Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους, αυτό είναι το PlayStation 5!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 minutes ago, St_Chiotis said:

αφου ρε παιδια οσοι γραφουμε και ασχολουμαστε μαζι του αυτη την στιγμη εδω , ολοι θα το παρουμε οπως και να εχει , ας ειναι και κυλινδρος 😅😅 

 

Εχεις δικιο το θεμα ειναι να εχει καλη ψύξη. Ετσι οπως το βλέπω ακόμα και αν εχει αρκετη ψύξη και δεν υπερθερμαίνετε το sereis x ειναι πολυ πιο καλα σχεδιασμένο σαν σύστημά και καλο airflow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαφώς και είναι θέμα η ψύξη και μάλιστα κάτι που επιβαρύνει το hardware με τον χρόνο και δημιουργεί θέματα σε απόδοση κλπ όπως γνωρίζουμε απο ανάλογα τέστ στα PC,εφόσον όπως φαίνεται θα τρέχει πάντα στο "κόκκινο" το PS5 με το μπουστάρισμα που έκαναν στα ρολόγια διαρκώς.

Δυστυχώς τίποτα δεν είπαν πράγματα για backwards compatibility εκτός απο αυτό που είχαν πει σε προηγούμενη φορά για κάποιους τίτλους του PS4,μάλλον δεν του δίνουν πολύ σημασία,ιδιαίτερα,αν σκέφτεστε να πάρετε το digital,ακόμα και αν υπάρξει και κάποιο combatibility,με ορισμένα πιο παλιά παιχνίδια πχ του ps3,πως θα μπαίνουν αυτά τα παλιά παιχνίδια της συλλογής σας,ώστε να παίζονται στο νέο,εφόσον είναι σε δισκάκι και δεν έχει Drive  και είναι μόνο ψηφιακή η μία κονσόλα ? 🤔

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ άσχημο είναι...

Μοιάζει λες και το σχεδίασαν 3 διαφορετικοί designers οι οποίοι μάλιστα δεν συναντήθηκαν ποτέ... (θύμα της καραντίνας)

Ευθείες γραμμές και καμπύλες συνδιάζονται όπως να'ναι, συμμετρία και αρμονία πουθενά, λευκό που θα κιτρινήσει σε dt...

Επίσης, πότε θα μάθουν στη Sony ότι ο θερμός αέρας κινείται πάντα προς τα επάνω;

Πραγματικά δείτε το και πείτε μου τι όμορφο βλέπετε... (εκτός απο το ότι είναι το επόμενο PS)

 

 

sony_ps5.jpg

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει,το Xbox είναι πιο μικρό και μαζεμένο (σε μαύρο χρώμα) και προφανώς θα το προτιμήσουν οι περισσότεροι.Λέγοντας αυτό,το Ps5 ξεφεύγει από το κλασσικό Design μιας κονσόλας,οπότε είναι πιο πολύ "Eye catching",όπου εμένα προσωπικά μου αρέσει αν και καταλαβαίνω γιατί πολλοί δεν θα συμφωνούσαν μαζί μου.Στον τομέα των παιχνιδιών,κλασσικά,όπως όλες οι παρουσιάσεις είχε πολλά indie αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα να δω τόσα exclusive υπό ανάπτυξη,σίγουρα είναι πολύ καλυτερο ξεκίνημα από αυτό του Ps4.Το μόνο που μένει να δούμε είναι την απάντηση της microsoft αν και πάνω κάτω ξέρουμε τι παίζει,άρα πιστεύω ότι δύσκολα θα εκπλαγούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιο απαίσια εμφάνιση δεν έχω ξαναδεί πραγματικό έκτρωμα, τη της κόλλησε της Sony και κανε αυτό το πράγμα και καλά  φουτουριστικό, από χαρακτηριστικά Okay καλούλη είναι δεν είναι να τρελαίνεσαι κιόλας, έλεγα να το αγοράσω αλλά θα περιμένω το καινούργιο Xbox που σίγουρα θα του ρίχνει στο κεφάλι από ότι διάβασα, Αν και δεν είμαι φαν της Microsoft θα το δοκιμάσω έστω μία φορά ελπίζω να βγω κερδισμένος......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

Δεν έχει πάει Ελλάδα ποτέ το προ τόσο χαμηλά 

ειναι τελειο- 8α σκισει τα παντα 

εχει RTΧ ddr6 

δισκο χ10 φορες πιο γρηγορετερα απο οτι υπαρχει τωρα

backwards compatible

day 01 take my money!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όλα αυτά που λέτε τα ανακοίνωσε επίσημα? η SONY γιατί προς τα πίσω ξέρω ότι θα τρέχει του PS4 και μέχρι εκεί

μετά για RTX κτλ ... κρατάω μικρό καλάθι

όταν με το καλό κυκλοφορήσει το PS5 και το XBOX Series X θα δούμε...

καθώς προσωπικά έχω XBOX One και XBOX One X και σε συγκεκριμένους Multiplaform τίτλους που τους έχω δει σε PS4 μου άρεσαν καλύτερα στο XBOX.

δεν μιλάω ως "φανατικός" για να μην παρεξηγηθώ...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλεψή μου: 499 το digital, 549 euro το κομπλε... 

Φουτουριστικο design, στο λευκο καπακι μπορουν να μπουν αυτοκολλητα skins αν (και οταν) φτιαχτουν, στο μαυρο δεν... (αν κ εγω θα το αφηνα οπως ειναι...)

Ελεω SSD, το MTBF αναμενεται να αυξηθει δραματικα (τουλαχιστον οσο αφορα τα HDD fails των προηγουμενων).

Αν με το H/W & την ισχύ του PS4/Pro βγαλανε τετοιες exclusive παιχνιδαρες (δεν τα παραθετω, χιλιοειπωμενα & αγαπημενα, τα ξερετε ολοι), φαντασου τι θα βγαλουν με αυτη τη γενια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το design μου θυμίζει κάτι pc που βγάζει η asus rog και με αφήνει παγερά αδιάφορο....ποιο πολύ με νοιάζει ότι έδειξε ωραία exclusives Horizon 2 Demon souls Resident evil κλπ...το ποιο βασικό για εμένα είναι να είναι αθόρυβη γιατί το PS4 pro κάνει λες και βρίσκεσαι δίπλα από τουρμπίνα αεροπλάνου.

Επεξ/σία από giannis3190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chocobo είπε

Η πρώτη φορά που με απογοητεύει η Sony με σχεδιασμό κονσόλας.

Θα περιμένω κάποια άλλη έκδοση ίσως slim.

Δεν μου αρέσουν οι καμπύλες σε κονσόλα.Προτιμώ καθαρές γραμμές  όπως το κόσμημα Playstation 2 ή το fat PS4.

Και εγώ περιμένω πάντα τις slim εκδόσεις, καθώς έχουν πάρει feedback από την πρώτη και beta έκδοση της κονσόλας και από τους πρώτους χορηγούς πελάτες και την βελτιώνουν αισθητικά και ενεργειακά. Με τη κάθε slim έκδοση, βελτιώνουν επίσης και τα άλλα προβλήματα της προηγούμενης γενιάς.

Τα ελεγα εδώ και με έλεγαν μίζερο.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...