Προς το περιεχόμενο

Skype: Ανοίγει maximized...


deesnider

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πόσο σαφής είναι ο τίτλος. Το έχω στο p.c. εδώ και χρόνια και σε καθημερινή χρήση. Στις ρυθμίσεις έχω επιλέξει να ξεκινά με την έναρξη των windows. Μέχρι πριν από 1-2 μέρες, ξεκινούσε έχοντας μόνο το εικονίδιο στην taskbar και το άνοιγα σαν παράθυρο όποτε ήθελα. Πλέον, όταν ξεκινάει ο υπολογιστής, ανοίγει μόνο του σε maximized παράθυρο. Απ' ό,τι είδα, δε φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις.

Καμιά ιδέα; Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε απεγκατάσταση / εγκατάσταση, αν δεν στρώσει.... απενεργοποίησε την αυτόματη εκίνηση, δημιούργησε μία συντόμευση του skype.exe, κάνε δεξί κλικ πάνω στην συντόμευση, στο παράθυρο που θα ανοίξει, στο run, επίλεγεις το minimized...

spacer.png

 

Κατόπιν, κάνεις κλικ στο start / εκτέλεση και γράφεις

shell:startup

Στο φάκελο που θα ανοίξει, ρίξε μέσα την συντόμευση του skype που δημιούργησες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, htaccess είπε

Κατόπιν, κάνεις κλικ στο start / εκτέλεση και γράφεις

shell:startup

Στο φάκελο που θα ανοίξει, ρίξε μέσα την συντόμευση του skype που δημιούργησες.

Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια. Το πρώτο βήμα το έκανα (επέλεξα το minimized). Με το τμήμα που παραθέτω όμως ...μπερδεύτηκα! Σε ποιο start αναφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, deesnider είπε

Σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια. Το πρώτο βήμα το έκανα (επέλεξα το minimized). Με το τμήμα που παραθέτω όμως ...μπερδεύτηκα! Σε ποιο start αναφέρεσαι;

Πάτησε το πλήκτρο των windows (κάτω αριστερά δίπλά από το ctrl, και μετά το R, χωρίς να αφήσεις το πλήκτρο των windows), θα σου ανοίξει το παρακάτω παράθυρο.

1614760724_Screenshotfrom2020-07-1408-55-12.png.910a3babefd61336fc4338245c05523a.png

Μέσα στο πεδίο γράφεις, shell:startup

Επεξ/σία από htaccess
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, htaccess είπε

Πάτησε το πλήκτρο των windows (κάτω αριστερά δίπλά από το ctrl, και μετά το R, χωρίς να αφήσεις το πλήκτρο των windows), θα σου ανοίξει το παρακάτω παράθυρο.

1614760724_Screenshotfrom2020-07-1408-55-12.png.910a3babefd61336fc4338245c05523a.png

Μέσα στο πεδίο γράφεις, shell:startup

 

7 ώρες πριν, micos000 είπε

Δοκίμασε να ξετικάρεις την επιλογή για εκκίνηση στο παρασκήνιο και να την ξανατικάρεις.

Μιλάμε για ...μουλάρωμα, όχι αστεία! Έκανα όλα τα παραπάνω - ένα κάθε φορά και μετά επανεκκίνηση τού υπολογιστή (έτσι για το εφέ! ) - και η συμπεριφορά είναι ακριβώς η ίδια.

Μέχρι και την εκκίνηση τού skype με την έναρξη των windows απενεργοποίησα (μέσα από τις ρυθμίσεις τού ίδιου τού προγράμματος) και, στην επόμενη επανεκκίνηση, πάλι ξεκινάει, πάντα maximized...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, htaccess είπε

Γιατί "κάτι μου λέει" ό,τι, και απεγκατάσταση να το κάνεις.... στην επόμενη επανεκκίνηση πάλι θα το δεις να τρέχει ?? :D

Μάλλον, για τον ίδιο λόγο, για τον οποίο το ίδιο, άγνωστο «κάτι», λέει ακριβώς το ίδιο και σ' εμένα: Διότι...

...ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΟΙ ΒΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ODIN!!!

Δεν το απεγκαθιστώ, ναπαναγαμηθειθατοκλεινωμετοχεριστηντελική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, micos000 είπε

Είναι το app από το store ή η αυτόνομη εφαρμογή;

Το αυτόνομο πρόγραμμα είναι, εγκατεστημένο κανονικά (σε p.c. με win 7).

Η πλάκα είναι, όπως λέω και στο αρχικό post, ότι μέχρι πριν από λίγες μέρες εκκινούσε μεν με την είσοδο στα windows, αλλά ελαχιστοποιημένο στην taskbar (στα «κρυφά» εικονίδια). Πλέον - ίσως μετά από κάποια αυτόματη αναβάθμιση; δεν ξέρω... - ανοίγει πάντα maximized, αν και στις ρυθμίσεις φαίνεται επιλεγμένη η εκτέλεση ως ελαχιστοποιημένο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...