Προς το περιεχόμενο

Παρουσιάζεται τον Αύγουστο το “φθηνό” Xbox επόμενης γενιάς;


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εμενα αυτην την φορα με βλεπω για xbox.

για να δουμε.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Θα ειναι ισχυροτερο απο το One X. Σε χαλαει 1440p 60fps; Δηλαδή εσενα τα ματάκια σου αν δεν ειναι 24Κ δεν ασχολεισαι;

Φίλε μου όταν παίρνεις κονσόλα νέας γενιάς θέλεις τα frame, τα texture, ο φωτισμός και γενικά το οπτικό κομμάτι να είναι νέας γενιάς. Σου βγάζει μια κονσόλα 4 φορές ποιο αδύνατη; Πως θα παίξει σωστά τα παιχνίδια; Θα τα πετσοκόψει από παντού για να τρέχουν. Ποιο το νόημα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια δεν παιζει να ειναι μονο 4 tflops εδω το xbox one x εχει 6, η δεν θα μπορει να τρεξει τιποτα η θα κραταει πισω το series x γιατι ποιος developer θα φτιαξει δυο version των παιχνιδιων τους

5 ώρες πριν, GoMaR είπε

Γατακια, αν το πούλαγε η apple, δε θα έδινε χειριστήρια στην συσκευασία.

οπως δεν θα δωσουν φορτιστη στο επομενο iphone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kyro είπε

Ωραίο είναι.

Θα αγοράσω ένα για να κάθομαι πάνω και να παίζω PS5.

Θα με δροσίζει κιόλας με τον αέρα που θα βγάζει από τη σχάρα.

😛

Μην πάρει αέρα ο κ@λος σου εκεί που θα κάθεσαι 😸

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aπο οτι φαινεται θα εχουμε το seriesX για πρωτη κονσολα με τα σουπερ ντουπερ γραφικα για next gen απολαυσεις, που παιρνει την θεση του one X.

Και μετα το seriesS που θα ειναι ισαξιο του oneX αλλα φθηνοτερο για μικροτερες τσεπες κ μαλλον all  digital και που θα παρει τη θεση του oneS . Kαι ισως το oneX αποσυρθει απο την αγορα.

Οσοι κραζετε xbox μηπως να το δοκιμασετε πρωτα κ μετα να εχετε αποψη? Γιατι ημουν κ εγω ενας απο εσας με playstesio και η μονη μου κουβεντα ηταν αχαχα εχετε παιχνιδια κτλ κτλ

Τωρα κ 3 χρονια εχω xbox, one X τα τελευταια 2 κ μπορω να πω οτι δεν γυριζω πισω με τιποτα. Παιζω κυριως racing κ sport παιχνιδια οποτε με τα forza ειμαι υπερ καλυμενος, αντι να καθομαι να περιμενω καθε 6-7 χρινια την polyphony να βγαλει ενα gran turismo. Μετα pes fifa nba2k κτλ ολα υπαρχουν κ στις 2 κονσολες οποτε κομπλε.Αντε να πω οτι δεν εχω uncharted γιατι απο ολα τα αλλα exclusives του play δεν μου λειπει καποιο αλλο.

Ομως για σκεφτειτε την διαφορα την κανει το game pass. Για το play δεν παιζει καν κατι τετοιο αλλα πχ για playstation plus θελουμε το χρονο ενα 50$ και δινει κατι σαπια παιχνιδια σωστα ?

Με το xbox live ας πουμε οτι δινει τα ιδια σαπια παιχνιδια με τη διαφορα οτι με 25$ κανουμε τη δουλεια μας αν βαλουμε βραζιλιανικη 12μηνη με vpn οποτε με 50$ εχουμε 24 μηνες live και μετα με 1$ αν βαλουμε ultimate γινετε αυτοματα 25 μηνες xbox live ultimate game pass. Που σημαινει ?? Ολα τα first party παιχνιδια απο τα studio της microsoft μπαινουν day one , πχ forza , gears ,state of decay,  hallo, ori, κτλ κτλ και ακομα καμμια 100αρια παιχνιδια που απο αυτα τα μισα ειναι μαπα αλλα τα υπολοιπα ειναι ΑΑΑ τιτλοι. Πχ red dead 2, pes2020, nba2k2020, witcher3, soul calibur,  tekken , a plague talle , final fantasy , ace combat, kingdom hearts , yahkuza κτλ κτλ

Γιαυτο χαμηλωστε λιγο την μυτη κ απολαυστε το gaming γιατι δεν νομιζω να εχετε μετοχες στην sony και να πανυγηριζετε επειδη πουλησε περισσοτερες κονσολες. Η microsoft τα παιρνει απο τις συνδρομες .Δεν περιμενει να πουλησει κονσολες για βνα βγαλει χρηματα !! Aλλιως αμα ειναι να πανυγηριζουμε κ εμεις για αυτο :    Ιs Sony or Microsoft worth more?  The bottom line Microsoft's net worth is $1 trillion and Sony's net worth is $72.47B.7 Ιαν 2020 😏

 

Επεξ/σία από malias4
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως το να βγαλεις ενα πιο αδυναμο xbox απο αποψη development δεν βοηθαει καπου(εκτος αν κατι δεν ξερω,οποτε διαφωτιστε με😅),τωρα αν θα κρατησει τη γενια πισω και κατι τετοια που λενε καποιοι,θα δειξει,αν και δεν νομιζω.(εγω ας πουμε πχ θεωρω οτι πιο πολυ κραταει πισω τη γενια η αποφαση της ms να βγαλει τα exclusive και στο one για τα επομενα 1-2 χρονια,για τους ιδιους τουλαχιστον,παρα αυτο)Ας αφησουμε να βγει λοιπον,να περασουν 2 3 χρονακια και το ξανασυζηταμε.Παντως για τον καταναλωτη  ειναι καλο το να εχει επιλογες παρολο που πιστευω οτι σε γενικες γραμμες μονο και μονο για το futureproofing του πραγματος αξιζει το series x εναντι ενος series s.Γενικα επειδη αρχισαν τα κλαρινα και τα βλεπω και σε ξενα φορουμ αλλα και εδω λιγο-πολυ,πρεπει να γινει επιτελους κατανοητο οτι η καθε εταιρια εχει τα καλα της ,τα κακα της,τα παιχνιδια της,τις υπηρεσιες την στρατηγικη της κλπ ,οποτε ας παρει ο καθενας την κονσολα που θεωρει πιο value και ας σταματησουμε επιτελους να κραζουμε την «απεναντι» οχθη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά το σχήμα του πάντως, ο Sams στο thurrott.com λέει το σχέδιο του θα είναι σαν του One-X:

 

Αναφορά σε κείμενο

 

But what will the console look like? That’s a good question; the popular idea that it is a smaller cube fills the hearts of many as it reminds them of the Game Cube but that may not be logical.

Why? One thing that Microsoft mandates is when they let employees/third-parties travel with the hardware, they ask them to disguise the product. This is a standard practice in the industry but for the Anaconda, Microsoft recommended employees put the hardware in a PC tower, subwoofer, or something else that is quite large. For Lockhart, Microsoft has said that the hardware should be disguised by using Durango or Scorpio covers which means the device is not the same shape as the series X.

 

Προσωπικά μου αρέσει η σχεδιάση που φαίνεται στην εικόνα του άρθρου - ένα X-Cube δλδ.!

 :P  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, johnfl21 είπε

Φίλε μου όταν παίρνεις κονσόλα νέας γενιάς θέλεις τα frame, τα texture, ο φωτισμός και γενικά το οπτικό κομμάτι να είναι νέας γενιάς. Σου βγάζει μια κονσόλα 4 φορές ποιο αδύνατη; Πως θα παίξει σωστά τα παιχνίδια; Θα τα πετσοκόψει από παντού για να τρέχουν. Ποιο το νόημα; 

Πιστεύω ότι ειναξ καλο το S. Με το smart delivery η κάθε κονσόλα θα παίζει την αντίστοιχη έκδοση. Οπότε εσύ καξ εγώ που θέλουμε το καλύτερο θα πάρουμε το X. Αυτό όμως που θέλει απλώς να παίζει κάνα game και οι νέες κονσόλες θα είναι 500+ θα πάει εύκολα στο S. Θεωρώ ότι το S θα κόψει αρκετές πωλήσεις από το Ps5. Ειδικά αν ισχύει η τιμή που ακούγεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Πιστεύω ότι ειναξ καλο το S. Με το smart delivery η κάθε κονσόλα θα παίζει την αντίστοιχη έκδοση. Οπότε εσύ καξ εγώ που θέλουμε το καλύτερο θα πάρουμε το X. Αυτό όμως που θέλει απλώς να παίζει κάνα game και οι νέες κονσόλες θα είναι 500+ θα πάει εύκολα στο S. Θεωρώ ότι το S θα κόψει αρκετές πωλήσεις από το Ps5. Ειδικά αν ισχύει η τιμή που ακούγεται 

Αυτός που θέλει απλά να παίζει ωραία παιχνιδάκια χωρίς απαιτήσεις και χωρίς να μεταβεί στην επόμενη γενιά να μείνει στην υπάρχουσα γενιά με PS4 Pro ή XBox One και θα έχει και μεγάλη γκάμα παιχνιδιών, να βγάλεις μία κονσόλα ελάχιστα ποιο ισχυρή από τις υπάρχουσες για να την πουλήσεις ως Next Gen σε χαμηλή τιμή είναι ολίγο τι ΑΠΑΤΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, johnfl21 είπε

Αυτός που θέλει απλά να παίζει ωραία παιχνιδάκια χωρίς απαιτήσεις και χωρίς να μεταβεί στην επόμενη γενιά να μείνει στην υπάρχουσα γενιά με PS4 Pro ή XBox One και θα έχει και μεγάλη γκάμα παιχνιδιών, να βγάλεις μία κονσόλα ελάχιστα ποιο ισχυρή από τις υπάρχουσες για να την πουλήσεις ως Next Gen σε χαμηλή τιμή είναι ολίγο τι ΑΠΑΤΗ.

Μολις περιεγραψες ομως ολες τις βιομηχανιες. Τα κινητα κανουν το ιδιο. Ας μεναμε με το S9. Σιγα την τεραστια αναπτυξη που εφερε το S10-S20 κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, malias4 είπε

Aπο οτι φαινεται θα εχουμε το seriesX για πρωτη κονσολα με τα σουπερ ντουπερ γραφικα για next gen απολαυσεις, που παιρνει την θεση του one X.

Και μετα το seriesS που θα ειναι ισαξιο του oneX αλλα φθηνοτερο για μικροτερες τσεπες κ μαλλον all  digital και που θα παρει τη θεση του oneS . Kαι ισως το oneX αποσυρθει απο την αγορα.

Οσοι κραζετε xbox μηπως να το δοκιμασετε πρωτα κ μετα να εχετε αποψη? Γιατι ημουν κ εγω ενας απο εσας με playstesio και η μονη μου κουβεντα ηταν αχαχα εχετε παιχνιδια κτλ κτλ

Τωρα κ 3 χρονια εχω xbox, one X τα τελευταια 2 κ μπορω να πω οτι δεν γυριζω πισω με τιποτα. Παιζω κυριως racing κ sport παιχνιδια οποτε με τα forza ειμαι υπερ καλυμενος, αντι να καθομαι να περιμενω καθε 6-7 χρινια την polyphony να βγαλει ενα gran turismo. Μετα pes fifa nba2k κτλ ολα υπαρχουν κ στις 2 κονσολες οποτε κομπλε.Αντε να πω οτι δεν εχω uncharted γιατι απο ολα τα αλλα exclusives του play δεν μου λειπει καποιο αλλο.

Ομως για σκεφτειτε την διαφορα την κανει το game pass. Για το play δεν παιζει καν κατι τετοιο αλλα πχ για playstation plus θελουμε το χρονο ενα 50$ και δινει κατι σαπια παιχνιδια σωστα ?

Με το xbox live ας πουμε οτι δινει τα ιδια σαπια παιχνιδια με τη διαφορα οτι με 25$ κανουμε τη δουλεια μας αν βαλουμε βραζιλιανικη 12μηνη με vpn οποτε με 50$ εχουμε 24 μηνες live και μετα με 1$ αν βαλουμε ultimate γινετε αυτοματα 25 μηνες xbox live ultimate game pass. Που σημαινει ?? Ολα τα first party παιχνιδια απο τα studio της microsoft μπαινουν day one , πχ forza , gears ,state of decay,  hallo, ori, κτλ κτλ και ακομα καμμια 100αρια παιχνιδια που απο αυτα τα μισα ειναι μαπα αλλα τα υπολοιπα ειναι ΑΑΑ τιτλοι. Πχ red dead 2, pes2020, nba2k2020, witcher3, soul calibur,  tekken , a plague talle , final fantasy , ace combat, kingdom hearts , yahkuza κτλ κτλ

Γιαυτο χαμηλωστε λιγο την μυτη κ απολαυστε το gaming γιατι δεν νομιζω να εχετε μετοχες στην sony και να πανυγηριζετε επειδη πουλησε περισσοτερες κονσολες. Η microsoft τα παιρνει απο τις συνδρομες .Δεν περιμενει να πουλησει κονσολες για βνα βγαλει χρηματα !! Aλλιως αμα ειναι να πανυγηριζουμε κ εμεις για αυτο :    Ιs Sony or Microsoft worth more?  The bottom line Microsoft's net worth is $1 trillion and Sony's net worth is $72.47B.7 Ιαν 2020 😏

Eχω και τις τρεις κονσολες τη δεδομενη στιγμη και ειμαι σιγουρος, να ειμαστε καλα, πως θα εχω και της επομενης γενιας..

Όποτε προσωπικά όχι μόνο τις έχω δοκιμάσει αλλά τις ξέρω κ ολας από προσωπική χρήση..

To playstation και το switch ειναι οι κονσολες που παιζω.. Το xbox ειναι για κανα forza horizon και πιο συγκεκριμενα εχει να χρησιμοποιηθει καιρο τωρα..

Δεν έχω κάτι με τη microsoft και το xbox.. Αντιθετως ειναι εξαιρετικο.

Απλα το PS για μενα ειναι καλυτερο οσον αφορα τα exclusive games.

Και το switch ειναι καλυτερο οσον αφορα τη φορητοτητα αλλα και τα exclusive games οχι στα γραφικα αλλα στο fun to play.. 

To xbox game pass ειναι πολυ καλη υπηρεσια. Το αναγνωριζω αυτο. Βεβαια οταν θελω να παιζω καλα exclusives προσωπικα δε με νοιαζει να πληρωσω.. 

Και όχι μόνο εμένα.. Η πλειονότητα είναι έτσι..

Τα υπολοιπα που λες για την αξια εταιρειων ειναι αστεια..

Ειναι σα να λεω ξερω εγω οτι και η apple μαμαει τη Microsoft οποτε και παιζω στο iPad μου οποτε ιεμαι καλυτερος..

Δεν έχει σχέση αυτό με τις πωλήσεις κονσολών.. Δεν αναφέρθηκαν οι πωλησεις για τα κέρδη..

Αναφέρθηκαν γτ οι πωλήσεις αντικατοπτρίζονται σε προτιμήσεις..

Όποτε περισσότερος κόσμος προτιμά PS και Switch παρα xbox. Ξεκαθαρα κ ολας..

 

Επεξ/σία από KAKADI
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Lockheart το δείξανε σε ανύποπτο χρόνο - ειδικά μετά το άρθρο του Brad Sams στο Thurrott είμαι πλέον σίγουρος:

 

bJebGnw.png

Ήταν στην παρουσίαση - hands on, του Series X μήνες πριν....

Τώρα για exclusives που αποτελούνται από ένα είδος - φάση misery simulator/zombie simulator/dark souls simulator ή εν τέλει υποσύνολο ενός είδους gaming, τουτέστιν 3rd person action - adventure με cinematic 30 fps, δεν σκοπεύω να ασχοληθώ γιατί αυτό δεν είναι gaming με την ευρεία έννοια του όρου. Gaming δεν είναι ένα μόνο είδος που έχει εντρυφήσει και επενδύσει η Sony σε αυτήν την γενιά ειδικά....σορρυ.

Οποιαδήποτε σύγκριση του παραπάνω είδους με τα παιχνίδια της Nintendo θεωρώ ότι είναι άστοχη εντελώς γιατί όντως τα παιχνίδια της τελευταίας είναι όντως διασκεδαστικά.

Τώρα περί πωλήσεων - δεν ασχολούμαι καν. Δεν έχουν κανένα νόημα. Το xbox όμως δεν είναι τρίτο είναι 2ο - ο ουραγός είναι το wiiU επισήμως και το switch δεν αποτελεί διόλου ανταγωνισμό για το XBOX (και το PS) εκτός και αν κάποιοι θεωρούν ότι το DS ήταν ανταγωνιστής του PS2, οπότε θα πρέπει να αναθεωρήσουν ή/και να μετακινήσουν τα goal post στην απέλπιδα προσπάθεια τους να μειώσουν το xbox.

Για τα λοιπά - τα λέμε σε 3 εβδομάδες.

Επεξ/σία από Venerable
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, KAKADI είπε

Eχω και τις τρεις κονσολες τη δεδομενη στιγμη και ειμαι σιγουρος, να ειμαστε καλα, πως θα εχω και της επομενης γενιας..

Όποτε προσωπικά όχι μόνο τις έχω δοκιμάσει αλλά τις ξέρω κ ολας από προσωπική χρήση..

To playstation και το switch ειναι οι κονσολες που παιζω.. Το xbox ειναι για κανα forza horizon και πιο συγκεκριμενα εχει να χρησιμοποιηθει καιρο τωρα..

Δεν έχω κάτι με τη microsoft και το xbox.. Αντιθετως ειναι εξαιρετικο.

Απλα το PS για μενα ειναι καλυτερο οσον αφορα τα exclusive games.

Και το switch ειναι καλυτερο οσον αφορα τη φορητοτητα αλλα και τα exclusive games οχι στα γραφικα αλλα στο fun to play.. 

To xbox game pass ειναι πολυ καλη υπηρεσια. Το αναγνωριζω αυτο. Βεβαια οταν θελω να παιζω καλα exclusives προσωπικα δε με νοιαζει να πληρωσω.. 

Και όχι μόνο εμένα.. Η πλειονότητα είναι έτσι..

Τα υπολοιπα που λες για την αξια εταιρειων ειναι αστεια..

Ειναι σα να λεω ξερω εγω οτι και η apple μαμαει τη Microsoft οποτε και παιζω στο iPad μου οποτε ιεμαι καλυτερος..

Δεν έχει σχέση αυτό με τις πωλήσεις κονσολών.. Δεν αναφέρθηκαν οι πωλησεις για τα κέρδη..

Αναφέρθηκαν γτ οι πωλήσεις αντικατοπτρίζονται σε προτιμήσεις..

Όποτε περισσότερος κόσμος προτιμά PS και Switch παρα xbox. Ξεκαθαρα κ ολας..

Φιλε μου προτιμαει ο κοσμος playstation και λογω των exclusive αλλα κ γιατι βγηκε κ πρωτο στην αγορα. Οπως πχ πριν 20 χρονια ειχαμε ολοι astrea κ οχι crypton. Οπως το rol που χρησιμοποιουσαν ολες οι νοικοκυρες η το "βεντεξ" τα παπουτσια strike κτλ κτλ

Ποτε δεν θα ξεπερασει το xbox το play σε πωλησεις γιατι τουλαχιστον οι μισοι gamers εχουν απο ενα pc εστω της κακιας ωρας, που μπορουν να παιξουν εκει τα παιχνιδια της ms κ εχουν κ το play στο σαλονι για ολα τα αλλα. Καποιους ομως σαν κ εμενα που δεν τους ενδιαφερουν τα exclusive της sony τοτε το xbox αξιζει περισσοτερο. Τα exclusive της sony οπως ειπα δεν μου κινουν το ενδιαφερον οποτε δεν με απασχολει ουτε το GOW ουτε το last of us κτλ κτλ

Δεν νομιζεις αν πχ ελεγε η ms οτι απο αυριο ολα τα first party exclusive θα ειναι μονο στο xbox κ κανενα στο pc , δεν θα ανεβαζε διπλασιες πωλησεις το xbox? Οποτε οι πωλησεις δεν αντικατοπτριζουν τις προτιμησεις οπως λες γιατι τωρα υπαρχει εναλακτικη!!

Aλλα δεν τη νοιαζει γιατι βγαζει τα χρηματα απο υπηρεσιες κτλ δεν περικενει να πουλησει κονσολες και ενα last of us καθε 7 χρονια. Οποτε το ps δεν πουλαει περισσσοτερο επειδη ειναι καλυτερη κονσολα κ την προτιμουν γιαυτο ... anyway υπομονη μεχρι τελος του μηνα να δουμε το event της ms κ περα απο αυτο οτι αρεσει στον καθενα κ μακαρι να υπαρχει ανταγωνισμος να δουμε ωραια πραγματακια κ αυτη την γενια !!

Επεξ/σία από malias4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...