Προς το περιεχόμενο

Μονάδα Αποθηκευσης Qnap η WD


mikes prime

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! έχω στην κατοχή μου ενα Drobo 5 θέσεων το οποιο θέλω να το αναβαθμίσω σε κάτι πιο ασφαλές, με μεγαλύτερη ταχύτητα για τα back up μου και αν μπορώ να προσθέσω έναν SSD ώστε να μου επιτρέπει να κανω Video Editing στον SSD που θα βρισκεσαι στη μοναδα αποθηκευσης! Αυτοι που κοιταω είναι ο Western Digital My Cloud EX4100 κ ο QNap TS-431P2-1G. Εχει καποιος εμπειρία χρήσης η να προτεινει κατι διαφορετικό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κανένα από τα δύο, όμως το WD νομίζω πως έχει λειτουργική θερμοκρασία μέχρι 35 βαθμούς κελσίου και είναι λίγο για την χώρα μας ενώ το Qnap 40

Κατέβασα το φυλλάδιο χρήστη αλλά τις θερμοκρασίες λειτουργίας δεν μπόρεσα να τις βρω. Τις πληροφορίες τις πήρα από εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι πιο ασφαλές για τα backup σου από Drobo δεν θα βρεις. Τώρα αν θέλεις να κανείς επεξεργασία αρχείων σε εξωτερικό σκληρό ο οποίος θα έχει και ssd νομίζω ότι ούτε τα Qnap και WD που κοιτάς θα κάνουν την δουλειά σου.

Καταρχας έχεις διανοηθεί ότι για να εκμεταλευτεις τις ταχύτητες ενός εξωτερικού ssd πλήρως ότι θα χρειαστεί να έχεις σύνδεση με τον εξωτερικό σκληρό αυτό με κάτι καλύτερο από ένα απλό usb 3?
Τι σύστημα έχεις και πρέπει να γίνει η επεξεργασία σε εξωτερικό σκληρό?

ΥΓ. Ποιο drobo έχεις γιατί κάποιο μοντέλο νομίζω μπορεί να κάνει επιτάχυνση των δεδομένων προσθέτοντας msata ssd.

Επεξ/σία από atheatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...