Προς το περιεχόμενο

Παραξενο περιστατικο Messenger. (hacked??)


tz_aristotelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας. 

Ειμαι σε φιλικο σπιτι και απολαμβανω την βραδυνη δροσια. Το κινητο το εχω μπροστα μου κλειστο και δεν ασχολούμαι. 

Ξαφνικα χτυπα το τηλεφωνο του φιλου, videoκληση στο messenger. Παει να το σηκωσει και βλεπει οτι τον καλω εγω. 

Ρε μου λεει τι παιρνεις? Εγω? του απαντω... Τον κοιταζω, με κοιταζει προσπαθουμε να δουμε τι συμβαίνει και του λεω απαντησε να δουμε ποιος ειναι... Αλλα δεν προλαβε και εκλεισε. (χτυπησε αρκετα...) 

Ανοιγω facebook βλεπω συσκευές που εχει γινει login στο λογαριασμο μου αλλα ειναι μονο απο το κινητο μου και αμεσα αλλαζω password. 

Κοιτω τα αρχεια μου για κληση απο το messenger, δεν υπαρχει τιποτε. Στο κινητο του υπάρχει η εισερχομενη απο "εμενα" κληση. 

Υπαρχει εξήγηση? Δηλαδη αν ειχα πεσει θυμα χακερ θα επαιρνε τηλεφωνο στο messenger και μαλιστα τον ανθρωπο που ειχα μπροστα μου? 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που το τοπικ μου διαθετει μια κινητικότητα αλλα μαλλον ειναι σε λαθος κατευθυνση. 

Και αρχικα πιστευα οτι ηταν η γυναικα μου η οποια ηταν αλλου αλλα ειχε ξεχασει το κινητο της και υπεθεσα οτι εκανε log σε κινητο φιλη της αλλα δεν εγινε κατι τετοιο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα σου πω εγω τι εχω παθει....

Ημουν στο σπιτι του φιλου μου Χρηστου οταν τα τηλεφωνα ηταν αναλογικα

Καποια στιγμη τον ρωταω ρε να παρω τον Κωστα ,εναν αλλο φιλο μας,τηλεφωνο;και μου λεει παρτον

Σηκωνω το ακουστικο να σχηματισω το νουμερο και ακουω την φωνη του Κωστα να μου λεει ελα ρε,χωρις να χει χτυπησει το τηλεφωνο!!!

Του λεω πηρες στο σπιτι του Χρηστου,ναι μου λεει εσενα ηθελα να παρω αλλα εκανα λαθος!!!

@aris.04εδω να δεις matrix!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...