Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε και κυκλοφορεί τον Φεβρουάριο του 2021 το Far Cry 6


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τους τσολιάδες που χαλάστηκαν τόσο πολύ από Last of Us 2, τους έπεσε βαριά η ιστορία και θέλουν κάτι... γνώριμο να χαλαρώσουν ήρθε η ώρα σας. FIFA21 το φθινόπωρο, Assassin's Creed Origins 3 τον χειμώνα , Far Cry 6 τον Φλεβάρη. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το τρέιλερ του παιχνιδιού. Αλλά ως συνήθως το παιχνίδι θα είναι άλλη μια πατάτα. Μετά το Far Cry 3 δεν μπόρεσαν να βγάλουν κάτι της προκοπής. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, gramacar είπε

1, 3, 4 είναι κατά τη γνώμη μου τα καλύτερα. Άραγε θα δώσουν την δυνατότητα TPS σε αυτό ή μόνο FPS όπως και τα υπόλοιπα?

Μιας και το παιχνίδι είναι sinlge player ή co-op θα έπρεπε να το κάνουν. Ωστόσο το FPS νομίζω κατ εμέ είναι πολύ πιο όμορφο ειδικά αν σου δώσει την δυνατότητα να έχεις VR

13 ώρες πριν, valkon είπε

Το ότι το παιδάκι είναι ίδιο ο Vaas, είναι κοινο μυστικό φαντάζομαι έτσι;

Άπειρος σεβασμός στους designers επίσης, λατρεύω τα "κερατα" στο παιδί.

Τι εννοείς ίδιος ο Vaas ?

13 ώρες πριν, Voodooman είπε

Μπορεί το μοτίβο του παιχνιδιού να είναι πάντα το ίδιο, αλλά πόσο διαφορετικό μπορεί να γίνει ένα open world FPS-και πόσο εύκολα μπορεί κανείς να το βαρεθεί;

Μπορεί όλα τα Far Cry να έχουν πλέον την ίδια βάση, αλλά κάθε φορά όλο και κάτι προσθέτουν. Οι κακοί όσο πάει και γίνονται εντυπωσιακότεροι, αλλά εδώ με τον Esposito το τερμάτισαν, για εμένα και μόνο αυτός στον ρόλο του κακού αρκεί για να το περιμένω.

Ναι. Βέβαια στην τιμή που πουλάνε το full pack(80€+) πληρώνεις το ίδιο ως καινοτομία

3 ώρες πριν, Hatsos είπε

Πολύ καλό το τρέιλερ του παιχνιδιού. Αλλά ως συνήθως το παιχνίδι θα είναι άλλη μια πατάτα. Μετά το Far Cry 3 δεν μπόρεσαν να βγάλουν κάτι της προκοπής. 

Γενικά και το Far cry 3 δεν είναι και ότι το καλύτερο. Συνέχεια είσαι μαστουρωμένος, όπως και στο 4 Κάποια στιγμή θα δεις που θα σου φέρουν πίσω τον Vaas και θα σου λένε ότι στην φαντασία σου τον σκότωσες . Το 5 έχω σκοπό να το παίξω κάποια στιγμή μόλις βρω χρόνο .

Όπως και να χει, η σκηνή του θανάτου του και η κίνηση με το μαχαίρι ήταν υπέροχη:

 

 

Άρεσε μάλιστα πολύ και στους δημιουργούς του Game of Thrones

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, markos9 είπε

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς... Εγώ, λέω πότε θα ξανά βγάλει σαν το 1 που ήταν/είναι κορυφή! 

Υ.γ. έλεος πια με τους χάρτες που είναι σαν το ασσασιν κριντ (πύργο και εξερεύνηση).

 

 EΠΟΣ! Επισης, απειρες ωρες σε lanαδικα με την παρεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, manolis940 είπε

Μιας και το παιχνίδι είναι sinlge player ή co-op θα έπρεπε να το κάνουν. Ωστόσο το FPS νομίζω κατ εμέ είναι πολύ πιο όμορφο ειδικά αν σου δώσει την δυνατότητα να έχεις VR

Τι εννοείς ίδιος ο Vaas ?

Ναι. Βέβαια στην τιμή που πουλάνε το full pack(80€+) πληρώνεις το ίδιο ως καινοτομία

Γενικά και το Far cry 3 δεν είναι και ότι το καλύτερο. Συνέχεια είσαι μαστουρωμένος, όπως και στο 4 Κάποια στιγμή θα δεις που θα σου φέρουν πίσω τον Vaas και θα σου λένε ότι στην φαντασία σου τον σκότωσες . Το 5 έχω σκοπό να το παίξω κάποια στιγμή μόλις βρω χρόνο .

Όπως και να χει, η σκηνή του θανάτου του και η κίνηση με το μαχαίρι ήταν υπέροχη:

Άρεσε μάλιστα πολύ και στους δημιουργούς του Game of Thrones

Έχει την ίδια ουλή στο φρύδι και γενικά του μοιάζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, valkon είπε

Έχει την ίδια ουλή στο φρύδι και γενικά του μοιάζει. 

Η ουλή είναι στο αριστερό φρύδι του Vaas. Στο video που έβαλα πιο πάνω δεν φαίνεται να έχει κάτι στο δεξί.  Οπότε πολύ  δύσκολο να δούμε origin story του Vaas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

το 5 έχει εξώφυλλο και Καλά τον θεό με τους δώδεκα μαθητές,  αλλά το θέμα είναι Πόσο ώραια τοποθετούν του κακούς χαρακτήρες , πλέον δεν το λες παιχνίδι άλλα θρησκεία. 

και το 6 δείχνει ότι φέρανε τον αντίχριστο ωραια πράγματα παίξατε άφοβα ειρωνικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/7/2020 στις 7:26 ΜΜ, apleistos_gatos είπε

Οπως είπα, αν πουλάει, έχουν δικαίωμα να πουλήσουν, αλλά και εγώ έχω το δικαίωμα να το θεωρώ λίγο μονότονο. Τώρα, αν θες να δείς την πιο ακραία έκδωση του σεναρίου που είπα, μη βλέπεις στα Call of Duty ή Far Cry, αλλά στα... Pokemon! Να δεις τι ανακύκλωση πέφτει εκεί 🤣

Εν μέρει δίκιο έχεις, αλλά τουλάχιστων η Sega δε σου πλασάρει τα παλιά ως καινούργια :P

κοίτα τα far cry έχουν την φιλοσοφία του campaing είναι ένας κακός με μια πλευρά και εσύ με μια άλλη και τον πολεμάς συνέχεια αυτό το σενάριο αλλά με διαφορετικά τοπία.... σαν παιχνίδι έχει και την φάση του που κάνει capture τα φυλάκια και τους την πέφτεις με μαχαίρια, sniper και διάφορα κόλπα όπως γουστάρεις, προσωπικά για τα outposts και μόνο θα ξαναπαίξω όποιο και να βγάλουν :P  

και έχω τερματίσει 3-4 φορές το 4 , κανα δυο το 3 και μια το 5 

επίσης έχει τα ζώα , να πας να κάνεις ντου με sniper και να στην πέφτει γαλοπούλα (αξία ανεκτίμητη 😂😂 )

Επεξ/σία από georgepppo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, gtr150 είπε

το 5 έχει εξώφυλλο και Καλά τον θεό με τους δώδεκα μαθητές,  αλλά το θέμα είναι Πόσο ώραια τοποθετούν του κακούς χαρακτήρες , πλέον δεν το λες παιχνίδι άλλα θρησκεία. 

και το 6 δείχνει ότι φέρανε τον αντίχριστο ωραια πράγματα παίξατε άφοβα ειρωνικό 

Που το προβλημα, και ο Chris Sarandon στον κιν/φο εχει κανει το Χριστο, εχει κανει και τον Δρακουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, rus είπε

Που το προβλημα, και ο Chris Sarandon στον κιν/φο εχει κανει το Χριστο, εχει κανει και τον Δρακουλα.

Όταν φτάσει η ώρα θα μάθεις,  Και να σου εξηγήσω το χρόνο μου θα χάσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, gtr150 είπε

Όταν φτάσει η ώρα θα μάθεις,  Και να σου εξηγήσω το χρόνο μου θα χάσω 

Ποια ωρα οταν φτασει?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...