Προς το περιεχόμενο

Έναρξη επιχείρησης Ηλεκτρονικού Εμπορίου


vag22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε χρειάζεται να έχεις αποθήκη με εμπόρευμα εφόσον θες να ασχολειθείς μόνο ηλεκτρονικά, θα παρέχεις υπηρεσία, στην ουσία μεταπώληση.

Εσύ δε θα έχεις καμιά σχέση με το εμπόρευμα, δε θα το βλέπεις ποτέ ούτε θα απαιτείται κάποια διαδικασία αποστολής απο εσένα.

Επεξ/σία από nikos032
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να κάνω μια ερώτηση, έχω μια εξίσου ιδέα για ηλεκτρονικό κατάστημα, και θέλω να πουλάω μόνο εξωτερικό μέσω στοχευμένων διαφημίσεων. Μπορώ να κάνω έναρξη με έδρα τη Βουλγαρία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, arsenal είπε

Εγω να κάνω μια ερώτηση, έχω μια εξίσου ιδέα για ηλεκτρονικό κατάστημα, και θέλω να πουλάω μόνο εξωτερικό μέσω στοχευμένων διαφημίσεων. Μπορώ να κάνω έναρξη με έδρα τη Βουλγαρία?

Αυτό που θέλεις να κάνεις ονομάζεται offshore και είναι νόμιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, nikos032 είπε

Αυτό που θέλεις να κάνεις ονομάζεται offshore και είναι νόμιμο.

Έχοντας κάνει έναρξη εταιρείας εκει μπορώ όμως να έχω τα προιόντα μου σε αποθήκη στην Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, arsenal είπε

Έχοντας κάνει έναρξη εταιρείας εκει μπορώ όμως να έχω τα προιόντα μου σε αποθήκη στην Ελλάδα?

Δεν το γνωρίζω, αυτά θα στα πεί ο λογιστής. Πάντως δε νομίζω ότι αξίζει πλέον να έχεις εταιρία με έδρα σε άλλη χώρα της ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikos032 είπε

Δεν το γνωρίζω, αυτά θα στα πεί ο λογιστής. Πάντως δε νομίζω ότι αξίζει πλέον να έχεις εταιρία με έδρα σε άλλη χώρα της ΕΕ.

Δυστυχως πολλοι λογιστές πετάνε χαρταετό όσον αφορά τέτοια θέματα, αλλά κάποιον θα βρω. ευχαριστώωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikos032 είπε

Δε χρειάζεται να έχεις αποθήκη με εμπόρευμα εφόσον θες να ασχολειθείς μόνο ηλεκτρονικά, θα παρέχεις υπηρεσία, στην ουσία μεταπώληση.

Εσύ δε θα έχεις καμιά σχέση με το εμπόρευμα, δε θα το βλέπεις ποτέ ούτε θα απαιτείται κάποια διαδικασία αποστολής απο εσένα.

Τι εννοείς δεν θα το βλέπω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, arsenal είπε

Δυστυχως πολλοι λογιστές πετάνε χαρταετό όσον αφορά τέτοια θέματα, αλλά κάποιον θα βρω. ευχαριστώωω

Βρές κάποιον νέο, γύρω στα 30-35 χρονών. Υπάρχουν και οι συμβουλευτικές εταιρίες.

1 λεπτό πριν, vag22 είπε

Τι εννοείς δεν θα το βλέπω? 

Το εμπόρευμα θα στέλνεται κατευθείαν απο την κάθε εταιρία που θα συνεργάζεσαι, προς τον πελάτη που θα καταχωρεί την παραγγελία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...