Προς το περιεχόμενο

[Επαναφορτιζόμενη σκούπα] Dreame V9 @ Banggood 134.78€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δωρεάν αποστολή από την Τσεχία. Το κουπόνι για την έκπτωση είναι BGGRFTA.

https://www.banggood.com/Dreame-V9-Cordless-Handheld-Vacuum-Cleaner-from-Xiaomi-Youpin-with-20000Pa-Suction-100000RPM-Brushless-Motor-p-1409219.html

156.67€ στο AliExpress (με το κουπόνι που δίνει το συγκεκριμένο κατάστημα)

https://www.aliexpress.com/item/32994071973.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχουμε καμιά γνώμη σχετικά με την σκούπα? Είναι δυνατή, ο χώρος που μαζεύονται τα σκουπίδια είναι ικανοποιητικός και γενικώς αν υπάρχουν οποιεσδήποτε γνώμες θα ήταν ευπρόσδεκτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η τιμη παιζει εδω και καμια βδομαδα και προσπαθω να πεισω τη μανα μου και την αδερφη μου να την παρουν. Ειναι και απο Τσεχια.

Σε αυτην την τιμη παρτην χθες. Την εχω...Αν εχεις συνηθισει σε b&d , hoover , bosch κτλ ... εισαι αλλου....θα σου βγουν τα ματια εξω

Δεν ειναι η δυνατοτερη αλλα για την τιμη αυτη....ΠΑΡΤΗΝ ΧΘΕΣ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, JohnnyX είπε

Αυτη η τιμη παιζει εδω και καμια βδομαδα και προσπαθω να πεισω τη μανα μου και την αδερφη μου να την παρουν. Ειναι και απο Τσεχια.

Σε αυτην την τιμη παρτην χθες. Την εχω...Αν εχεις συνηθισει σε b&d , hoover , bosch κτλ ... εισαι αλλου....θα σου βγουν τα ματια εξω

Δεν ειναι η δυνατοτερη αλλα για την τιμη αυτη....ΠΑΡΤΗΝ ΧΘΕΣ 

Τι εννοείς με αυτό που επισήμανα στην απάντησή σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

spacer.png

Την αριστερη B&d ειχα πριν...την δεξιοα εχει ο θειος μου. 35 airwatts...η dreame εχει 3,5 μιση φορες πανω...πολλα εξαρτηματα ....φοβερη  . Αξιζει καθε ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, JohnnyX είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

spacer.png

Την αριστερη B&d ειχα πριν...την δεξιοα εχει ο θειος μου. 35 airwatts...η dreame εχει 3,5 μιση φορες πανω...πολλα εξαρτηματα ....φοβερη  . Αξιζει καθε ευρω

Παρόμοιο σκουπάκι είχαμε και πήγε αδιάβαστο. Κι εγώ προσπαθώ να πείσω την σύζυγο να την πάρουμε, που με είχε φάει να αγοράσουμε τέτοιου είδους σκούπα, γιατί βόλευε και τώρα το σκέφτεται. Έλεος δλδ, τι τραβάω 🤪

Επεξ/σία από prototypegr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ είχα πάρει μία αντίστοιχου τύπου σκούπα (Dibea D18) από gearbest και ενώ είχα ενθουσιαστεί με τη φάση, μετάαπό  λίγους μήνες, όποτε σκούπιζες, μετά από λίγο έχανε αυτά που είχε μαζέψει και έπεφταν όλα κάτω..Επίσης κάποιες φορές ενώ έκανε το θόρυβο ότι δουλεύει το μοτέρ,δε μάζευε τίποτα. Μου λέγανε ότι πέρασαν οι 6(!) μήνες εγγύησης και ότι πρέπει να τη στείλω με δικά μου έξοδα και να δουν τι πάει λάθος κλπ, το οποίο είναι εντελώς ασύμφορο όπως καταλαβαίνετε.

Δεν ξέρω αν η dreame είναι καλύτερη εταιρεία από τη dibea ή αν το banggood ξηγιέται καλύτερα, αλλά δε θα ξαναπροτιμούσα κινεζοαγορά για σκούπα (πάντως ακόμα και το πακετάρισμα να τη στείλεις και να τρέχεις ελτα κλπ,είναι ταλαιπωρία αν πάθει κάτι)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, vagos789 είπε

Στα σχολια ενας λεει οτι δεν εχει EU charger

 

Στη περιγραφή του προιόντος αναφέρεται το εξής:

Note: The products shipped after 2019/7/20 are all European Version.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, s2117 είπε

Παιδιά εγώ είχα πάρει μία αντίστοιχου τύπου σκούπα (Dibea D18) από gearbest και ενώ είχα ενθουσιαστεί με τη φάση, μετάαπό  λίγους μήνες, όποτε σκούπιζες, μετά από λίγο έχανε αυτά που είχε μαζέψει και έπεφταν όλα κάτω..Επίσης κάποιες φορές ενώ έκανε το θόρυβο ότι δουλεύει το μοτέρ,δε μάζευε τίποτα. Μου λέγανε ότι πέρασαν οι 6(!) μήνες εγγύησης και ότι πρέπει να τη στείλω με δικά μου έξοδα και να δουν τι πάει λάθος κλπ, το οποίο είναι εντελώς ασύμφορο όπως καταλαβαίνετε.

Δεν ξέρω αν η dreame είναι καλύτερη εταιρεία από τη dibea ή αν το banggood ξηγιέται καλύτερα, αλλά δε θα ξαναπροτιμούσα κινεζοαγορά για σκούπα (πάντως ακόμα και το πακετάρισμα να τη στείλεις και να τρέχεις ελτα κλπ,είναι ταλαιπωρία αν πάθει κάτι)...

Στη μανα μου που προτεινω να παρει την Dreame V9 εχει την Dibea D18...ε καμια σχεση παλι ! Καλη και αυτη..αλλα...7000 kpa η dibea (airwatts δεν ξερω) 20000 kpa η dreame

Για να μη δημιουργουνται και εντυπωσεις....εχει 3 level ισχυς η σκουπα/σκουπακι...στο max...που ειναι πολυ πολυ δυνατο η μπαταρια αντεχει λιγο. Αλλα δε νομιζω να θες και σε πολλα σεναρια το max απο ενα σκουπακι. Πατωματα οπως μαρμαρο , ξυλο κτλ φτανει και περισσευει το μεσαιο level. Σε χαλι θες το max και αν εχεις πολυ πραμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνοι γι αυτό (αν και δεν ξέρω κατά πόσο είναι πραγματικά τα kpa που λένε οι κινέζοι).

Εγώ το αναφέρω κυρίως σε περίπτωση που βγει προβληματική, τι μπορείς να κάνεις (εγώ την πέταξα όπως ήταν, από τα νεύρα μου).Δεν είναι κινητό που το στέλνεις για πλάκα και με ελάχιστο κόστος πίσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως επειδή και εγώ πήρα πρόσφατα την Jimmy jv83 (λιγάκι πιο δυνατή στα 135aw), κατάργησα την κανονική σκούπα εδώ και μια βδομάδα. 

Έκανα και τα στρώματα στο σπίτι καθώς και τον καναπέ με το μαραφέτι για τα ακάρεα και το τι βγήκε..... τρομάζεις. Μου είχε γίνει επίδειξη της kirby πριν κάτι μήνες σε ένα από τα στρώματα και μπορώ να πω πως ότι είδα εκεί, είδα και με το συγκεκριμένο.

Το μόνο πράγμα που δεν μου αρέσει στις dreame και xiaomi (και η jimmy xiaomi είναι) σε σχέση με την Jimmy είναι ότι δεν έχει αποσπώμενη μπαταρία. Αυτό έχει 2 αρνητικά. Το πρώτο είναι αν τα παίξει η μπαταρία, κάθεσαι και κάνεις εγχειρήσεις και το δεύτερο πως δεν μπορείς να πάρεις άλλη μια να την έχεις καβάτζα να διπλασιάσεις την αυτονομία. 

Καλή τιμή πάντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν την πηρα η jimny jv83 ηταν ψηλα...αυτην θα επερνα γιατι ειναι πιο δυνατη..εχει σωληνα ευκαμπτο επεκτασης και αποσπομενη μπαταρια. Αλλα και οι dreame v9 ειναι super

Υποψην και οι 2 ειναι XIAOMI (συνεργασια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...