Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note 20 Ultra αποκαλύπτεται πρώιμα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά είναι το Note 10 Plus. Δεν αναφέρει ούτε πόσες κάμερες θα έχει από πίσω. Είμαι κάτοχος του νότες 10 πλας και οι 2 γραμμές κάτω που τερματιζει η οθονη και η πάνω αριστερά 2 εκατοστά από την οπή όπως κοιτάμε το τηλέφωνο είναι ακριβώς στις ίδιες θέσεις. Έβγαλε 4 φώτο μπροστινής δεν υπάρχει λόγος να μην έβγαζε μια πλαϊνή και πισινή. Από μένα FAKE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2020 στις 8:47 ΜΜ, NamelessDead είπε

Oταν ενα καταναλωτικο προιον κανει πχ 1500 ευρω σε μια χώρα με βασικό μισθό 580 σημαινει οτι το προιον αυτο ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΑΣ. Don't get me wrong. Κατά 90% ουτε εγω θα το παρω. Δεν εννο οτι εγω ειμαι ο λεφτας. Αλλά το να κατηγορειτε την Samsung η την Apple επειδη πουλάνε συσκευες με 1500 ευρω ειναι σα να κατηγορείτε την Ferrari επειδή δεν μπορείτε να αγοράσετε την Enzo. Δεν απευθυνεται σε σας. Αυτο το καλο εχει η αγορά. Υπαρχουν συσκευες με 60, 160, 250, 340, 400, 500, 600, 700, 800+ ευρω. Βρείτε κατι που να σας κανει και σταματηστε να μιλατε λες και η καθε Samsung σας στερησε την βολτα για καφε στο Μανχαταν. 

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι. 
Οταν μια εταιρεία ασχολείται με κινητά 1500 ευρώ αυτομάτως αφαιρεί πόρους από κινητά 500 ευρώ. 
Βεβαια κανεις δε μας λέει τι r&d έχει πέσει και τι κεφαλαία στις γραμμές παραγωγής. 
 

Γιατι η Fiat μπορεί κάποτε να είχε την Ferrari αλλά άλλο r&d είχε η μια και άλλο η άλλη, όπως και έξοδα κεφαλαίου. 
(τα μεγέθη στη Fiat θα ήταν ~10πλασια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινητά όπως και κάθετι άλλο στη ζωή κοστίζουν τόσο όσο είναι διατεθειμένος να δώσει ο πελάτης. Απ τη στιγμή που εμείς τα δίνουμε αυτοί ανεβάζουν τις τιμές. Και δε θα σταματήσουν μέχρι να σταματήσουμε εμείς. Πάλι καλά που υπάρχουν οι Κινέζοι και δίνουν πολύ καλά midrange κινητά και σώζεται κάπως η παρτίδα για εμάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, takisffff είπε

Τα κινητά όπως και κάθετι άλλο στη ζωή κοστίζουν τόσο όσο είναι διατεθειμένος να δώσει ο πελάτης. Απ τη στιγμή που εμείς τα δίνουμε αυτοί ανεβάζουν τις τιμές. Και δε θα σταματήσουν μέχρι να σταματήσουμε εμείς. Πάλι καλά που υπάρχουν οι Κινέζοι και δίνουν πολύ καλά midrange κινητά και σώζεται κάπως η παρτίδα για εμάς. 

Ένα πράγμα δεν είπε κανείς!  Ας πούμε υποθετικά ότι αύριο το 11 pro max 512 και το note 10+ 512 το χτύπαγαν για 600 ευρώ 700 800 πείτε ότι θέλετε!  Θα είχε την δυνατότητα να ανταποκριθεί στην ζήτηση?  Θα μπορούσε να είχε τόσα τηλ όσα θα ζήταγε η αγορά? Η τιμή καθορίζεται από την ζήτηση και υπάρχει επιστήμη πίσω από αυτό! Πείτε ότι θέλετε για τις τιμές..... Ο νόμος της αγοράς δεν αλλάζει!  Ίδιο σπίτι έχω εγώ?  Ίδιο ο τύπος που βγάζει 2000 την μέρα?  Σταματήστε τα συμπλέγματα και κάντε μια προσγείωση στην αλήθεια ! Προσπαθώ να πάρω NOTE Από το 7 , το βλέπω και καίγεται η καρδιά μου,  Αλλά όσο και να προσπαθώ δεν έχω βρει δικαιολογία να χαλάσω τόσα λεφτά, για τον εαυτό μου . Έχω και 3 παιδιά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/6/2020 στις 6:46 ΠΜ, greenpower22 είπε

Μερικοι 'λεφταδες' δεν εχουν το θεο τους εδω μεσα ειτε ειναι μετοχοι της εκαστοτε εταιριας.

Οταν κυκλοφόρησε το 2016 το galaxy s7 & s7 edge ειχαν 700 και 800 ευρω τιμη. Φετος τα s20, s20+, s20 ultra κυκλοφορησαν με τιμες 950, 1050 και 1400 αντιστοιχα. Ολα τα κινητα ειχαν τα καλυτερα specs για τη χρονια τους, την τελευταια λεξη της τεχνολογιας σε επεξεργαστη, καμερες, wireless charging κτλ κτλ Οποτε γιατι καθε χρονο παμε σιγα σιγα πιο πανω στις τιμες. Για να μην αναφερω την κοροιδια οτι τοτε το S7 και S7 edge ειχαν ακριβως το ιδιο hardware με μονη διαφορα στο μεγεθος της συσκευης ενω πχ το s20,s20+,s20 ultra εχουν downgrade σε πολλα σημεια πχ καμερες ετσι ωστε να προωθούν ατυπα τα πιο ακριβα μοντελα σαν πιο ολοκληρωμενες συσκευες.

Οποτε ναι με 700 ευρω επαιρνες Ferrari enzo οπως ειπε κι ο αλλος φιλος παραπανω ενω τωρα με τα ιδια παιρνεις Seat ibiza. Λογικο να διαμαρτυρονται καποιοι. Αλλα τωρα ναι αυτες οι συσκευες δεν απευθυνονται σε μας...

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ! ένας σοβαρός άνθρωπος και σχόλιο.

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/6/2020 στις 8:56 ΜΜ, andreas314p είπε

Ένα πράγμα δεν είπε κανείς!  Ας πούμε υποθετικά ότι αύριο το 11 pro max 512 και το note 10+ 512 το χτύπαγαν για 600 ευρώ 700 800 πείτε ότι θέλετε!  Θα είχε την δυνατότητα να ανταποκριθεί στην ζήτηση?  Θα μπορούσε να είχε τόσα τηλ όσα θα ζήταγε η αγορά? Η τιμή καθορίζεται από την ζήτηση και υπάρχει επιστήμη πίσω από αυτό! Πείτε ότι θέλετε για τις τιμές..... Ο νόμος της αγοράς δεν αλλάζει! 

Σαφώς και θα είχαν την δυνατότητα να παράξουν τα τηλέφωνα. Πιο παλιά οι ναυαρχίδες τόσο είχαν και ακόμη λιγότερο. Σε όλα τα άλλα συμφωνώ. Οπότε αντί να κλαιγόμαστε για τις τιμές μήπως να φερθούμε έξυπνα και απλά να μην τα αγοράζουμε? Ουτοπία το ξέρω. Ετσι απλά το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 20/6/2020 στις 3:04 ΜΜ, Arkin είπε

Λετε να ερθει με SD865 και Ευρωπη? Αυτοι οι Exynos εδω μου καθονται οχι μονο ειναι 20% χειροτεροι απο τους αντιστοιχους SD αλλα ειναι και πολυ πιο ενεργοβοροι με αποτελεσμα να βαρανε throttling πολυ γρηγορα ριχνοντας τις επιδοσεις παρα πολυ. Αρχικη τιμη βλεπω 1400 και σε 6-8 μηνες να ειναι στα 800. 800 με τιμολογιο θα τα εδινα αμεσα για ενα τετοιο κινητο με τοσο μικρη οπη 120hz στα 1440p SD865 και πολυ μικρα bezels. Κινητο που το κρατας μια 5ετια στο νερο.

Φίλε ξεχνά το γιατί έρχεται με μουφα exynos 990,ούτε με αναβάθμιση με πόλα λεγόμενο exynos 992. Και αυτό το θαύμα τον οφθαλμών έρχεται με 1400 ευρώ σε έκδοση  ultra ? Για ηλιθιους μας πέρασε η Samsung !?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, gedeon2017 είπε

Φίλε ξεχνά το γιατί έρχεται με μουφα exynos 990,ούτε με αναβάθμιση με πόλα λεγόμενο exynos 992. Και αυτό το θαύμα τον οφθαλμών έρχεται με 1400 ευρώ σε έκδοση  ultra ? Για ηλιθιους μας πέρασε η Samsung !?

Για ηλιθιους απο οτι φαινεται. Για να δουμε το S20 fan edition λεγεται οτι θα ερθει με 865 120hz ελπιζω να εχει και καρτα μνημης και το εχω παρει στο τριμηνο που θα φαει το γερο price drop. Μακρια απο exynos βαραει το throttle του αιωνα και παει σε επιδοσεις 2015. SD και Kirin μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...