Προς το περιεχόμενο
Συνδεθείτε  
Finn

POSTCREDIT Visa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ήρθε ένας φάκελος της POST CREDIT στον οποίο αναφέρει ότι μετά από αίτημα μου που επανεκδόσανε την πιστωτική κάρτα POSTCREDIT VISA (https://post-credit.gr/products/creditcards/postcreditvisa-.aspx).

Εννοείται δεν έχω ζητήσει κάτι τέτοιο και τώρα σκέφτομαι αν αξίζει η ενεργοποίησή της και αν κρύβονται παγίδες. Βλέπω τον πρώτο χρόνο δωρεάν συνδρομή και μετά πληρώνεις κανονικά. Δε θα είχα σκοπό να κάνω αναλήψεις εννοείται αλλά για κανα rent a car ή κάποιο προϊόν τεχνολογίας με άτοκες δόσεις δε θα ήταν και άσχημα.

Καμιά γνώμη;

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι όριο έχει;

Τα τελευταία χρόνια οι τράπεζες δυσκολεύουν την έκδοση πιστωτικών. Παλαιότερα τις έβγαζαν μόνες τους έτσι και στις έστελναν δώρο. 

Στην περίπτωσή σου, υποθέτω πως αυτή είναι παλιά κάρτα που είχες και ακύρωσες πριν καιρό. Πήραν πρωτοβουλία και στην ξαναέβγαλαν. Το αν την χρειάζεσαι ή όχι είναι δικό σου θέμα, αλλά δεν βλέπω κάτι σαν παγίδα (εκτός από τα κλασσικά που αφορούν γενικά την χρήση πιστωτικών).

Με λίγα λόγια, ότι θέλεις κάνεις..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Είχα και παλιά στο ΤΤ την οποία δεν χρησιμοποίησα ποτέ.Απ ότι φαίνεται ξαναπήραν την πρωτοβουλία. Το όριο της είναι 300 ευρώ το οποίο είναι αποδεκτό. Όπως είπα θεωρώ καλή φάση το ότι μπορώ να κλείσω rent a car έξω σε καλές τιμές και ίσως να πάρω καμιά τηλεόραση με δόσεις στο μέλλον. Αν είναι μόνο η συνδρομή δηλαδή είναι καλή φάση.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τότε κράτα την. Δεν νομίζω πως πληρώνεις περισσότερα της συνδρομής. Αν διαβάζω καλά αυτή είναι 25€, από το δεύτερο έτος. Έχει και μια σύνδεση με το Ιατρικό Αθηνών για εκπτώσεις σε εξετάσεις, γιατρούς, check up κλπ (αχρείαστοι να είναι) που μπορεί να σου φανεί χρήσιμο..

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
9 ώρες πριν, Finn είπε

Είχα και παλιά στο ΤΤ την οποία δεν χρησιμοποίησα ποτέ.Απ ότι φαίνεται ξαναπήραν την πρωτοβουλία. Το όριο της είναι 300 ευρώ το οποίο είναι αποδεκτό. Όπως είπα θεωρώ καλή φάση το ότι μπορώ να κλείσω rent a car έξω σε καλές τιμές και ίσως να πάρω καμιά τηλεόραση με δόσεις στο μέλλον. Αν είναι μόνο η συνδρομή δηλαδή είναι καλή φάση.

300€ είναι πολύ χαμηλό. Αμφιβάλλω αν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις και για ενοικίαση. Συνήθως θέλουν περισσότερο. Έχω νοικιάσει και με 200€ αλλά τις περισσότερες φορές θέλανε 400+.

πιστωτική με 300€ είναι σα να μην υπάρχει. τζ'αμπα τη συνδρομή

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
Συνδεθείτε  
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.