Προς το περιεχόμενο

Pixel 3 XL Service


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας, εχω ενα pixel 3 xl το οποιο εχει ακομα εγγυηση αποτι ειδα στο site της google με το IMEI. Το κινητο δεν φορτιζει και δεν αναγνωριζει ουτε ακουστικα απο την θυρα. Το πηγα σε ενα μαγαζι που κανει service και μου ειπαν πως εχει θεμα το flex tape/cable που συνδεει την θυρα φορτισης και το μικροφωνο με την μητρικη και δεν εχουν ανταλλακτικα. 

Ξερει κανεις τι μπορω να κανω; Αν μπορω να το στειλω για service στην google στην γερμανια πχ που εχουν repair center δικο τους; Ειναι μεταχειρισμενο και ειχε αγοραστει απο vodafone γερμανιας.

Ευχαριστω

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικα μιλας με το καταστημα αγορας/πωλητη που στην περιπτωση μας ειναι η vodafone Γερμανιας για να τους στειλεις το κινητο και αυτοι να το στειλουν στην Google.

Δεν γνωριζω εαν μπορεις να στειλεις κατευθειαν στην google στην Γερμανια την συσκευη για επισκευη,μπορεις αν θες να τους στειλεις ενα email και να τους ρωτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Φανταζομαι ομως πως το πρωτο δεν μπορω να το κανω εφοσον δεν ειναι στο ονομα μου η αποδειξη ετσι δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Pixel 2 από UK. Χρειάστηκα εγγύηση και έστειλα e-mail στην Google. Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει service της Google στην Ελλάδα και γι' αυτό δεν μπορείς να το στείλεις από εδώ. Σε εμένα χρειαζόταν κάποιος στο UK να το στείλει και να παραλάβει το replacement. Εγώ δεν είχα πρόβλημα καθώς είχα έναν φίλο μου (που ήταν και αυτός που μου το είχε αγοράσει), οπότε το έστειλα σε αυτόν και αυτός το έστειλε (δωρεάν) και το παρέλαβε από Google. Οπότε αυτό που σου χρειάζεται είναι κάποιος στη Γερμανία να κάνει αυτή τη δουλειά για σένα (ή, λογικά, και σε οποιαδήποτε άλλη χώρα υποστηρίζεται/πωλείται μέσω Play Store το Pixel).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 13/7/2020 στις 6:30 ΜΜ, konnak είπε

Έχω Pixel 2 από UK. Χρειάστηκα εγγύηση και έστειλα e-mail στην Google. Το πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει service της Google στην Ελλάδα και γι' αυτό δεν μπορείς να το στείλεις από εδώ. Σε εμένα χρειαζόταν κάποιος στο UK να το στείλει και να παραλάβει το replacement. Εγώ δεν είχα πρόβλημα καθώς είχα έναν φίλο μου (που ήταν και αυτός που μου το είχε αγοράσει), οπότε το έστειλα σε αυτόν και αυτός το έστειλε (δωρεάν) και το παρέλαβε από Google. Οπότε αυτό που σου χρειάζεται είναι κάποιος στη Γερμανία να κάνει αυτή τη δουλειά για σένα (ή, λογικά, και σε οποιαδήποτε άλλη χώρα υποστηρίζεται/πωλείται μέσω Play Store το Pixel).

Εγινε ευχαριστω πολυ. Αυτο περιμενα πως θα ειναι και η μονη λυση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...