Προς το περιεχόμενο

Δέματα


justasimplegirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. θέλω να στείλω ένα δέμα με αντικαταβολή σε μια άλλη πόλη αλλά δεν ξέρω καθόλου από αυτά μπορεί κάποιος να μου πει που είναι πιο οικονομικά να στείλω ένα δέμα ? Και όταν το στείλω ο παραλήπτης που θα πληρώσει έρχονται σε μένα τα λεφτά ? Γενικά πληροφορίες σχετικά με αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη επιλογή είναι με ελτα. Δίνουν τα χρήματα σε ρευστό, μετρητά δηλαδή μετά απο 5 ημέρες της παραλαβής του αντικειμένου. Στις courier πρέπει να τους δώσεις τραπεζικό λογαριασμό και σου τα καταθέτουν εκεί 2-3 εβδομάδες μετά. Εγώ όταν είχα πάει σε courier για να στείλω αντικαταβολή μου ζήτησαν και απόδοση ΑΦΜ οπότε δεν ασχολήθηκα έφυγα και πήγα στα ελτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Kostasallinone είπε

Η καλύτερη επιλογή είναι με ελτα. Δίνουν τα χρήματα σε ρευστό, μετρητά δηλαδή μετά απο 5 ημέρες της παραλαβής του αντικειμένου. Στις courier πρέπει να τους δώσεις τραπεζικό λογαριασμό και σου τα καταθέτουν εκεί 2-3 εβδομάδες μετά. Εγώ όταν είχα πάει σε courier για να στείλω αντικαταβολή μου ζήτησαν και απόδοση ΑΦΜ οπότε δεν ασχολήθηκα έφυγα και πήγα στα ελτα.

Στα ΕΛΤΑ απ' ότι πληροφορήθηκα τα μεταφορικά είναι 6€ ...μπορώ να χρεωθώ εγώ τα 3 και τα άλλα 3 ο παραλήπτης; Έχω ακούσει ότι γίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, justasimplegirl είπε

Στα ΕΛΤΑ απ' ότι πληροφορήθηκα τα μεταφορικά είναι 6€ ...μπορώ να χρεωθώ εγώ τα 3 και τα άλλα 3 ο παραλήπτης; Έχω ακούσει ότι γίνεται αλλά δεν είμαι σίγουρη

Αυτό που λες γίνεται στις courier. Στα ελτα δεν γίνεται, ωστόσο πληρώνεις το ποσό των μεταφορικών και απλά προσθέτεις +3 ευρώ στο ποσό της αντικαταβολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Αυτό που λες γίνεται στις courier. Στα ελτα δεν γίνεται, ωστόσο πληρώνεις το ποσό των μεταφορικών και απλά προσθέτεις +3 ευρώ στο ποσό της αντικαταβολής.

Κατάλαβα ευχαριστω. Άκουσα επίσης πως τα χρήματα έρχονται μετά από δύο βδομάδες λόγω Κορονοϊου.. τώρα δεν ξέρω και κατά πόσο ισχύει , αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, justasimplegirl είπε

Κατάλαβα ευχαριστω. Άκουσα επίσης πως τα χρήματα έρχονται μετά από δύο βδομάδες λόγω Κορονοϊου.. τώρα δεν ξέρω και κατά πόσο ισχύει , αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει 

Περιμενεις 3-4 εργασιμες να παει το πακετο εκει που θα το στειλεις και μετα αλλες 3-4 εργασιμες να γυρισει εδω η αντικαταβολη, να σου ερθει χαρτι και να πας να την παραλαβεις απο τα ΕΛΤΑ.

Οποτε ναι ισως παει και 2 εβδομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Περιμενεις 3-4 εργασιμες να παει το πακετο εκει που θα το στειλεις και μετα αλλες 3-4 εργασιμες να γυρισει εδω η αντικαταβολη, να σου ερθει χαρτι και να πας να την παραλαβεις απο τα ΕΛΤΑ.

Οποτε ναι ισως παει και 2 εβδομαδες.

Άρα επειδή δεν πολύ κατάλαβα ... Εμένα αυτό που θέλω να στείλω με αντικαταβολή είναι 15€ + αλλά πόσα? Και αυτά τα χρεώνομαι εγώ η ο παραλήπτης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, justasimplegirl είπε

Άρα επειδή δεν πολύ κατάλαβα ... Εμένα αυτό που θέλω να στείλω με αντικαταβολή είναι 15€ + αλλά πόσα? Και αυτά τα χρεώνομαι εγώ η ο παραλήπτης ;

Οταν δωσεις το πακετο πριν βαλεις τιμη στο χαρτακι που θα σου δωσουν ρωτας ποσο κοστιζει να το στειλεις οποτε το βαζεις πανω στην τιμη. Αυτα τα χρεωνεσαι εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Οταν δωσεις το πακετο πριν βαλεις τιμη στο χαρτακι που θα σου δωσουν ρωτας ποσο κοστιζει να το στειλεις οποτε το βαζεις πανω στην τιμη. Αυτα τα χρεωνεσαι εσυ.

Δεν γίνεται να χρεωθεί τα μισά ο παραλήπτης?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, justasimplegirl είπε

Δεν γίνεται να χρεωθεί τα μισά ο παραλήπτης?

Δεν το εχω ακουσει αυτο ποτε, με κουριερ ξερω πως μπορει να τα χρεωθει ολα εκεινος η εσυ, με ΕΛΤΑ δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, justasimplegirl είπε

Δεν γίνεται να χρεωθεί τα μισά ο παραλήπτης?

Γιατί δεν πληρώνεις τα 6€ εσύ, κι απλά στα 15€ της αντικαταβολής προσθέτεις αλλά 3€ δηλαδή  ο παραλήπτης θα πληρώσει αντί για 15,  18€ 

Όποτε μοιράζεστε τα 6€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...