Προς το περιεχόμενο

Δεν υπάρχει διαθέσιμη γραμμή τηλεφώνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσφατα αγόρασα διαμέρισμα 20ετίας στο Γκύζη 100m πάνω από την πλατεία Γκύζη. Αφού τελείωσα την ατέλειωτη αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία πάω να κάνω αίτημα στην COSMOTE για μεταφορά της γραμμής οπού ανακαλύπτουμε ότι δεν υπάρχει γραμμή αλλά ούτε και οπτική ίνα 😂. Ελέος δηλαδή Δ.Αθηναίων και δεν έχει γραμμή 😤 Η μια λύση είναι να πουληθώ στα δεδομένα και η άλλη να καταφύγω σε λύση simplefi ή δορυφορικό internet. Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dimitragr2020 είπε

Πρόσφατα αγόρασα διαμέρισμα 20ετίας στο Γκύζη 100m πάνω από την πλατεία Γκύζη. Αφού τελείωσα την ατέλειωτη αθάνατη ελληνική γραφειοκρατία πάω να κάνω αίτημα στην COSMOTE για μεταφορά της γραμμής οπού ανακαλύπτουμε ότι δεν υπάρχει γραμμή αλλά ούτε και οπτική ίνα 😂. Ελέος δηλαδή Δ.Αθηναίων και δεν έχει γραμμή 😤 Η μια λύση είναι να πουληθώ στα δεδομένα και η άλλη να καταφύγω σε λύση simplefi ή δορυφορικό internet. Τι μπορώ να κάνω;

ταμα στην παναγια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koukis hlias είπε

ταμα στην παναγια 

Το καλύτερο ήταν ότι δεν πιάνει το κινητό COSMOTE και το έκανα vodafone που αυτή πιάνει 😂 Τι στο καλό στο στην Μακρόνησο αγόρασα το σπίτι 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Στην περιοχή σου γίνονται εργασίες εγκατάστασης δικτύου FTTH από Vodafone και Inalan.

Η inalan δεν παιρνάει από κάτω (είναι 2-3 τετράγωνα και κάποια στιγμή θα περάσουν 😕) και η vodafone δεν μου δίνει FTTH 

Επεξ/σία από dimitragr2020
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitragr2020 είπε

Η inalan είναι δεν παιρνάει από κάτω και η vodafone δεν μου δίνει FTTH 

νομίζω η inalan τραβάει από αλλο σπιτι δεν περνάει από κάτω πάρε τους ένα τηλέφωνο και ρωτά τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, afantos είπε

αν είχες βύσμα, θα είχες και γραμμή.

 

1 ώρα πριν, koukis hlias είπε

νομίζω η inalan τραβάει από αλλο σπιτι δεν περνάει από κάτω πάρε τους ένα τηλέφωνο και ρωτά τους 

Μίλησα τηλεφωνικά με την inalan περνάει 2-3 τετράγωνα πάνω από το σπίτι και θα περάσει σε μελλοντικό χρόνο από κάτω. Η vodafone δεν μου δίνει ούτε με το FFTH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, dimitragr2020 είπε

Η inalan δεν παιρνάει από κάτω (είναι 2-3 τετράγωνα και κάποια στιγμή θα περάσουν 😕) και η vodafone δεν μου δίνει FTTH 

Πουθενά δεν έγραψα ότι υπάρχει δίκτυο και παρέχεται ήδη υπηρεσία. Και οι 2 εταιρείες τώρα τα περούν στην περιοχή σου. Ακόμη δεν είναι έτοιμα και δεν παρέχουν υπηρεσία.

Δες στον χάρτη του fttxgr, ήδη στο πάνω μέρος της πλατείας υπάρχει FTTH καμπίνα της Vodafone. Περισσότερες πληροφορίες για την πορεία των έργων υπάρχουν στο adslgr, στα σχετικά θέματα για Inalan και Vodafone.

Τέλος κοιτάς περιοδικά στη δράση sfbb, αν υπάρχει ο Τ.Κ. της περιοχής σου. Λογικά είναι ο 11474 ή ο 11475. Αυτοί δεν υπάρχουν ακόμη, αλλά ήδη εμφανίζονται κάποιοι. Η δράση και το κουπόνι αφορά το δίκτυο της Vodafone, από το οποίο είναι δυνατόν να δώσουν υπηρεσία και άλλοι πάροχοι. Για την Inalan, θα πρέπει να κάνεις αίτημα ενδιαφέροντος ώστε να να προχωρήσουν σε επέκταση προς τα σένα. Είσαι πολύ κοντά κι εφόσον υπάρχουν μερικοί ενδιαφερόμενοι, γίνεται γρηγορότερα αυτή η επέκταση.

Επεξ/σία από jkoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...