Προς το περιεχόμενο

Θα δημιουργησω μια εφαρμογη για να σας βοηθησει!


ManosMax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, 

Ειμαι μαθητευομενος στην γλωσσα προγραμματισμου Python και θελω να εξασκηθω. Ξερω να φτιαχνω πολυ απλες εφαρμογες οπως μενου με τιμες και υπολογισμο κοστους παραγγελιας,επεξεργασια δεδομενων, επεξεργασια και λυση μαθηματικων προβληματων και αλλα. Οποτε αν εχετε καποια ιδεα ή κατι που θελετε να φτιαξω και να σας το στειλω πειτε μου! Φυσικα το κοστος ειναι δωρεαν αλλα ενα μικρο τιπ σε paypal θα το εκτιμουσα αν ειστε ικανοποιημενοι με την δουλεια μου! Μπορειτε να μου πειτε εδω τις ιδεες σας να σας πω αν γινονται απο εμενα ή σε μυνημα ή mail([email protected]).

 

 

Disclaimer:Δεν ειμαι επαγγελματιας οποτε μπορει να μην μπορω να λυσω καποια πραγματα,σε εκεινη την περιπτωση να απευθυνθείτε σε εναν προγραμματιστη.Επισης ξερω οτι υπαρχει μερος για προγραμματισμο στο forum αλλα εκει ολοι ειναι γνωστες του αντικειμενου και ηθελα να το γραψω εδω για να το δουν περισσοτερα ατομα ασχετα με τον προγραμματισμο,οποτε θα εκτιμουσα να μην μεταφερθει.Ευχαριστω.

Επεξ/σία από ManosMax
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ManosMax είπε

ενα μικρο τιπ σε paypal θα ηταν υπερεκτιμημενο

Υγ : Υπερεκτιμημένο σημαίνει ότι κάτι δεν αξίζει τα χρήματα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεις να φτιαξεις μια εφαρμογη που να προβλεπει τα νευρα της γυναικας μου ωστε να αλλαζω τετραγωνο;

περα απο το καλαμπουρι, αν θελεις να μαθεις μην στηριζεσαι στο τι μπορει να θελει ο αλλος (στην αρχη) αλλα πιασε μερικα projects στο github και προσπαθησε να καταλαβεις τι κανουν, διορθωσε πιθανα bugs ή κανε βελτιστοποιησεις. 
 

Μην σε τρομαζει το github κανε forks, pull requests και προσπαθησε το γραψιμο σου να βαδιζει με το στυλ αυτων που εχουν φτιαξει το εκαστοτε repo/project. (αυτο με το στυλ θα σε βοηθησει αργοτερα οταν μπεις σε ομαδα σε αρκετα μεγαλο βαθμο, οχι οτι δεν επικρατει μπαχαλο πολλες φορες αναμεσα στους devs).

Δες το σαν ευκαιρια να πειραματιστεις και με το git.

 

υγ. Βγαλε το εμαιλ σου απο το κειμενο θα σε ταραξουν στο spam τα bots.

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Predatorkill είπε

Μπορεις να φτιαξεις μια εφαρμογη που να προβλεπει τα νευρα της γυναικας μου ωστε να αλλαζω τετραγωνο;

Αυτό.

Πόσα;

Βασικά δεν έχει σημασία πόσα! Όσο πάει ! :P  :P 

Επεξ/σία από ZauZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, velociraptoras είπε

και μια που να απαντάει αυτόματα σε μπηχτές πεθεράς!

Τώρα το δυσκόλεψες πολύ το πράγμα νομίζω.

Κατευθείαν στο τελικό boss πήγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/6/2020 στις 9:54 ΜΜ, Predatorkill είπε

Μπορεις να φτιαξεις μια εφαρμογη που να προβλεπει τα νευρα της γυναικας μου ωστε να αλλαζω τετραγωνο;

Καλά εσύ τον έριξες κατευθείαν στα νευρωνικά δίκτυα! Δεν έχει βγει ακόμα ο αλγόριθμος που να προβλέπει την άβυσσο.

Εδώ, χιλιάδες τώρα χρόνια, προσπαθούμε με το "Ναι" μιας γκόμενας να κάνουμε μια If...Else να βγάζει αποτέλεσμα!...

Με το να αλλάζεις τετράγωνο τι εννοείς; στο UI; αντί για το κόκκινο -ας πούμε- να διαλέγεις το πράσινο; :P

 

Εμένα πάντως Μανώλη, μ' άρεσε το μήνυμά σου. Είναι τίμιο, ειλικρινές και άμεσο. Είναι αλήθεια πως, όσο καλά και να ξέρεις ένα αντικείμενο, το σημαντικότερο είναι η ιδέα, και δυστυχώς, όσο εστιάζεις στη μάθηση τόσο στενεύει το εύρος στις ιδέες.

Υ.Γ. Ο τίτλος πάντως είναι λίγο παραπλανητικός. Μοιάζει σαν να έχεις ήδη βρει την εφαρμογή που θα μας βοηθήσει, κι εγώ μπήκα να δω σε τι θα μας βοηθήσει.

Επεξ/σία από MastroGiannis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MastroGiannis είπε

Με το να αλλάζεις τετράγωνο τι εννοείς; στο UI; αντί για το κόκκινο -ας πούμε- να διαλέγεις το πράσινο; :P

Οικοδομικο τετραγωνο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/6/2020 στις 9:54 ΜΜ, Predatorkill είπε

Μπορεις να φτιαξεις μια εφαρμογη που να προβλεπει τα νευρα της γυναικας μου ωστε να αλλαζω τετραγωνο;

Αυτό ήδη λογικα μπορείς να το κάνεις...το θέμα είναι εσύ μπορείς να δώσεις τα δεδομένα ώστε να δουλέψει ο αλγόριθμος...  :)

π.χ.

18 Απριλίου , το φαγητό κάηκε, έβρεξε και τα ρούχα στην απλώστρα θέλουν ξανά πλύσιμο....Δείκτης νεύρων Υψηλος ---> Αποφυγή

23 Απριλίου ,τσακώθηκε με την πεθερά....Δείκτης νεύρων Υψηλος ---> Αποφυγή

25 Απριλίου , πήρε καινούργια τσάντα ....Δείκτης νεύρων Χαμηλός -->'Ελα Σπίτι

29 Απριλίου, έχασε 1 κιλό χωρίς να το πάρει χαμπάρι ...Δείκτης νεύρων Πολύ Χαμηλός -->'Ελα Σπίτι τώρα

4 Μαιου , το κιλό που έχασε επανήλθε με κάτι "γνωστούς"....δεν την χωράει το παντελόνι...Δείκτης νεύρων Υψηλος ---> Αποφυγή

.....κτλ

Επεξ/σία από masteripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, masteripper είπε

Αυτό ήδη λογικα μπορείς να το κάνεις...το θέμα είναι εσύ μπορείς να δώσεις τα δεδομένα ώστε να δουλέψει ο αλγόριθμος...  :)

π.χ.

18 Απριλίου , το φαγητό κάηκε, έβρεξε και τα ρούχα στην απλώστρα θέλουν ξανά πλύσιμο....Δείκτης νεύρων Υψηλος ---> Αποφυγή

23 Απριλίου ,τσακώθηκε με την πεθερά....Δείκτης νεύρων Υψηλος ---> Αποφυγή

25 Απριλίου , πήρε καινούργια τσάντα ....Δείκτης νεύρων Χαμηλός -->'Ελα Σπίτι

29 Απριλίου, έχασε 1 κιλό χωρίς να το πάρει χαμπάρι ...Δείκτης νεύρων Πολύ Χαμηλός -->'Ελα Σπίτι τώρα

4 Μαιου , το κιλό που έχασε επανήλθε με κάτι "γνωστούς"....δεν την χωράει το παντελόνι...Δείκτης νεύρων Υψηλος ---> Αποφυγή

.....κτλ

βασικά θα μπορούσε να γινει ενα πρόγραμμα  ML  που απο την ενταση της φωνής στο τηλέφωνο και το υφος ομιλίας θα καταλαβαίνει αν ο αλλος είναι ήρεμος, χαρούμενος ή έχει νευρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

βασικά θα μπορούσε να γινει ενα πρόγραμμα  ML  που απο την ενταση της φωνής στο τηλέφωνο και το υφος ομιλίας θα καταλαβαίνει αν ο αλλος είναι ήρεμος, χαρούμενος ή έχει νευρα

To παν είναι τα δεδομένα...απο που και πως θα τα αντλήσεις είναι αλλού Παπα ευαγγέλιο....και με βάση τη θεωρία ότι εφόσον υπάρχει ικανός αριθμός αντιπροσωπευτικών δεδομένων το ποσοστό κυμαίνεται περιπου 75% τότε ο φίλος 1 φορά θα την πατήσει και 3 θα πίνει καφέ....κάπου ξένοιαστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...