Προς το περιεχόμενο

Κάρτα δικτυου


vasillis17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βοήθεια ρε παιδιά κάηκε το ρούτερ και μαζί η κάρτα της μητρικής αφού άλλαξα ρούτερ σήμερα αγοράσα και μια κάρτα δικτύου την πέρασα την εμφανίζει στη διαχείριση μέσα με θαυμαστικό πρέπει να κάνω τίποτα άλλο ?επίσης να πω πως η κάρτα αυτή λέει πως έχει drivers  μέχρι windows 8 ενώ εγώ έχω 10 στο μαγαζί μου είπε πως θα κάνει κανονικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησες τους οδηγούς της κάρτας που λογικά έχουν έρθει σε cd μαζί με αυτήν? Αν όχι, δοκίμασε πρώτα να τους εγκαταστήσεις και αν δεις ότι δεν δουλεύουν θα πρέπει να κατεβάσεις από το διαδίκτυο συμβατούς. Καλό θα ήταν να μας γράψεις και ποια κάρτα δικτύου αγόρασες, μήπως μπορούμε να σε βοηθήσουμε περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάρτα που αγόρασα λέγεται netis ad 1101 και λίγο που κοίταξα δεν βρήκα κάτι και από τι βλέπω δυσκολα

Πέρασα drivers από windows 8 φένεται και μέσα τώρα αλλά τώρα λέει ο προσαρμογέας ethernet δεν έχει έγκυρη ρύθμιση παραμέτρων ip τι στο καλό γίνετε δεν μπορώ να καταλαβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο, κάρτα δικτύου του 2005 που έβαλα έπεζε κανονικά στα W10x64. Επανεκκίνηση κάνατε; Στα Windows updates εμφανίζει κάτι για λήψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν η μητρική είναι της υπογραφής, αυτή έχει ένα pci που το οδηγάει το asmedia 1083 rev 1 και είναι προβληματικό σχεδόν με όλες τις συσκευές.

H netis ad 1101 είναι pci από ότι βλέπω.

Το chip rev.3 και πάνω είναι ok.

Επεξ/σία από boombastik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Περίεργο, κάρτα δικτύου του 2005 που έβαλα έπεζε κανονικά στα W10x64. Επανεκκίνηση κάνατε; Στα Windows updates εμφανίζει κάτι για λήψη;

Έκανα και αρκετές όπως και πολλά άλλα δεν ξέρω πως ανεβάζω φωτό δλδ Μολις πέρασα την κάρτα και drivers έπρεπε να την αναγνωρίσει επιτόπου?

22 λεπτά πριν, boombastik είπε

Αν η μητρική είναι της υπογραφής, αυτή έχει ένα pci που το οδηγάει το asmedia 1083 rev 1 και είναι προβληματικό σχεδόν με όλες τις συσκευές.

H netis ad 1101 είναι pci από ότι βλέπω.

Το chip rev.3 και πάνω είναι ok.

Σε αυτή τη περίπτωση τη μπορώ να κάνω άρα η κάρτα είναι οκ ας μην έχω drivers για 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vasillis17 είπε

δεν ξέρω πως ανεβάζω φωτό

Πατήστε το πλήκτρο "PrtScr", μετά κάντε κλικ στο παράθυρο που είστε και θα  βγάλει ένα αναδυόμενο παράθυρο κάτω δεξιά στο οποίο θα πρέπει να πατήσετε "Αποθήκευση". Θα σας ρωτήσει που να την αποθηκεύσει και επιλέξτε σε ποιο φάκελο θέλετε. Μετά στην ανάρτησή σας πατήστε στα μπλε υπογραμμισμένα γράμματα "Πατήστε για να επιλέξετε αρχεία" και βάλτε την εικόνα που τραβήξατε προηγουμένως.

9 λεπτά πριν, vasillis17 είπε

 έπρεπε να την αναγνωρίσει επιτόπου

Κανονικά ναι, χωρίς drivers.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια ολα καλα γυρισα απο τη δουλεια ανοιξα το pc και εχω internet οτι και να πω τωρα αφου εγινε ενταξει μια σκεψη που μου ερχεται ειναι πως εκανα οτι εκανα εχτες και δεν εκανα το βασικο επανακηνησει το ρουτερ  ,ευχαριστω για τη βοηθεια τα παιδια που μπηκανε στο κοπο να απαντησουνε

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...