Προς το περιεχόμενο

Vdsl 50 voda vs OTE 50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω βοντα αλλά τελευταίες δέκα μέρες έχω θέμα με ταχύτητα,έπιανα 15 μ το έριξε στα 4-5 

Γενικά 10 χρόνια δν είχα παράπονο 

Έκανα αίτηση φορητοτητας να πάω ΟΤΕ  στα θετικά αρνητικά 

 

ΟΤΕ εγγύηση καλής γραμμής

Ακριβη σύνδεση (31,50)

Ανοιχτό voip 

 

Vodafone καλή τιμή ( 23,50)

Κλειστό voip 

Εξυπηρέτηση πελατών μέτρια έως κακή ειδικά το τελευταίο καιρό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, filop είπε

Έχω βοντα αλλά τελευταίες δέκα μέρες έχω θέμα με ταχύτητα,έπιανα 15 μ το έριξε στα 4-5 

Γενικά 10 χρόνια δν είχα παράπονο 

Έκανα αίτηση φορητοτητας να πάω ΟΤΕ  στα θετικά αρνητικά 

ΟΤΕ εγγύηση καλής γραμμής

Ακριβη σύνδεση (31,50)

Ανοιχτό voip 

Vodafone καλή τιμή ( 23,50)

Κλειστό voip 

Εξυπηρέτηση πελατών μέτρια έως κακή ειδικά το τελευταίο καιρό 

η Vodafone εχει θεμα τελευταια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, filop είπε

Έχω βοντα αλλά τελευταίες δέκα μέρες έχω θέμα με ταχύτητα,έπιανα 15 μ το έριξε στα 4-5 

Γενικά 10 χρόνια δν είχα παράπονο 

Έκανα αίτηση φορητοτητας να πάω ΟΤΕ  στα θετικά αρνητικά 

ΟΤΕ εγγύηση καλής γραμμής

Ακριβη σύνδεση (31,50)

Ανοιχτό voip 

Vodafone καλή τιμή ( 23,50)

Κλειστό voip 

Εξυπηρέτηση πελατών μέτρια έως κακή ειδικά το τελευταίο καιρό 

Αν δε σε νοιαζει η αυξηση στην τιμη τοτε πηγαινε ΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, filop είπε

Μου έκανε πρόταση η βοντα 100αρα 25,70

Νομιζω δν υπάρχει αυτή η τιμή και το δέχτηκα,το μόνο κακό κλειστό voip 

Τι σου πρόσφεραν εκτός από την 100αρα?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με Voda 50 είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Είχα θεματακια με το adsl (λάθη κτλπ) αλλά με το που έβαλα vdsl ολα οκ.

Γνώμη μου:

1)αν είστε σε adsl με προβλήματα ξεκινήστε με 50 και αν ολα πάνε καλά μετά πηγαίνετε σε 100. Μην ζορίσετε την γραμμή εξαρχής.

2)προτιμήστε για vdsl τον πάροχο που έχει καμπίνες στη περιοχή σας ή έστω έναν δεύτερο πάροχο. Σε καμία περίπτωση 3ο πάροχο. Και τι εννοώ,αν στην περιοχή έχει καμπίνα η wind βάλτε wind ή ΟΤΕ,οχι voda ή nova. Γιατί αν υπάρξει βλάβη μπορεί να μεσολαβήσουν 3 τεχνικοί,voda ή nova - wind - OTE!!! Αν έχει ΟΤΕ καμπίνες τότε ή ΟΤΕ ή οποιαδήποτε απο τις άλλες.

 

PS. Ποτέ δεν είχα θέμα με την εξυπηρέτηση της Voda,έχετε μιλήσει με εξυπηρέτηση από άλλες εταιρίες? Ιδικά wind/nova? Βέβαια όπως κ σε όλες τις εταιρίες ισχύει και σε ποιον εκπρόσωπο θα πέσετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tribal21 είπε

Εγώ με Voda 50 είμαι ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Είχα θεματακια με το adsl (λάθη κτλπ) αλλά με το που έβαλα vdsl ολα οκ.

Γνώμη μου:

1)αν είστε σε adsl με προβλήματα ξεκινήστε με 50 και αν ολα πάνε καλά μετά πηγαίνετε σε 100. Μην ζορίσετε την γραμμή εξαρχής.

2)προτιμήστε για vdsl τον πάροχο που έχει καμπίνες στη περιοχή σας ή έστω έναν δεύτερο πάροχο. Σε καμία περίπτωση 3ο πάροχο. Και τι εννοώ,αν στην περιοχή έχει καμπίνα η wind βάλτε wind ή ΟΤΕ,οχι voda ή nova. Γιατί αν υπάρξει βλάβη μπορεί να μεσολαβήσουν 3 τεχνικοί,voda ή nova - wind - OTE!!! Αν έχει ΟΤΕ καμπίνες τότε ή ΟΤΕ ή οποιαδήποτε απο τις άλλες.

PS. Ποτέ δεν είχα θέμα με την εξυπηρέτηση της Voda,έχετε μιλήσει με εξυπηρέτηση από άλλες εταιρίες? Ιδικά wind/nova? Βέβαια όπως κ σε όλες τις εταιρίες ισχύει και σε ποιον εκπρόσωπο θα πέσετε...

Απο αστικο;  ποιος παροχος ειναι καλυτερα να βαλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από αστικό σε γενικές γραμμές ΟΤΕ μιας κ του ανήκουν οι γραμμές. Αλλά κ άλλον πάροχο να βάλεις,σε περίπτωση βλάβης εμπλέκονται 2 εταιρείες κ όχι 3 όπως γίνεται σε κάποιες περιπτώσεις με το VDSL. 

Επίσης από αστικό τα dslm είναι του παρόχου που θα βάλεις,ενώ στο vdsl από καμπίνα είναι του παρόχου που έχει βάλει τις οπτικές στην περιοχή. 

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στειλε μας κωδικους για το voip της βοντα και αστα αυτα...χεχεχε

Στις 11/6/2020 στις 2:56 ΠΜ, Tribal21 είπε

Από αστικό σε γενικές γραμμές ΟΤΕ μιας κ του ανήκουν οι γραμμές. Αλλά κ άλλον πάροχο να βάλεις,σε περίπτωση βλάβης εμπλέκονται 2 εταιρείες κ όχι 3 όπως γίνεται σε κάποιες περιπτώσεις με το VDSL. 

Επίσης από αστικό τα dslm είναι του παρόχου που θα βάλεις,ενώ στο vdsl από καμπίνα είναι του παρόχου που έχει βάλει τις οπτικές στην περιοχή. 

 

Επεξ/σία από filop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,Επίσης της τελευταίες 10 ημέρες έχω μείωση ταχύτητας από 5mbps στα 1.5mbps με Vodafone και αυτό ξεκίνησε με τις βροχές.τωρα έκανα αίτηση για 50αρα μιας και υπάρχει διαθεσιμότητα στην περιοχή μου.ας ελπίσουμε ότι θα φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες πληρωνω 25 ευρω στη vodafone, για 24αρα, σταθερό τηλέφωνο(δωρεαν σε σταθερα και 3 ωρες προς κινητα) +vodafone tv

μου καναν προταση για αναβάθμιση σε 50αρα στο ιδιο προγραμμα, στα 36 ευρώ.

μου ανεφεραν οτι αν θα πεφτει η ταχυτητα κατω απο τα 45, θα εχω εκπτωση  στον επομενο λογαριασμο ή κατι τετοιο...

τι λέτε αξίζει?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...