Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα επιλογής κάρτας γραφικών


saler

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, petasis είπε

Βγάζει κάρτες γραφικών της προκοπής η msi; Γιατί οι μητρικές της δεν είναι καλές.

Για AMD οι MSI μητρικές παίζει να είναι οι καλύτερες. Και για intel που είδα ένα συγκριτικό σήμερα, μία ΜSI ήταν πολύ καλή. Μάλλον είσαι λιγάκι πίσω στα νέα. Στις Navi η MSI Gaming X είναι ανάμεσα στις 3 καλύτερες υλοποιήσεις και από θόρυβο και από θερμοκρασίες, το ίδιο και η αντίστοιχη Gaming Z για τις Turing..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

22 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Για AMD οι MSI μητρικές παίζει να είναι οι καλύτερες. Και για intel που είδα ένα συγκριτικό σήμερα, μία ΜSI ήταν πολύ καλή. Μάλλον είσαι λιγάκι πίσω στα νέα. Στις Navi η MSI Gaming X είναι ανάμεσα στις 3 καλύτερες υλοποιήσεις και από θόρυβο και από θερμοκρασίες, το ίδιο και η αντίστοιχη Gaming Z για τις Turing..

Δεν ξέρω πόσο πίσω είμαι, αγόρασα μαι msi για τον υπολογιστή στην δουλειά, και με έχει ταράξει στα blue screens. Η άλλη που έχει ξεμείνει σπίτι, ανο΄γεις τον υπολογιστή, πας τρώς, και ακόμα στο bios είναι. Γενικά την αποφεύγω σαν μάρκα, έχει θέματα με τα bios.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, petasis είπε

Δεν ξέρω πόσο πίσω είμαι, αγόρασα μαι msi για τον υπολογιστή στην δουλειά, και με έχει ταράξει στα blue screens. Η άλλη που έχει ξεμείνει σπίτι, ανο΄γεις τον υπολογιστή, πας τρώς, και ακόμα στο bios είναι. Γενικά την αποφεύγω σαν μάρκα, έχει θέματα με τα bios.

ποια αγόρασες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, petasis είπε

Δεν ξέρω πόσο πίσω είμαι, αγόρασα μαι msi για τον υπολογιστή στην δουλειά, και με έχει ταράξει στα blue screens. Η άλλη που έχει ξεμείνει σπίτι, ανο΄γεις τον υπολογιστή, πας τρώς, και ακόμα στο bios είναι. Γενικά την αποφεύγω σαν μάρκα, έχει θέματα με τα bios.

Πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο... Μου έφυγε ότι μαλλί είχε απομείνει...💫

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/6/2020 στις 10:43 ΠΜ, Lfc είπε

γιατί να μην πάει σε  sapphire RX 5700 XT nitro plus  και με τά ίδια λεφτά να έχει στον πάταρο όχι μόνο την 2060 αλλά και την 2070 super και την 2080 σε αρκετά παιχνίδια.

Την 2080ti ξέχασες. Από την άλλη μπορεί να περιμένει λίγο τώρα που θα βγουν οι 3080ti ίσως την φτάσουν την 5700xt 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, CometRyzen είπε

Την 2080ti ξέχασες. Από την άλλη μπορεί να περιμένει λίγο τώρα που θα βγουν οι 3080ti ίσως την φτάσουν την 5700xt 

Δεν την ξέχασα, δυστυχώς χάνουμε στα σημεία από την 2080ti. Να μην λέμε και ανακρίβειες.

Κάτσε να βγει η AMD RX 6900XT 14GB και σου λέω εγώ 3080ti...ΠΑΤΑΡΟΣ!  🤣

 

🤓

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, GRat είπε

Πρωταπριλιά δεύτερη φορά στο ίδιο έτος?

Πάντως την 1080ti Aorus Extreme του κομήτη την έχει στη φάπα σίγουρα η Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse και από ότι βλέπω έπεσε και η τιμή της μόλις. Comet προλαβαίνεις να τη σκοτώσεις εδώ στο insomnia  κανά 2 κατοστάρικα. Vintage συλλέκτες υπάρχουν. Βάζεις άλλα τόσα περίπου και παίρνεις το θηρίο.

Screenshot_2020-06-17 Sapphire Radeon RX 5700 XT 8GB Pulse (11293-01-20G).png

Και επειδή δεν θέλω να ξανακούω για πρωταπριλιές και πράσινα άλογα να εδώ 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GRat είπε

soz αλλά το link που έβαλες έχει την 1080ti όχι την 2080ti. Bit confused 😅..

Δεν κατάλαβες...Τώρα μιλάμε για την κάρτα του κομήτη...🤣 ...Πλάκα κάνω ε..

Screenshot_2020-06-17 Δίλημμα επιλογής κάρτας γραφικών.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Lfc είπε

Πάντως την 1080ti Aorus Extreme του κομήτη την έχει στη φάπα σίγουρα η Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse και από ότι βλέπω έπεσε και η τιμή της μόλις. Comet προλαβαίνεις να τη σκοτώσεις εδώ στο insomnia  κανά 2 κατοστάρικα. Vintage συλλέκτες υπάρχουν. Βάζεις άλλα τόσα περίπου και παίρνεις το θηρίο.

Screenshot_2020-06-17 Sapphire Radeon RX 5700 XT 8GB Pulse (11293-01-20G).png

Και επειδή δεν θέλω να ξανακούω για πρωταπριλιές και πράσινα άλογα να εδώ 🤣

Μη χαλάσω όνειρα, αλλά ακόμα και από το άθλιο link που εβαλες πίσω την έχει την 5700xt σε performance 😂

2 ώρες πριν, Lfc είπε

Δεν την ξέχασα, δυστυχώς χάνουμε στα σημεία από την 2080ti. Να μην λέμε και ανακρίβειες.

Κάτσε να βγει η AMD RX 6900XT 14GB και σου λέω εγώ 3080ti...ΠΑΤΑΡΟΣ!  🤣

🤓

 Στα σημεία από την 2080ti? Στα σημεία χάνει από την 2070s, την ti αστην, είναι 2 κατηγορίες πάνω μαν. Από το link σου στα μισά games είναι 50% πάνω ή ti... Δεν το λες  σημεία, το λες σημεία και τερατα

Βεβαια η μία έχει RT και η άλλη BSOD. Καινούργιες τεχνολογίες και οι 2, να δούμε ποια θα στεριώσει στα games και θα χρησιμοποιήσουν οι devs

Επεξ/σία από CometRyzen
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/6/2020 στις 4:15 ΠΜ, CometRyzen είπε

Βεβαια η μία έχει RT και η άλλη BSOD. Καινούργιες τεχνολογίες και οι 2, να δούμε ποια θα στεριώσει στα games και θα χρησιμοποιήσουν οι devs

Ouch.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, ilos είπε

Ouch.😁

Καλώς τον guru! Έγινες support του κομήτη; 🤑 

Επεξ/σία από Lfc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...