Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για leasing


SlimData

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν λοιπόν λοιπόν...

Σε 1-2 μήνες θα πάρω leasing αυτοκίνητο από την εταιρία μου και έχω το ελεύθερο να το διαλέξω εγώ.

Ο μόνος περιορισμός είναι πως έχει ταβάνι τα 22.000-23.000 (καταλαβαίνω πως στο leasing δεν πάει έτσι γιατί βγάζουν προσφορές αλλά το αναφέρω για να έχουμε ένα ταβάνι και να μην λέμε αν ανέβεις λλιγο εδώ κοκ), περίπου σε εκείνο το ποσό βγαίνει η δόση που θέλουμε.

Το αυτοκίνητο θα χρησιμοποιείται από τετραμελή οικογένεια με ένα βρέφος, οπότε έχουμε ήδη 2 παιδικά καθίσματα πίσω και καρότσι στο πορτ μπαγκαζ. Θέλουμε χώρους.

Περίπου 15.000 χλμ το χρόνο με 5-6 ταξίδια στην επαρχία. Αυτή τη στιγμή υπάρχει octavia, οι χώροι του είναι εκπληκτικοί και αν μπορούσα θα διάλεγα κάτι αντίστοιχο αλλά κρατάω τις επιλογές μου ανοικτές και για κάτι μικρότερο να οδηγεί πιο άνετα και το έτερον ήμιση.

Απαραίτητη προυπόθεση, DIESEL. Αφού δεν θα είναι δικό μου και δεν θα το παντρευτώ, θέλω την μεγαλύτερη οικονομία και σε συνδυασμό κατανάλωσης και κόστους καυσίμου, το πετρέλαιο νομίζω είναι μονόδρομος.

Κοιτάζω γενικά προς Audi A3, Qashqai, Ateca, Golf... Θα πάω να τα δω από κοντά όλα να πάρω μια αίσθηση αλλά πείτε ρε παιδιά καμιά ιδέα, ποιο διαμαντάκι μου ξεφεύγει και πρέπει να τσεκάρω;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5-6 ταξίδια στην επαρχία αλλά και για τη σύζυγο κάτι βολικό και συνάμα οικονομικό, μου έρχεται στο μυαλό Škoda Scala ή Kamiq φυσικό αέριο Ή Seat ibiza - Arona tgi πάλι...με 1000κ.εκ ή seat leon για πιο άνετα με 1500 κ εκ. 

Με μοναδικό κακό τον σχεδιασμό ανεφοδιασμού σε περίπτωση ταξιδιού στη επαρχία, όπου δε καλύπτει το δίκτυο πρατηρίων. 

Στη χειρότερη πάτε με το octavia 

Πιο οικονομικό δεν υπάρχει... απλά δεν ξέρω εάν καλύπτει τέτοια οχήματα η εταιρεία leasing 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibiza δεν χωράω μόνος μου καλα-καλά, είπαμε λίγο μικροτερο από Octavia αλλά μην το παρακανουμε! 

 

Και για την οικονομία το λέω ότι δεν κοιτάζω υβριδικά η μικρους βενζινοκινητηρες. Δεν ψάχνω το πιο οικονομικό diesel

Tο kamiq όμως μου φαίνεται καλή ιδέα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...