Προς το περιεχόμενο

Καμία καθυστέρηση στο λανσάρισμα των desktop επεξεργαστών AMD Ryzen 4000


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 hours ago, voltmod said:

... –ακόμα και η ναυαρχίδια Core i9-10900K τα «βρήκε» σκούρα-

μετάφραση: με πορδές δεν βάφονται αυγά. Τον Σεπτέμβριο η ιντελ θα φέρει τον José Mourinho στη θέση του Keller. Και τον Αλέφαντο για τεχνικό διευθυντή.

 

meanwhile στην ιντελ ετοιμάζουν νέα cpu:

            10TH GEN CORE i5                                                                                 10TH GEN CORE i10

faskela-10th.jpg

 edit: υπάρχει και logo για i3 και i1 αλλά banάκι αν post εδώ.

Επεξ/σία από eyw
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

58 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Μωρε λες ν'αρχίσουμε να λυπόμαστε την intel ???

Την Intel οχι, εμας να λυπασαι γιατι αν συνεχισει αυτο το πανηγυρι σε καποια φαση θα ξαναζησουμε το ιδιο εργο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό για την AMD είναι πως την βρήκε την άκρη και θα συνεχίσει έτσι για αρκετό καιρό. Κάποια στιγμή την ίδια άκρη θα την βρει και η intel και το παιχνίδι θα αποκτήσει περισσότερο ενδιαφέρον. Ως προς τη διανομή δεν νομίζω να έχει θέματα μιας και το lockdown θα είναι σε τοπικό επίπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να δούμε μπάς και αντικαταστήσω ποτέ τον i7 2600k. Τουλάχιστον σε αυτό την παραδέχομαι την intel, με έκανε να είμαι με τον ίδιο επεξεργαστή 11 χρόνια 😆

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Peter_Line είπε

Αντε να δούμε μπάς και αντικαταστήσω ποτέ τον i7 2600k. Τουλάχιστον σε αυτό την παραδέχομαι την intel, με έκανε να είμαι με τον ίδιο επεξεργαστή 11 χρόνια 😆

Και να φανταστείς αυτός ο επεξεργαστής ακόμα και σήμερα είναι πάρα πολύ καλός! Για όλες τις δουλειές και παιχνίδια 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, oKoBoko είπε

φέτος παίζει επιτέλους αναβάθμιση 5ετίας με ένα 4950 καλώς να μας έρθει... αντίο 6700k 

Ωραιος πάντος ήτανε ο 6700κ τον έχω. Πολύ σταθερός επεξεργαστής έκανε καλή δουλειά

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, bazzil είπε

Το καλό για την AMD είναι πως την βρήκε την άκρη και θα συνεχίσει έτσι για αρκετό καιρό. Κάποια στιγμή την ίδια άκρη θα την βρει και η intel και το παιχνίδι θα αποκτήσει περισσότερο ενδιαφέρον. Ως προς τη διανομή δεν νομίζω να έχει θέματα μιας και το lockdown θα είναι σε τοπικό επίπεδο

εγω βλεπω πως το χει εξαντλησει το ζητημα η ιντελ. μεχρι και σωστο "καπακι" επεξεργαστη εφτιαξε. πανε οι ενδοξες εποχες που σου εβαζε με οδοντοπαστα.

και εχω την αισθηση οτι για 3 χρονια τουλαχιστο δε θα κανει το αλμα, οποτε μαλλον ηρθε η ωρα της αμδ να μας αρμεξει χωρις ανταγωνισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχθές έκανα γύρα σε Πανεπιστημίου, Στουρνάρα και Ομόνια σε σκρουτζομάγαζα για να πάρω όλα τα εξαρτήματα για καινούργιο build του κουμπάρου (zen 3200G/asus prime 570  p, patriot 4000Mhz 16GB, samsung 970 m2 nvme 1TB) και στα ράφια stock είχε μόνο κουτιά της AMD, μου έκανε εντύπωση, και ρώτησα.  Απάντηση "πουλάνε σαν ζεστό ψωμί και ειδικά ryzen 3/5".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, zakmackraken είπε

Έχθές έκανα γύρα σε Πανεπιστημίου, Στουρνάρα και Ομόνια σε σκρουτζομάγαζα για να πάρω όλα τα εξαρτήματα για καινούργιο build του κουμπάρου (zen 3200G/asus prime 570  p, patriot 4000Mhz 16GB, samsung 970 m2 nvme 1TB) και στα ράφια stock είχε μόνο κουτιά της AMD, μου έκανε εντύπωση, και ρώτησα.  Απάντηση "πουλάνε σαν ζεστό ψωμί και ειδικά ryzen 3/5".

Φιλε το build δεν ειναι σωστα φτιαγμενο για vfm εκτος και αν γινει αναβαθμιση το cpu

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τα νέα. Αν και αναβάθμισα σε 3600 πρόσφατα περίμενα πως και πως τις Β550 και τους νέους Ryzen 4000. Μέχρι στιγμής τα νέα είναι πέρα ως πέρα θετικά με μόνο αρνητικό την αρχική τιμολόγηση των Β550. Προσφέρουν βέβαια αρκετά περισσότερα από τις αντίστοιχες Β450 αλλά οκ ... ποιο το νόημα κάποιος να πάει σε Β550 όταν στα ίδια χρήματα σχεδόν μπορεί να πάρει Χ570 με παρόμοια αν όχι καλύτερα χαρακτηριστικά? 
Το userbenchmark πρέπει να τα έχει πάρει χοντρά γιατί κάποιες συγκρίσεις απλά δεν υπάρχει περίπτωση να εφάπτονται της πραγματικότητας.

Μακάρι να αρχίσουμε να βλέπουμε τον ίδιο ανταγωνισμό και στις κάρτες γραφικών μήπως δούμε και μείωση των παράλογων μέχρι στιγμής τιμών.


Υ.Γ παρατήρησε κάποιος από εσάς ότι τα τροφοδοτικά έχουν αρχίσει να ξεφεύγουν σε τιμές ή είναι η ιδέα μου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...