Προς το περιεχόμενο

Παρουσιάζεται τον Αύγουστο το “φθηνό” Xbox επόμενης γενιάς;


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, malias4 είπε

Φιλε μου προτιμαει ο κοσμος playstation και λογω των exclusive αλλα κ γιατι βγηκε κ πρωτο στην αγορα. Οπως πχ πριν 20 χρονια ειχαμε ολοι astrea κ οχι crypton. Οπως το rol που χρησιμοποιουσαν ολες οι νοικοκυρες η το "βεντεξ" τα παπουτσια strike κτλ κτλ

Ποτε δεν θα ξεπερασει το xbox το play σε πωλησεις γιατι τουλαχιστον οι μισοι gamers εχουν απο ενα pc εστω της κακιας ωρας, που μπορουν να παιξουν εκει τα παιχνιδια της ms κ εχουν κ το play στο σαλονι για ολα τα αλλα. Καποιους ομως σαν κ εμενα που δεν τους ενδιαφερουν τα exclusive της sony τοτε το xbox αξιζει περισσοτερο. Τα exclusive της sony οπως ειπα δεν μου κινουν το ενδιαφερον οποτε δεν με απασχολει ουτε το GOW ουτε το last of us κτλ κτλ

Δεν νομιζεις αν πχ ελεγε η ms οτι απο αυριο ολα τα first party exclusive θα ειναι μονο στο xbox κ κανενα στο pc , δεν θα ανεβαζε διπλασιες πωλησεις το xbox? Οποτε οι πωλησεις δεν αντικατοπτριζουν τις προτιμησεις οπως λες γιατι τωρα υπαρχει εναλακτικη!!

Aλλα δεν τη νοιαζει γιατι βγαζει τα χρηματα απο υπηρεσιες κτλ δεν περικενει να πουλησει κονσολες και ενα last of us καθε 7 χρονια. Οποτε το ps δεν πουλαει περισσσοτερο επειδη ειναι καλυτερη κονσολα κ την προτιμουν γιαυτο ... anyway υπομονη μεχρι τελος του μηνα να δουμε το event της ms κ περα απο αυτο οτι αρεσει στον καθενα κ μακαρι να υπαρχει ανταγωνισμος να δουμε ωραια πραγματακια κ αυτη την γενια !!

 

Καλά μην λες πολλά για games, γιατί μεν με το game pass, με τις αποκλειστικές κυκλοφορίες της η MS δε  έχει ήδη ξεβρακώσει την Sony για αυτό που είναι δηλαδή cinematic over the shoulder 30 fps gaming, με film grain και μπόλικο Motion blur και ενίοτε με "ατζέντα" του κάθε δημιουργού της, ενώ στο σύστημα της από την κορυφή ως τα νύχια ουρλιάζει arcade gaming στα 60 fps όσο αυτό ήταν τεχνολογικά εφικτό π.χ. FHz4 και Gears 5.

To καταλαβάνε στην Sony βεβαιώς και στείλανε τον Yoshida στα Indie και είδαμε ένα βίντεο σήμερα. Τι κρίμα που που το ID@XBOX είναι πρόγραμμα που τρέχει καιρό και όχι φάση τώρα θυμήθηκα αγάπη μου τα indie όπως σκέφτεται η Sony και η Nintendo και μετά ευχαριστούμε πολύ "γειά σας"....

Αν η ποικιλία παιχνιδιών ήταν exclusive το XBOX κερδίζει hands down που λέμε - είτε με το game pass είτε με τους τίτλους του  όπως το Sea of Thieves που το κράζανε για 6αρακι τα φανμπόγια ενώ κάνανε cheerleading για το No man's sky που ήρθε και αυτό στο game pass :D  και όχι τίποτα άλλο αλλά το SoT πουλάει τραίνο ακόμα και σήμερα εν μέσω Steam Sales ενώ είναι full price.

Αλλά είπαμε 10/10 misery/dad simulators.

Δεν πειράζει - βγήκε teaser για το Halo Infinite (ένα ηχητικό απλά) και κουνήθηκε το σύμπαν.

Ο κόσμος στο τέλος θα προτιμήσει το πραγματικό lore και το gameplay.

Όχι ιστορίες για "αγρίους".

 

Επεξ/σία από Venerable
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Venerable είπε

Καλά μην λες πολλά για games, γιατί μεν με το game pass, με τις αποκλειστικές κυκλοφορίες της η MS δε  έχει ήδη ξεβρακώσει την Sony για αυτό που είναι δηλαδή cinematic over the shoulder 30 fps gaming, με film grain και μπόλικο Motion blur και ενίοτε με "ατζέντα" του κάθε δημιουργού της, ενώ στο σύστημα της από την κορυφή ως τα νύχια ουρλιάζει arcade gaming στα 60 fps όσο αυτό ήταν τεχνολογικά εφικτό π.χ. FHz4 και Gears 5.

To καταλαβάνε στην Sony βεβαιώς και στείλανε τον Yoshida στα Indie και είδαμε ένα βίντεο σήμερα. Τι κρίμα που που το ID@XBOX είναι πρόγραμμα που τρέχει καιρό και όχι φάση τώρα θυμήθηκα αγάπη μου τα indie όπως σκέφτεται η Sony και η Nintendo και μετά ευχαριστούμε πολύ "γειά σας"....

Αν η ποικιλία παιχνιδιών ήταν exclusive το XBOX κερδίζει hands down που λέμε - είτε με το game pass είτε με τους τίτλους του  όπως το Sea of Thieves που το κράζανε για 6αρακι τα φανμπόγια ενώ κάνανε cheerleading για το No man's sky που ήρθε και αυτό στο game pass :D  και όχι τίποτα άλλο αλλά το SoT πουλάει τραίνο ακόμα και σήμερα εν μέσω Steam Sales ενώ είναι full price.

Αλλά είπαμε 10/10 misery/dad simulators.

Δεν πειράζει - βγήκε teaser για το Halo Infinite (ένα ηχητικό απλά) και κουνήθηκε το σύμπαν.

Ο κόσμος στο τέλος θα προτιμήσει το πραγματικό lore και το gameplay.

Όχι ιστορίες για "αγρίους".

Οπως τα λες φιλαρακι μου , θυμαμαι ειδικα με τα indie τι κοροιδια κανανε τα φανμπογια της sony κ τωρα μου θυμιζουν τον τρυφων ουου ιτς φανταστικ ουου αμειζινγκ 😂😂😂 ξετρελαθηκανε !!

Ακρη δεν βρισκουμε , τουλαχιστον εγω οποτε ας υποστηριζει ο καθενας οτι του αρεσει. Καμμια φοραα βαριεμαι να γραφω τα ιδια κ τα ιδια αλλα ειναι κ φορες που πετιεται ενας υποστηρικτης του ps κ λεει την παπαρια. Πχ α υπαρχει ακομα το xbox ή ε σιγα εχει παιχνιδια το xbox? Εμεις εχουμε exclusives μπλα μπλα κ μετα αναβει το play κ παιζει πχ φιφα η red dead 🙈

Γιατι σπατε το αμαξι ρε παιδια; Γιατι εχει αθηναικες πινακιδες 😊😊

Επεξ/σία από malias4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα τεινω προς το XBOX γιατι αγαπω το Halo αλλο μονο ελλειψης χρονου και αποστασιοποιησης απο το gaming δεν πηρα και το PS4. Στην καραντινα ειχα τον χρονο να "ξεσκονισω" την κονσολα (XBox One) και να ασχοληθω ξανα αρκετα ωστε να hype-αριστω και τωρα να σχεδιαζω αγορα νεας 4K TV για την επομενη γενια. 

Δεν εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑ νοημα η συζητηση ποια κονσολα ειναι η θα ειναι καλυτερη και μαλιστα ειναι το λιγοτερο υποκριτικη οταν οι περισσοτεροι χαλαμε 2 και 3 φορες τα χρηματα τους σε κινητα η αλλα gadgets τις περισσοτερες φορες αχρηστα. Απο εκει και περα η Sony με το PS5 καλως συνεχιζει την μακρα κληρονομια της και η MS δειχνει να εχει παρει το μηνυμα απο την προηγουμενη γενια και σε αυτην να στοχευει στon πυρηνα του gaming ως οφειλει μια παιχνιδοκονσολα. Τουλαχιστον αυτο δειχνουν οι μαζικες εξαγορες στουντιο αναπτυξης που εκανε και πλεον η MS εχει πολυ δημιουργικο ταλεντο στις ταξεις της. Το gamepass, το backwards compatibility scheme και τα indies ειναι εξαιρετικα και η Sony εχει παρει και αυτη το σχετικο μηνυμα. Ετσι λοιπον η επερχομενη νεα γενια αναμενεται πολυ ενδιαφερουσα και κανενα προβλημα δεν θα εχω να δωσω 800-1000 Ευρω για να εχω και τις 2 νεες κονσολες στο σαλονι μου καποια στιγμη. Και οι 2 μαζι δεν θα φτανουν καν κοντα στην τιμη ενος S20/Note 20 η του νεου iPhone και αλλων ναυαρχιδων οποτε ας μην γινομαστε υποκριτες και ας απολαυσουμε ο καθενας το gaming οπου το επιλεξει. Εχουμε ξεχασει τον δημιουργικο διαλογο και τα παντα πλεον ειναι μια ηλιθια κοντρα οπου ο καθενας κοιταζει να πικαρει και να μειωσει τον αλλο σαν ανοητα 10χρονα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...