Προς το περιεχόμενο

The Last of Us Part II Review


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εξαιρετικα δυσκολο να μην φας σποιλερ για αυτο το game οσο και να προσπαθουμε εμεις εδω.

θα το περιγραψω απλα με μια προταση σε spoiler tag 

Spoiler

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟ GAME OF THRONES

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εντυπωσιάζει ότι στο review δεν αναφέρεται ο δεύτερος playable χαρακτήρας η Abby! Για πολλούς η δική της περιπέτεια είναι καλύτερα δομημένη και λιγότερο γραμμική. Επίσης οι νύξεις που έχουν αφήσει άλλοι reviewers για το τέλος (χωρίς spoilers) δεν είναι κι ό,τι καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν παιχνιδια που ακολουθουν συνταγες και υπαρχουν τα μεγαλα παιχνιδια της sony που δειχνουν τι πρεπει να ακολουθησουν ολοι οι υπολοιποι...

δε χρειαζεται να γραψουμε κατι αλλο...

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Saloufas είπε

Πολύ ντόρος έχει γίνει με αυτό το παιχνίδι και μου κίνησε την περιέργια να το δω απο κοντά! 😛

Ξεκινάμε με το 1ο και έπαιτε συνέχεια.

1.png.27e30c77ea247f6a44dd1594186334c5.png

ΑΝ παίξεις το 1 πρώτα μην κάνεις το λάθος και παίξεις μετά το 2. Θα σπάσεις την κονσόλα, στο λέω εγγυημένα. Αν δεν σε νοιάζει το story και οι χαρακτήρες τότε οκ.

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Jophiel είπε

Κάποιοι έβγαλαν έξτρα μισθό... Έχει το ίδιο θέμα με το 1ο μέρος: πολύ καλό άλλα όχι αριστούργημα και overrated όσο δεν πάει.

Καλά δεν είναι μόνο αυτός ο λόγος, έμπλεξε και η Σόνυ με την ορθοπολιτικη και την κράζει ο κόσμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, makridis είπε

ΑΝ παίξεις το 1 πρώτα μην κάνεις το λάθος και παίξεις μετά το 2. Θα σπάσεις την κονσόλα, στο λέω εγγυημένα. Αν δεν σε νοιάζει το story και οι χαρακτήρες τότε οκ.

Σερί θα τα πάω και τα 2 δεν γίνεται αλλιώς , ήδη ο Joel έχει αρχίσει να μου αρέσει πολύ σαν χαρακτήρας, είμαι στην αρχή ακόμα βέβαια.

Ξέρω πάνω κάτω τι γίνεται στο 2 μετά από τέτοιο θόρυβο που έχει προκαλέσει το παιχνίδι και ξέρω ότι θα ξενερώσω επειδή παρακολουθώ και το αντίστοιχο νήμα του παιχνιδιού εδώ, αλλά οκ πάμε για την εμπειρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manolis940 είπε

 Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι το ότι δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω ποντίκι πληκτρολόγιο στα actions και πρέπει να προσπαθώ να στοχεύω με μοχλό.ombie 

Αυτό δεν παίζει πλέον αφού υπάρχουν λύσεις που παίζουν  τέλεια με το PS4.Ενα προιόν το έχω δοκιμασμένο και παίζει όπως στο PC https://www.skroutz.gr/s/11124589/Hori-Tactical-Assault-Commander-New-Tac-4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stefanos_13 είπε

πως γίνεται οι περισσότεροι χρήστες να κράζουν το σενάριο ενώ οι αρθρογράφοι το αποθεώνουν δεν το καταλαβαίνω  image.png.b98ac97ab2c4dbeb62f87784610acc54.png

Το score ήταν 3,2 πριν κάτι μέρες γιατί βάζανε βαθμούς επίτηδες χωρίς να το έχουν τελειώσει

Τώρα έχει ανέβει όπως βλέπεις κατά 35% επειδή το κρίνουν παίχτες που το έχουν παίξει

2 ώρες πριν, zlave είπε

ΜΑ-SONY φίλε μου τι περιμένεις. Πάλι καλά που δεν ξεγέλασαν του Γιαννακιδες του ελληνικού Ίντερνετ. Ο επόμενος μισθός στο cyberpunk τώρα όμως και τα έξοδα τρέχουν γαμωτο... 

Μια χαρά είναι η Sony και έχει παιχνιδάρες 

Και το last of us part 2 είναι παιχνιδάρα.. Θέλει ανθρώπους με ώριμο μυαλό ένα τέτοιο παιχνίδι και όχι του κράζω μπροστά από μια οθόνη χωρίς να το έχω παίξει

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jack124 είπε

Το score ήταν 3,2 πριν κάτι μέρες γιατί βάζανε βαθμούς επίτηδες χωρίς να το έχουν τελειώσει

Τώρα έχει ανέβει όπως βλέπεις κατά 35% επειδή το κρίνουν παίχτες που το έχουν παίξει

Μια χαρά είναι η Sony και έχει παιχνιδάρες 

Και το last of us part 2 είναι παιχνιδάρα.. Θέλει ανθρώπους με ώριμο μυαλό ένα τέτοιο παιχνίδι και όχι του κράζω μπροστά από μια οθόνη χωρίς να το έχω παίξει

ρε φιλε μιλαμε για σχεδον 90000 κριτικές. Απο τις οποίες πάνω απο τις μισες ειναι αρνητικές. Πιστεύεις ειλικρινά πως  μαζεύτηκαν 50000 νοματαίοι και γράψαν fake κριτικές για σπάσιμο στην sony?  

Nα ένα αντικειμενικό δεκαρι πχ... image.png.09d8ccca9a59c957a39362b0e701f0a3.png Νταξ, γελάει ο κόσμος...

 

Επεξ/σία από stefanos_13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, stefanos_13 είπε

ρε φιλε μιλαμε για σχεδον 90000 κριτικές. Απο τις οποίες πάνω απο τις μισες ειναι αρνητικές. Πιστεύεις ειλικρινά πως  μαζεύτηκαν 50000 νοματαίοι και γράψαν fake κριτικές για σπάσιμο στην sony? 

Είναι σύνηθες αυτοί που κράζουν να ποσταρουν περισσότερο από αυτούς που θα πούνε καλά λόγια.

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GBorb είπε

Είναι σύνηθες αυτοί που κράζουν να ποσταρουν περισσότερο από αυτούς που θα πούνε καλά λόγια.

Δεν είναι συνηθες να υπάρχει τετοια τεράστια απόκλιση σε βαθμολογία για ενα game το οποίο η Sony το παρουσιάζει σαν το 1ο μεγάλο τίτλο της νέας ναυαρχίδας της. Με ότι αυτό συνεπάγεται. Είναι σύνηθες όμως οι περισσότεροι  'επαγγελματίες' κριτές να γραφουν αρλουμπες μόνο και μόνο για να χαιδέψουν αυτιά. Προσωπικά θα το αποφύγω ώς προς την αγορά του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλων των κόσμο του insomnia.. ίσως να είναι η πρώτη φορά που γράφω κάποιο σχόλιο σε κάτι εδώ και ειδικά με αυτό το user name που έχω τώρα γιατί το προηγούμενο το έχω ξεχάσει από παλιά και κυρίως το password μου, όποτε δημιούργησα αυτό. Τώρα όσον αφορά το θέμα της κουβέντας και το συγκεκριμένο game.. εντάξει, μου έρχεται στο μυαλό το πόσες φορές έτυχε να μου πούνε φίλοι οι φίλες για ταινίες πόσο ωραίες είναι και να την δω οπωσδήποτε, η το  αντίθετο πόσο χάλια είναι και Άστο μη το δεις κτλ. (όπως έχει τύχει και σε εσάς φαντάζομαι).. όμως έχει τύχει πολλές φορές να έπεφταν έξω σε αυτό που εμένα άρεσε... Νομίζω πως και τα games κάπως έτσι είναι, σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι.. γούστα είναι αυτά.. όπως και σε όλα τα πράγματα πιστεύω.. αυτά : )  έτσι απλά.. Καλό καλοκαίρι σε όλους με Υγεία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...