα η απάντηση τους στο facebook. Τουλάχιστον εταρείες παιχνιδιών το κάνουν αυτό κατά κόρον. Και είναι τεράστιες, όχι μπακαλοεταιρείες. Δεν ισχύει αυτό που λες.

Δεν έγραψα ότι μόνο μπακαλοεταιρείες έχω support το Facebook, έγραψα ότι μπακαλοεταιρείες έχουν support μόνο στο Facebook.

Δεν είναι δυνατόν σοβαρή εταιρεία να έχει ως μόνο τρόπο επικοινωνίας και support το Facebook για να είναι απαραίτητο σε κάποιον για το λόγο αυτό.

Μάθε να διαβάζεις πια. Έλεος δηλαδή.

Τελευταία φορά που σου απαντάω, αφού ντεν καταλαβαίνει 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aypnia είπε

Δεν έγραψα ότι μόνο μπακαλοεταιρείες έχω support το Facebook, έγραψα ότι μπακαλοεταιρείες έχουν support μόνο στο Facebook.

Δεν είναι δυνατόν σοβαρή εταιρεία να έχει ως μόνο τρόπο επικοινωνίας και support το Facebook για να είναι απαραίτητο σε κάποιον για το λόγο αυτό.

Μάθε να διαβάζεις πια. Έλεος δηλαδή.

Τελευταία φορά που σου απαντάω, αφού ντεν καταλαβαίνει 🤣

Το facebook έχει support μόνο μέσω facebook για αρκετά θέματα. Για τα συγκεκριμένα, πρέπει να φτιάξω account, δεν υπάρχει φόρμα σε όλα τα reports χωρίς να έχω account. Δεν είναι σοβαρή εταιρεία αυτή;

Ότι να ναι λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, kostasgpa είπε

Το facebook έχει support μόνο μέσω facebook για αρκετά θέματα. Για τα συγκεκριμένα, πρέπει να φτιάξω account, δεν υπάρχει φόρμα σε όλα τα reports χωρίς να έχω account. Δεν είναι σοβαρή εταιρεία αυτή;

Ότι να ναι λες.

Πρέπει να φτιάξεις Facebook για να χρησιμοποιείς το Facebook.

Συγχαρητήρια ανακάλυψες τη πυρίτιδα.

Δεν αναφέρομαι στο Facebοok άνθρωπε μου, τι δεν καταλαβαίνεις.

Πόσο πιο δίφραγκα να το κάνω;

Στις εταιρείες παιχνιδιών που λες αναφέρομαι, οι σοβαρές δεν έχουν το Facebook ως μόνο τρόπο για support.

Αν θες παραπάνω επεξήγηση, με ζωγραφιές και ανθρωπάκια πες το να σου στείλω pm, μην απασχολούμε το κόσμο με χαζομάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

------

2 λεπτά πριν, aypnia είπε

Πρέπει να φτιάξεις Facebook για να χρησιμοποιείς το Facebook.

Συγχαρητήρια ανακάλυψες τη πυρίτιδα.

Δεν αναφέρομαι στο Facebοok άνθρωπε μου, τι δεν καταλαβαίνεις.

Πόσο πιο δίφραγκα να το κάνω;

Στις εταιρείες παιχνιδιών που λες αναφέρομαι, οι σοβαρές δεν έχουν το Facebook ως μόνο τρόπο για support.

Αν θες παραπάνω επεξήγηση, με ζωγραφιές και ανθρωπάκια πες το να σου στείλω pm, μην απασχολούμε το κόσμο με χαζομάρες.

Ok, κατάλαβα. Κωλοτούμπα έγινε.

Επεξ/σία από kostasgpa
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostasgpa είπε

Ok, κατάλαβα. Κωλοτούμπα έγινε.

Το ότι εσύ παρασύρεσαι όταν διαβάζεις δεν σημαίνει ότι ο άλλος κάνει κωλοτούμπα, απλά χρειάζεσαι ζωγραφιές και ανθρωπάκια.

Μια μου λες ότι είπα κάτι για ψεύτικους λογαριασμούς, ενώ δεν έχω αναφερθεί καν και θέλεις και εξηγήσεις κιόλας, να υπερασπιστώ κάτι που δεν έχω πει καν😂

Μια μου βάζεις λόγια ότι έχω πει ότι οι σοβαρές εταιρείες δεν είναι στο Facebook ενώ έχω πει ότι δεν έχουν support ΜΟΝΟ στο Facebook και για αυτό και δεν είναι υποχρεωτική η χρήση του.

Ότι να'ναι πραγματικά.

Κατανοητό το ότι παρασύρεσαι μέσα στο οίστρο σου, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι ο άλλος κάνει κωλοτούμπα αν εσύ καταλαβαίνεις ότι θες και θέλεις σχεδιάγραμμα για να καταλάβεις.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/6/2020 στις 6:31 ΜΜ, mjaros είπε

1. Από τις αρχές του 20ου αιώνα στην Ιταλία. 
2. Ήταν αποδεκτός μέχρι που εκφράστηκε με βία απέναντι σε όσους δεν τον ενστερνίζονταν. 
3. Από τότε που έχουμε Σύνταγμα και το να απειλείς κάποιον ότι σκοπεύεις να του προκαλέσεις σωματική βλάβη. 
Επίσης το γύρισες σε ξύλο και σφαλιάρες από σφαίρα/κρεμάλα. 
Τουλάχιστον να έχεις τα κότσια να μην κρύβεσαι πίσω από τις λέξεις. 
 

 

Στις 10/6/2020 στις 12:40 ΠΜ, mjaros είπε

Να τα πάρουμε από την αρχή;

Το συνολο των θεσμών με τους οποίους κυβερνάται ένα κράτος λέγεται πολίτευμα. 
Μερικά παράδειγμα: αναρχία, δημοκρατία, θεοκρατία, φασισμός, βασιλιά, κομμουνισμός. 
Τι μια λες ότι ο φασισμός δεν είναι πολίτευμα και μετά ότι δεν είναι αποδεκτό και μετά ότι είναι αποδεκτό αλλά με βία. 
Το Σύνταγμα που έχουμε έχει βάσεις την δημοκρατία όπως και σωστά είπες.  Ο φασισμός δεν έχει καμία δουλειά με την δημοκρατία. Είναι ολοκληρωτικό καθεστώς και όχι δημοκρατικό. Άρα γιατί το Σύνταγμα να προβλέπει τον φασισμό;

Επισης όπως πολύ σωστά ανέφερες το Σύνταγμα προβλέπει τον σεβασμό και την προστασία της αξίας του ανθρώπου. 
Οταν απειλείς κάποιον ότι σκοπεύεις να του προκαλέσεις σωματική βλάβη δεν έρχεσαι σε αντίθεση με το Σύνταγμα;

Ο ορισμός του να σέβομαι το Σύνταγμα είναι να το επικαλούμαι όποτε με συμφέρει;

Καπως έτσι δεν συμπεριφερόταν και οι Χρυσαυγίτες;

Τελευταια φορά που τσέκαρα το λεξικό αυτό λεγόταν υποκρισία. 
Οι δημοκρατικές ελευθερίες δεν είναι πρόσχημα, είναι για αυτά που πολέμησαν και πέθαναν αυτοί που βρέθηκαν απέναντι στον φασισμό και ναζισμο. 
Ο καθένας έχει δικαίωμα να ψηφίζει ότι γουστάρει.
Εμενα σαν πολίτης που σέβεται τις δημοκρατικές ελευθερίες είναι υποχρέωση μου να υπερασπιστώ το δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου. 

 

Ο Φασισμος του Μουσολινι ηταν αυταρχικο-φυλετικο πολιτευμα πριν 100 χρονια, υιοθετηθηκε απ τους ναζι και αναπτυχθηκε σε ολοκληρωτικο καθεστως μεχρι που επεσε (ευτυχως) και δεν υφισταται πλεον σαν "πολιτευμα" (αλιμονο) πουθενα στον κοσμο. Ολοι τους εχουν κρυφτει στα εθνικιστικα και δεξια κομματα. Σημερα η λεξη αυτη εχει αλλαξει εννοια και εχει παρει ιδεολογικη μορφη και συμπεριφοριστικη. Οταν δηλαδη λεμε ξυλο και κρεμαλα στους φασιστες εννουμε συγκεκριμενα προσωπα που δημιουργουν προβλημα στο κοινωνικο συνολο με αυταρχικες ρατσιστικες σεξιστικες βιαιες κοκ συμπεριφορες και οχι στο κινημα του μουσολινι.

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις οτι το συνταγμα "προβλεπει" τον φασισμο? Απο που προκυπτει αυτο? Υπαρχει καποιος που βλεπει  εναν φασιστα να απειλειται και δεν βλεπει το προφανες, τα θελε και τα παθε? Δεν υπαρχει περιπτωση δλδ να ασκησεις βια σε καποιον επικυνδυνο για την κοινωνια? Η διαβαζουμε το Συνταγμα και καταδικαζουμε την βια απ οπου κι αν προερχεται? Τα Ματ δλδ γτ υπαρχουν συνταγματικα?

Τελος, η ελευθερια του λογου υφισταται για αυτους που επιτρεπουν την ελευθερια λογου και την ελευθερια γενικα και στους υπολοιπους. Δεν πιστευω να υποθετεις οτι και οι φασιστες ειναι τετοιοι "ανθρωποι"? Εαν εσυ, που σεβεσαι τις δημοκρατικες ελευθεριες οπως λες,και ο φασιστας δεν τις σεβεται θα υποστηριξεις το "δικαιωμα" του να μην τις σεβεται???

Επεξ/σία από jimmakoss E30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου κάνει εντύπωση πόσο ανιστόριτοι είναι οι διάφοροι πολέμιοι του φασισμού και εθνικοσοσιαλισμού σε ο,τι έχει να κάνει με αυτά 

από την άλλη ξέρουν όλες τις διαφορές των πιο αριστερών -ισμών παπαγαλία απέξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, logistoulis είπε

μου κάνει εντύπωση πόσο ανιστόριτοι είναι οι διάφοροι πολέμιοι του φασισμού και εθνικοσοσιαλισμού σε ο,τι έχει να κάνει με αυτά 

από την άλλη ξέρουν όλες τις διαφορές των πιο αριστερών -ισμών παπαγαλία απέξω 

Εξαρταται συντροφε, τι εχεις σπουδασει, με ποιους κανεις παρεα και τι ενστερνιζεσαι σαν ιστορικο γεγονος και πως το εξακριβωνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/6/2020 στις 1:41 ΜΜ, logistoulis είπε

μου κάνει εντύπωση πόσο ανιστόριτοι είναι οι διάφοροι πολέμιοι του φασισμού και εθνικοσοσιαλισμού σε ο,τι έχει να κάνει με αυτά 

από την άλλη ξέρουν όλες τις διαφορές των πιο αριστερών -ισμών παπαγαλία απέξω 

Έλα βγάλτα από μέσα σου...μην καταπιέζεσαι, ω ιστορικούλη, φωστήρα.

Το τότε φασισταριό, το συνέθλιψαν και το έθαψαν, συγκεκριμένοι λαοί με συγκεκριμένη απόχρωση.

Το σύγχρονο φασισταριό κερδίζει κατά κράτος.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

facebook και μίσος λοιπόν.

Το ίδιο facebook που πριν από 10 χρόνια δημιούργησε, οργάνωσε, διακίνησε, διέσπειρε... ανείποτο μίσος, μισαλλοδοξία, φανατισμό, ρατσισμό...σε ολόκληρους πληθυσμούς, αρκετών χωρών;

Λειτουργώντας ως το μακρύ χέρι της επίσημης εξωτερικής πολιτικής της υπερδύναμης, δεν ήταν το ουσιαστικότερο γρανάζι της επιχείρισης "Αραβική Άνοιξη" και του επακόλουθου χάους και καταστροφής;

 

Επεξ/σία από pany07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...