Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους, αυτό είναι το PlayStation 5!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν αρέσει η δεν αρέσει σε κάποιον είναι καθαρά υποκειμενικό εγώ χαίρομαι που δεν ακολούθησε την οδό του xbox επιτέλους κάτι που δεν είναι ένα τετράγωνο κουτί...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, adonisGER είπε

Παρακολούθησα χθες το βραδάκι το event και μπορώ να πω οτι ήταν αρκετά αδιάφορο ... Ενώ ξεκίνησε καλά και έδειξε και gameplay (κυρίως στο rachet & Clank) μετά συνέχισε μέ ενα κάρο indies τα οποία άνετα παίζουν στο ps vita (και εκεί νομίζω ταιριάζουν περισσότερο) και πέρα από 3 - 4 δυνατά παιχνίδια τα υπόλοιπα αν και πολλά δεν  μου έκαναν καμια ιδαιτερη εντύπωση.

Φυσικά η είδηση ήταν η αποκάλυψη της κονσόλας, η οποία τουλάχιστον δεν ειναι αδιάφορη. Ειναι μάλλον αμφιλεγόμενη αφου σε μερικούς αρέσει πολύ ενω σε αλλους καθόλου. Προσωπικά δεν τρελάθηκα με αυτό που είδα κυρίως γιατι φαίνεται οτι έχουν δώσει βάση στον σχεδιασμό και όχι σε πρακτικότητα και εργονομία. Το Xbox series X μπορεί όντως να μοιάζει με καφάσι για πατάτες 😁 όπως έγραψε κάποιος πιο πάνω αλλά τουλάχιστον σε θέματα airflow και καλής λειτουργίας λογικά θα ειναι απροβλημάτιστο

Ίσως ο τίτλος της παρουσίασης ταιριαζει με το design της κονσόλας , το οποίο ειναι ας πουμε φουτουριστικό παρά τελικά με τα παιχνίδια που έδειξαν που νομίζω όλα θα μπορούσαν να τρέξουν σε ps4. Για μένα εφόσον δεν θα έχει πληρες backwards compatibility αλλά μάλλον μόνο με το ps4 και αφού δεν εχει ακουστεί κάτι για playstation now στην λογική του xbox game pass, πάμε σε Xbox series X για αρχή.

 

 

Οσα δεν φτάνει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη φορά που με απογοητεύει η Sony με σχεδιασμό κονσόλας.

Θα περιμένω κάποια άλλη έκδοση ίσως slim.

Δεν μου αρέσουν οι καμπύλες σε κονσόλα.Προτιμώ καθαρές γραμμές  όπως το κόσμημα Playstation 2 ή το fat PS4.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαν μαλλον μεγαλες θερμοκρασιες και αλλαξαν την εμφανιση ωστε να εχει καλυτερη ροη ο αερας. 

2 ώρες πριν, mastronomo είπε

Αν δεν ανεβάζει θερμοκρασίες, εντάξει είναι. Λίγο να μην υπήρχε αυτό το πράγμα με το fanboism/anti-fanboism καλά θα ήταν.
Θέλω να δω αν θα έχει διαφορά αυτό που λένε με τους δίσκους γιατί και διπλάσια+ ταχύτητα να έχει από τον δίσκο της μικρομάλακης. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να είναι τόσο "κοντά" στην RAM.. μακάρι.

Λογικα οι θερμοκρασιες εβγαλαν αυτο το σχεδιο ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, doctor_pin είπε

Ειδαν μαλλον μεγαλες θερμοκρασιες και αλλαξαν την εμφανιση ωστε να εχει καλυτερη ροη ο αερας. 

Λογικα οι θερμοκρασιες εβγαλαν αυτο το σχεδιο ;) 

Έχω ένα προαίσθημα ότι θα είναι "σχετικά" αθόρυβο, τουλάχιστον σε σχέση με το χάλι του ps4 pro, αλλά μας βλέπω το χειμόνα αντί για σόμπα να ανοίγουμε ps5🤣!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος πήρε ένα PS5, το άφησε στον ήλιο και έλιωσε, του άρεσε η νέα σχεδίαση και είπε να το παρουσιάσει και νωρίτερα από το αναμενόμενο μην του κλέψουν την ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω σε μια 5ετια που θα το τιμήσω να εχει βγει το sequel του Kula World και να μη δω παλι το ιδιο τωρινο χαλι στα μαγαζιά.

(50 κοπιες Grand Theft Auto VI, 50 κόπιες Uncharted: The Prequel Times, 50 κόπιες Assassins Creed: Traitor, 50 κόπιες FIFA 2025, 50 από κάποιο horror exclusive, και από μια κόπια σε 40 ακόμα παιχνίδια από τα 1500 που θα εχει βγαλει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λίγο περίεργο εμφανισιακά αλλά ωραίο. Αν δεν σας αρέσει μην το αγοράζετε. Η καλύτερα στείλτε στην Σόνυ πως θα το σχεδιαζατε εσείς αφού είστε σε θέση να κρίνετε την δημιουργία κάποιου ξερολες 

Επεξ/σία από Nikosel
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...